Search - EasyDiscuss
جستجو در سرویس های خبری
Search - Contacts
جستجو در اخبار
Search - News Feeds
Search - Web Links
Search - Tags

آزاد

شهردار درباره خرید ۸ میلیاردی سهام الیت پاسخ دهد

به گفته رییس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر مشهد، شهرداری در سال 92 بدون مصوبه شورا اقدام به خرید سهام هشت میلیارد تومانی الیت کرده است؛ در همین راستا چهار نفر از اعضای شورای شهر این موضوع را به عنوان تذکری به شهردار بیان کرده و از او خواهان پاسخ شدند
شهردار درباره خرید 8 میلیاردی سهام الیت پاسخ دهد
سه شنبه | ۱۳۹۵/۰۶/۰۲ - ۱۵:۰۸ |
کد خبر : ۹۷۱ |
اخبار بورسی و اقتصادی

سید جلال فیاضی امروز دوم شهریور ماه در حاشیه صد و سی و پنجمین جلسه علنی شورای شهر مشهد که در تالار شهر برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: الیت در سال 89 طبق مصوبه شورای شهر مشهد تصویب و تشکیل شد و در سال 92 شورای شهر دوره سوم لایحه‌ای را مبنی بر فسخ قرارداد شهرداری با الیت تصویب کرد.

وی افزود: در این مصوبه آمده بود که شهرداری باید تمام سهام خود را به الیت واگذار کند و اصلا در الیت سهمی نداشته باشد.

فیاضی خاطرنشان کرد: شورای سوم اجرای این مصوبه را تا 31 مرداد ماه سال 92 تمدید کرد؛ اما در شورای چهارم آقای نخعی راد، رییس کمیسیون اقتصادی شورا به نمایندگی از رییس شورا با شهرداری جلسه‌ای برگزار کرد و طبق صورت جلسه‌ای مقرر کردند تا شهرداری سهام الیت را به مبلغ هشت میلیارد تومان بخرد.

وی با بیان اینکه اصلا در آیین نامه چیزی به نام نماینده رئیس شورا نداریم و همچنین تمام مصوبات باید در صحن شورای شهر به تصویب برسند، عنوان کرد: در حال حاضر من، دیمه کار، بصیری پور، لطفی و جوادی به خاطر این موضوع و اینکه شهرداری بدون مصوبه شورا اقدام به بستن قرارداد کرده است، تذکر داده‌ایم.

این عضو شورای شهر مشهد یادآور شد: شهردار موظف است به تذکر ما پاسخ دهد و اگر هر یک از ما چهار نفر نسبت به پاسخ او قانع نشدیم، طرح سوال از شهردار را انجام می‌دهیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر خرید سهام الیت قانونی نیست و باید برای آن تعیین تکلیف شود، ادامه داد: باید ابتدا خرید سهام شهرداری را قانونی کرده و سپس به سمت واگذاری آن به بخش خصوصی برویم.

محسن انتظاری هروی، رییس شورای شهر مشهد در ادامه عنوان کرد: دو سال از این موضوع می‌گذرد و باید از آقایان پرسید که چرا در این مدت به فکر نیفتاده‌اند.

وی ادامه داد: به نظر من هیچ تخلفی صورت نگرفته است و این مصوبه هم در صحن هماهنگی شورا به تصویب رسیده است.

انتظاری خاطرنشان کرد: در هر حال به تذکر دوستان رسیدگی شده و اسناد و مدارک نیز آورده می‌شود.

همچنین در ابتدای جلسه رئیس شورای شهر مشهد نیز در خصوص تذکر چهار نفر از اعضای شورای شهر مشهد به شهردار، اشاره‌ای کرد و گفت که این موضوع روز گذشته در هیات رییسه بررسی شده است.

telegram

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • اولین نظر را شما بدهید

قیمت انس نقره به دلار

قیمت فلز مس به دلار

قیمت انس طلا به دلار

[Most Recent Quotes from www.kitco.com]

قیمت فلز روی به دلار