Search - EasyDiscuss
جستجو در سرویس های خبری
Search - Contacts
جستجو در اخبار
Search - News Feeds
Search - Web Links
Search - Tags

آزاد

تغییر رئیس بورس،گام نخست دولت برای رونق بازار سرمایه در سال ۹۵

یک کارشناس بازار سرمایه با اشاره به تغییر رئیس سازمان بورس گفت: دولت با تغییر رئیس سازمان قصد دارد در سال آخر روند بهتری را برای بورس تهران رقم بزند و با انجام تأمین مالی شرکت از طریق بورس می خواهد توجه فعالان این بازار را جلب کند
تغییر رئیس بورس،گام نخست دولت برای رونق بازار سرمایه در سال ۹۵
یکشنبه | ۱۳۹۵/۰۵/۲۴ - ۰۹:۴۹ |
کد خبر : ۸۶۰ |
اخبار بورسی و اقتصادی

عظیم ثابت با اشاره به اینکه فعالان بازار سرمایه در حال حاضر به دنبال نوسان گیری و بازدهی کوتاه مدت هستند اظهار داشت: برای شکل گیری و بهبود وضعیت بورس تهران این وضعیت یعنی نوسان گیری باید تغییر کند و روندی ثابت هرچند بدون رشد برای بورس تهران مناسب است.

وی ادامه داد: حدود ٤ماه است که بازار با روند منفی مواجه است و منتظر رشد است. در حال حاضر کم کم اصلاح قیمت برخی سهم ها شروع شده و باید با ورود منابع پولی جدید در حجم معاملات تغییر مثبت ایجاد کنیم.

این کارگزار بازار سرمایه با بیان اینکه بازار سرمایه در مرحله ثبات قیمتی قرار دارد تصریح کرد: با این شرایط میتوان گفت در نیمه دوم سال شرایط بهتری برای بورس تهران پیش بینی می شود زیرا قیمت فلزات اساسی با رشد قیمتی روبه رو شده و نرخ سود بانکی و تورم نیز روند معقولی را در پیش گرفته است.

ثابت با اشاره به تغییر رئیس سازمان بورس خاطر نشان کرد: دولت با تغییر رئیس سازمان قصد دارد در سال اخر روند بهتری را برای بورس تهران رقم بزند بنابراین با انجام تأمین مالی شرکت از طریق بورس می خواهد توجه فعالان این بازار را جلب کند. بر این اساس همه این اقدامات در صورتی که قیمت نفت با کاهش روبه رو نشود، میتواند به بهبود وضعیت بورس کشور در نیمه دوم سال کمک کند.

وی با بیان اینکه تک نرخی شدن ارز میتواند به حضور سرمایه گذاران خارجی کمک کند،گفت: تک ترخی شدن ارز نوید این را به سرمایه گذاران خارجی می دهد که دیگر رانتی وجود ندارد و نرخ ارز برای همه سرمایه گذاران بورس یکسان است؛ همچنین وضعیت شرکتهای صادرات محور نیز با رشد روبه رو خواهد شد و همه شرایطی که وجود دارد به نفع بازار سرمایه است.

telegram

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • اولین نظر را شما بدهید

قیمت انس نقره به دلار

قیمت فلز مس به دلار

قیمت انس طلا به دلار

[Most Recent Quotes from www.kitco.com]

قیمت فلز روی به دلار