Search - EasyDiscuss
جستجو در سرویس های خبری
Search - Contacts
جستجو در اخبار
Search - News Feeds
Search - Web Links
Search - Tags

آزاد
دبیر کمیته مبارزه با پولشویی سازمان بورس:

۱۵ هزار کد بورسی مسدود شد/ نحوه رفع انسداد

دبیر کمیته مبارزه با پولشویی سازمان بورس از مسدود شدن ۱۵ هزار کد معاملاتی فاقد شناسه ملی خبر داد و نحوه رفع انسداد این تعداد کد را اعلام کرد.
۱۵ هزار کد بورسی مسدود شد/ نحوه رفع انسداد
چهارشنب | ۱۳۹۵/۰۵/۲۷ - ۰۶:۱۱ |
کد خبر : ۸۹۵ |
اخبار بورسی و اقتصادی

روح الله نجفی دبیر کمیته مبارزه با پولشویی سازمان بورس و اوراق بهادار با اعلام مسدود شدن کدهای معاملاتی فاقد شناسه ملی به سنا گفت: 19 مهر 90 سازمان بورس و اوراق بهادار مقررات مبارزه با پولشویی را ابلاغ کرد که در گام نخست کدهای معاملاتی فاقد شماره ملی مربوط به اشخاص حقیقی مسدود شد.

وی با بیان این موضوع که به دلیل عدم امکان صدور شناسه ملی برای برخی از اشخاص حقوقی توسط سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در آن مقطع زمانی امکان مسدود کردن کدهای فاقد شناسه ملی وجود نداشت، به تلاش‌های صورت گرفته در این زمینه اشاره کرد و افزود: در حال حاضر سازمان ثبت اسناد و املاک کشور برای تمامی اشخاص حقوقی شناسه ملی صادر می کند که امکان اعمال این مقررات را از این پس برای اشخاص حقوقی فراهم می‌آورد.

نجفی تصریح کرد: از مجموع بیش از 8 میلیون کد معاملاتی صادر شده برای اشخاص حقیقی و حقوقی در بازار سرمایه، 15 هزار مورد کدهای معاملاتی فاقد شناسه ملی شناسایی شد که نقص اطلاعاتی بخشی از این کدها از طریق دسترسی به برخی پایگاه های اطلاعاتی تکمیل و بقیه موارد در هفته جاری مسدود شد.

دبیر کمیته مبارزه با پولشویی اطمینان خاطر داد به محض ارائه شناسه ملی از سوی دارندگان کدهای مسدود شده، رفع انسداد صورت می‌گیرد.

نجفی به ضرورت اخذ کد اتباع خارجی برای سرمایه­ گذاران خارجی اشاره کرد و گفت: خوشبختانه این امکان نیز با برقراری ارتباط شرکت سپرده گذاری مرکزی با پایگاه های اطلاعاتی ذی‌ربط فراهم شده و در حال حاضر کد اتباع خارجی به صورت برخط اخذ می­ شود.

مطالب تکمیلی

telegram

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • اولین نظر را شما بدهید

قیمت انس نقره به دلار

قیمت فلز مس به دلار

قیمت انس طلا به دلار

[Most Recent Quotes from www.kitco.com]

قیمت فلز روی به دلار