Search - EasyDiscuss
جستجو در سرویس های خبری
Search - Contacts
جستجو در اخبار
Search - News Feeds
Search - Web Links
Search - Tags

آزاد
تحت تاثیر افت قیمت فولاد چین

سقوط ۳درصدی سنگ‌آهن جهانی در پی افت قیمت فولاد

قیمت سنگ‌آهن در معاملات آتی چین در روز دوشنبه نزدیک به 3 درصد کاهش یافت؛ این در حالی است قیمت فولاد پس از رشد سریع اخیر، عقب‌نشینی کرد. هر دو کالای اساسی به پایین‌ترین سطح یک هفته‌ اخیر خود رسیده‌اند
سقوط ۳درصدی سنگ‌آهن جهانی در پی افت قیمت فولاد
دوشنبه | ۱۳۹۵/۰۵/۲۵ - ۰۷:۳۲ |
کد خبر : ۸۶۸ |
اخبار بورسی و اقتصادی

افت قیمت فولاد چین روی مواد خام دیگر نظیر سنگ‌آهن و کُک تاثیر گذشته است. هر تن سنگ‌آهن در بورس کالای دالیان با افتی 2.8 درصدی 418.50 یوآن (63دلار) معامله شد.
در بورس آتی شانگهای نیز قیمت هر تن میلگرد با 1.3 درصد کاهش به 2540 یوآن رسید. این قرارداد در اوایل امروز با ثبت قیمت 2505 یوآنی پایین‌ترین سطح خود را از 5 آگوست تجربه کرده بود.
قیمت میلگرد در دهم آگوست با رسیدن به سطح 2639 دلاری به‌ ازای هر اونس، به بالاترین سطح 3 ماه و نیم اخیر خود رسیده بود.
موسسه تحقیقاتی BMI، اعلام کرد: «زمانی که اثر مثبت محرک‌های اقتصادی در چین در ماه‌های آینده کمرنگ شود، تقاضا در بزرگترین مصرف‌کننده فولاد دنیا به سرعت تضعیف می‌شود.»
BMI در یادداشتی اعلام کرد: «ما انتظار داریم که رشد نیمه‌نخست تولید فولاد چین که ناشی از رشد قیمت بوده در آینده نزدیک هم ادامه داشته باشد،‌ این در حالی است که کاهش رشد تقاضای فولاد چین که از کندی فعالیت‌های ساخت‌وساز این کشور نشئت می‌گیرد در نهایت موجب عرضه مازاد در بازار شود.»
بازار جهانی فولاد در سال 2016 عرضه مازاد 5.2 میلیون تنی را مشاهده خواهد کرد که نسبت به مازاد 13.8 میلیون تنی سال گذشته بسیار کمتر خواهد بود.
فعالیت اقتصادی چین در ماه جولای آهسته شده و رشد سرمایه‌گذاری در این کشور به پایین‌ترین سطح هزاره سوم رسیده است. این در حالی است که دومین اقتصاد بزرگ دنیا درگیر بازسازی بخش‌های صنعتی قدیمی خود است.

telegram

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • اولین نظر را شما بدهید

قیمت انس نقره به دلار

قیمت فلز مس به دلار

قیمت انس طلا به دلار

[Most Recent Quotes from www.kitco.com]

قیمت فلز روی به دلار