Search - EasyDiscuss
جستجو در سرویس های خبری
Search - Contacts
جستجو در اخبار
Search - News Feeds
Search - Web Links
Search - Tags

آزاد

سهامداران از رفتارهای هیجانی در معاملات بازار سرمایه بپرهیزند

فعال بازار سرمایه گفت: با توجه به شرایط فعلی بازار سهام و رشدهای پرشتاب در دو،سه هفته ی اخیر ، فعالان بازار سرمایه باید تحلیل محوری را در راس امور خود قرار دهند و از تصمیم های هیجانی و در نظر نگرفتن فاکتورهای بنیادی ، در معاملات خود پرهیز کنند
سهامداران از رفتارهای هیجانی در معاملات بازار سرمایه بپرهیزند
شنبه | ۱۳۹۵/۰۵/۲۳ - ۰۴:۰۲ |
کد خبر : ۸۲۶ |
اخبار بورسی و اقتصادی

محمد رضا گیوکی در خصوص شرایط بازار سرمایه در هفته سوم مرداد ماه گفت: شاخص کل بورس تهران که مرداد ماه را با انرژی مثبت آغاز کرد ه بود ، همچنان توانست در سومین هفته از دومین ماه تابستانی ، برای چهارمین بار ، کانال خود را در جهت رشد تعویض نماید و وارد کانال 78 هزار واحدی شد.

وی در این باره ادامه داد: در این دوره بهبود و تعدیلات مثبت شرکت های گروه های فلزی و صنایع وابسته به آن ها در پی افزایش قیمت های جهانی و از طرفی کاهش نرخ تسهیلات و سود سپرده های بانکی ، شاخص کل را یاری کردند ، اما میزان رشد این نماگر در این بازه ی زمانی به دور از انتظارات بود.

فعال بازار سرمایه با اشاره به حرکت اصلاحی شاخص در بازار سرمایه تصریح کرد: رشدهای شدید شاخص در چند سال اخیر ، دوره های اصلاحی را نیز به دنبال داشته است. در این بین حمایت حقوقی ها از بازار را در این روزها نمی توان نادیده گرفت و به همین دلیل عملکرد آنان در آینده رابطه ی مستقیمی با شرایط بازار پیدا خواهد کرد،اما نقدینگی های وارد شده در بازار ، بیشتر به سمت گروهای فلزی و صنایع وابسته به قیمت های جهانی ، در حرکت هستند و نقش لیدری خودرویی ها نیز به مراتب کمتر از گذشته شده است.

عضو انجمن مدیریت راهبردی ایران، در توضیح اهمیت تکنرخی شدن ارز در بر روند بازار سهام اظهار کرد: از دیگر مولفه های تاثیر گذار بر بازار سرمایه در این روزها ، تک نرخی شدن نرخ ارز می باشد . که می تواند بر بازار سهام تاثیر گذار باشد البته این مساله برای شرکت ها ، با توجه به نوع فعالیت شان متفاوت است و هر چند که انتظار می رود که تحت تاثیر برخی از متغیرها ، بازار بورس رشدهای ملایمی را تجربه کند.

گیوکی تصریح کرد: با توجه به شرایط فعلی بازار سهام و رشدهای پرشتاب در دو،سه هفته ی اخیر ، فعالان بازار سرمایه باید تحلیل محوری را در راس امور خود قرار دهند و از تصمیم های هیجانی و در نظر نگرفتن فاکتورهای بنیادی ، در معاملات خود پرهیز کنند. ناگفته نماند علاوه بر مولفه هایی که می توانند تاثیرات مثبتی در بورس تهران داشته باشند موانعی نیز هنوز بر سر راه بازار سرمایه وجود داشته و دارد.

وی در خصوص موانع موجود برای رشد بازار یادآور شد: موانعی همچون نسبت قیمت بر درآمد بالا، هنوز p/e برخی از سهام ها در بازار سرمایه، عدد بالایی است و این موضوع به وسع خود می تواند از انگیزهای ورود نقدینگی به بازار سهام بکاهد. همچنین پیوستن به بازارهای بین المللی نیز ریسک های مختص به خود را به دنبال خواهد داشت ، هرچند که منافع اقتصاد باز بسیار بیشتر از ریسک های آن است ، ولی در هر صورت با توجه به شرایط و وضعیت بازارها در کشورهای مختلف ،ریسک های خاص خود را نیز به همراه دارند. _ میزان

telegram

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • اولین نظر را شما بدهید

قیمت انس نقره به دلار

قیمت فلز مس به دلار

قیمت انس طلا به دلار

[Most Recent Quotes from www.kitco.com]

قیمت فلز روی به دلار