Search - EasyDiscuss
جستجو در سرویس های خبری
Search - Contacts
جستجو در اخبار
Search - News Feeds
Search - Web Links
Search - Tags

آزاد

مشوق های مالیاتی برای رونق بازار سرمایه لازم است

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: مجلس می تواند انواع سیاست های تشویقی مالیاتی را برای بنگاه های تولیدی وضع کند و از این طریق باعث رونق بیشتر بازار سرمایه شود
مشوق های مالیاتی برای رونق بازار سرمایه لازم است
سه شنبه | ۱۳۹۵/۰۵/۲۶ - ۰۸:۴۵ |
کد خبر : ۸۷۸ |
اخبار بورسی و اقتصادی

«شاپور محمدی» در دیدار با رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، از احیای فراکسیون بازار سرمایه در مجلس استقبال کرد و افزود: مصوبات مجلس در طرح ها و لوایح مهم مانند لایحه رفع موانع تولید و انعقاد تفاهمنامه مشترک همکاری بین مرکز پژوهش‎های مجلس و سازمان بورس، دارای ظرفیت های قابل توجهی برای رشد و توسعه بازار سرمایه است.

وی اضافه کرد: حمایت بیشتر قوه مقننه برای ارتقا و رونق بازار سرمایه ضرورت دارد.

«محمدرضا پورابراهیمی» رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، در این دیدار بر لزوم بازنگری در قوانین موجود در بخش سازمان بورس اوراق بهادار تاکید کرد و گفت: به مسئولان سازمان بورس پیشنهاد می شود طرح جایگزین خود را برای قوانینی که در سال های گذشته تصویب شده و نیازمند تغییر است، به کمیسیون اقتصادی ارایه کنند.

پورابراهیمی به بررسی برنامه ششم توسعه در مجلس شورای اسلامی و لزوم ارایه پیشنهادهای سازمان بورس، ارکان بازار سرمایه، نهادهای مالی و کانون ها و نهادهای سرمایه گذاری به کمیسیون اقتصادی مجلس اشاره کرد.

وی درباره اصلاح ماده 241 قانون تجارت گفت: در این باره، منتظر پیشنهادهای سازمان بورس هستیم تا با پیگیری از طریق کمیسیون اقتصادی مجلس ابهام های موجود درباره نقل و انتقال سهام و سایر مشکلات این ماده از قانون مرتفع شود.

پورابراهیمی از تشکیل فراکسیون بازار سرمایه در مجلس دهم خبر داد و افزود: در مجلس دهم افراد صاحبنظر و متخصص در بازار سرمایه حضور فعال تری دارند و باید از این ظرفیت برای پیشبرد اهداف بازار سرمایه و بهبود شرایط اقتصادی کشور استفاده کرد.

شاپور محمدی در پنجم مردادماه پس از تصویب شورای عالی بورس و تایید وزیر امور اقتصادی و دارایی، به عنوان رئیس جدید سازمان بورس و اوراق بهادار انتخاب شد.

محمدی پس از آغاز به کار در مسئولیت جدید، اعلام کرد بخشی از ساختارها و قوانین بازار سرمایه را تغییر می دهد.

telegram

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • اولین نظر را شما بدهید

قیمت انس نقره به دلار

قیمت فلز مس به دلار

قیمت انس طلا به دلار

[Most Recent Quotes from www.kitco.com]

قیمت فلز روی به دلار