Search - EasyDiscuss
جستجو در سرویس های خبری
Search - Contacts
جستجو در اخبار
Search - News Feeds
Search - Web Links
Search - Tags

آزاد

سهام عدالت فعلا ارزش خرید و فروش ندارد

مشاور رئیس کل سازمان خصوصی سازی با بیان اینکه برگه های سهام عدالت فعلا ارزش خرید و فروش ندارد، گفت: در حال حاضر دادوستد سهام عدالت ممنوع و غیرقانونی است
سهام عدالت فعلا ارزش خرید و فروش ندارد
شنبه | ۱۳۹۵/۰۵/۲۳ - ۰۴:۵۳ |
کد خبر : ۸۳۰ |
اخبار بورسی و اقتصادی

سیدجعفر سبحانی افزود: برگه سهامی که در دست مردم است برگه ثبت نام سهام عدالت بوده و مشخص می کند این افراد مشمول و دارنده سهام عدالت هستند.

وی اظهار داشت : دوره مالی طرح سهام عدالت یک دوره 10 ساله است و پایان دوره مالی سال 94 شرکت های سهام عدالت به پایان رسیده و مجامع این شرکت ها نیز دو هفته پیش برگزار شده است.

مشاور رئیس کل سازمان خصوصی سازی گفت: دو دهک پائین درآمدی جامعه شامل مددجویان کمیته امداد و سازمان بهزیستی و روستائیان فاقد شغل از 50 درصد تخفیف در سهام عدالت برخوردار هستند و 4 دهک بعدی تخفیفی ندارند و به میزان سودی که در پایان دوره 10 ساله به حساب خزانه واریز شود به همان میزان صاحب سهم خواهند شد.

وی در مصاحبه با رادیو اقتصاد در ادامه با اشاره به اینکه تا به امروز 18 هزار میلیارد تومان سود سهام عدالت به خزانه واریز شده است، افزود: طبق قانون پس از برگزاری مجامع، شرکت های مشمول سهام عدالت 8 ماه فرصت دارند سود سهام خود از جمله سهام عدالت را توزیع کنند.

سبحانی تصریح کرد: تا پایان سال 95 سود سهام از شرکت های مشمول سهام عدالت دریافت و به حساب خزانه واریز خواهد شد.

وی افزود: تا پایان سال 95 صورتحساب وضعیت کلی برای 49 میلیون و 100 هزار سهامدار عدالت مشخص و اعلام می شود که ارزش سهام آنان تا پایان امسال چقدر است و چه میزان از سهم سهامداران طی این 10 سال تادیه و پرداخت شده است.

مشاور رئیس کل سازمان خصوصی سازی درباره لایحه آزادسازی سهام عدالت نیز اذعان داشت: این لایحه در هیئت دولت تصویب شده و منتظر امضای رئیس جمهور برای ارائه به مجلس و تصویب به وسیله نمایندگان است تا مبنای آزادسازی سهام عدالت قرار گیرد و همچنین بخشی از ابهامات و موانع موجود را برطرف کند.

وی همچنین با بیان اینکه برگه های سهام عدالت فعلا ارزش خرید و فروش شدن ندارد و دادوستد سهام عدالت در حال حاضر ممنوع و غیرقانونی است، گفت : تلاش می شود تا پایان سالجاری مشمولان سهام عدالت از میزان ارزش سهام خود اطلاع پیدا کنند.

سبحانی درباره جامانده ها از سهام عدالت نیز تصریح کرد: بر اساس قانون 18 گروه شغلی سهام عدالت گرفته اند که کارگران فصلی ساختمانی و کارمندان بخشی از گروه هستند.

telegram

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • اولین نظر را شما بدهید

قیمت انس نقره به دلار

قیمت فلز مس به دلار

قیمت انس طلا به دلار

[Most Recent Quotes from www.kitco.com]

قیمت فلز روی به دلار