Search - EasyDiscuss
جستجو در سرویس های خبری
Search - Contacts
جستجو در اخبار
Search - News Feeds
Search - Web Links
Search - Tags

آزاد

حضور پنجمین فولادساز دنیا در اصفهان هم باعث رشد سهام فولادی‌ها نشد

در معاملات امروز بورس، فولاد روز کم‌حجمی را سپری کرد، این در حالی است که هفته گذشته پنجمین فولادساز دنیا از این شرکت بازدید داشت و صحبت‌هایی مبنی بر آغاز همکاری بین دو مجموعه مطرح‌ شده است
حضور پنجمین فولادساز دنیا در اصفهان هم باعث رشد سهام فولادی‌ها نشد
شنبه | ۱۳۹۵/۰۵/۳۰ - ۱۷:۱۳ |
کد خبر : ۹۱۷ |
اخبار بورسی و اقتصادی

در اولین روز از هفته و درحالی‌که در آخرین روزهای مردادماه به سر می‌بریم؛ معاملات بازارهای مالی اصفهان با بهبود نسبی نسبت به‌ روزهای قبل همراه بود.

امروز بیشترین تیتر اخبار رسانه‌ها بر اصلاحات قراردادهای نفتی، افزایش قیمت فولاد در بازارهای جهانی، راهکار مبارزه با قاچاق و نفتی بودن رشد اقتصادی بهار متمرکز بود و در معاملات امروز نیز بورس رشد کرد، قیمت دلار و سایر ارزها نزولی بود و ارزش طلا نیز در بازار داخل با کاهش مواجه شد.

*شایعات پالایشی و رهبری مجدد این گروه در بازار بورس اصفهان

گروه پالایشی در طی سال‌های حضور خود در بازار سرمایه همیشه محل مناسبی برای انتشار شایعات و کسب بازدهی بازیگران از محل این شایعات بوده است.

انتشار مداوم اخباری همچون تخفیف فرآورده‌ها، حضور محصولات پالایشی در بورس کالا، نرخ ارز مبادله‌ای، صادرات به کشورهای همسایه و موضوعاتی نظیر آن همیشه دلیلی برای نوسانات متعدد این گروه بوده و امروز نیز شایعه‌ای مبنی بر اعلام نرخ جدید فرآورده‌های نفتی از طرف شرکت پخش و پالایش موجب شد که این گروه مجدداً در صدر تقاضای خرید قرار گیرد و نمادهایی نظیر شبندر، شاوان و شتران به‌صف خرید برسند.

در سایر گروه‌ها اما اتفاق خاصی رخ نداد و معاملات امروز گروه خودرویی با کاهش حجم مواجه بود و حتی تعدیل مثبت ایران‌خودرو و افزایش سود آن نیز نتوانست اثری در رشد قیمتی این سهام داشته باشد.

در گروه فولادی باوجود افزایش قیمت فولاد و رشد سنگ‌آهن به بالای 60 دلار در بازار جهانی، در سهام این گروه اتفاق قابل‌توجهی مشاهده نشد و باوجود اینکه از دید کارشناسان بین‌المللی افزایش سیاست‌های کنترل آلودگی هوای چین می‌تواند بازهم باعث رشد قیمت فولاد در بازار شود، واکنش‌های داخلی به این رشد قیمتی با تأخیر صورت خواهد گرفت.

بر همین اساس در معاملات امروز، فولاد مبارکه روز کم‌حجمی را سپری کرد و قیمت این نماد نیز به 128 تومان رسید. این در حالی است که هفته گذشته پنجمین فولادساز دنیا از این شرکت بازدید داشت و صحبت‌هایی مبنی بر آغاز همکاری بین دو مجموعه مطرح‌ شده است.

*فرسایش ارزی

روند فرسایشی و خنثای قیمت ارز امروز نیز ادامه یافت و برخلاف هفته‌های قبل که تقاضا تا حدی در بازار تقویت‌شده بود، امروز شاهد کاهش حجم معاملات بودیم. قیمت دلار در بازار اصفهان امروز با 10 تومان کاهش به 3 هزار 538 تومان رسید. قیمت ارز مبادله نیز در قیمت 3 هزار و 106 تومانی ثابت ماند.

ثابت ماندن نرخ ارز مبادله در معاملات آزاد نیز تأثیرگذار بود و موجب کاهش قیمت دلار و سایر ارزها شد. یورو و پوند نیز به ترتیب در قیمت‌های 4 هزارتومانی و 4 هزار و 630 تومانی مورد معامله قرار گرفتند.

*کاهش قیمت طلا

در بازار طلا بر پایه کاهش قیمت دلار و ریزش 12 دلاری قیمت جهانی، سکه نقدی با افت 7 هزارتومانی مواجه شد و به یک‌میلیون و 114 هزار تومان رسید. سخنرانی پیش روی رئیس فدرال رزرو و احتمال افزایش نرخ بهره آمریکا موجب بدبینی معامله گران به قیمت جهانی طلا شده است.

در بازار آتی نیز قیمت‌ها بین 7 تا 8 هزار تومان کاهش یافتند و کمترین قیمت برای سررسید شهریور با یک‌میلیون و 115 هزار تومان ثبت شد.

telegram

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • اولین نظر را شما بدهید

قیمت انس نقره به دلار

قیمت فلز مس به دلار

قیمت انس طلا به دلار

[Most Recent Quotes from www.kitco.com]

قیمت فلز روی به دلار