Search - EasyDiscuss
جستجو در سرویس های خبری
Search - Contacts
جستجو در اخبار
Search - News Feeds
Search - Web Links
Search - Tags

آزاد

نگاه مثبت مجلس به راه‌اندازی بازار آتی ارز

باتوجه به تصویب راه اندازی بازار مشتقه ارزی از سوی شورای عالی بورس، مجلس نیز به دلیل مزایای راه اندازی این بازار همچون بیمه نوسانات نرخ ارز برای فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران، نگاه مثبتی به این بازار دارد
نگاه مثبت مجلس به راه‌اندازی بازار آتی ارز
جمعه | ۱۳۹۵/۰۵/۲۲ - ۱۰:۲۴ |
کد خبر : ۸۲۳ |
اخبار بورسی و اقتصادی

محمدرضا پورابراهیمی، رییس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان مطلب فوق گفت: بانک مرکزی در دوره‌ پیشین ( دولت قبل ) خیلی با بازار مشتقه ارزی موافق نبود و به عبارتی پای کار نمی‌آمد. اما بانک مرکزی کنونی با ریاست دکتر سیف، نگاه مثبتی به استفاده از ابزارهای مالی برای مدیریت و تنظیم بازارها از جمله بازار ارز دارد.

وی اظهار داشت: با این تفاسیر در صورت اقدامات عملی بانک مرکزی، مجلس نیز آماده همکاری در این زمینه است تا دغدغه ریسک نوسانات نرخ ارز برای فعالان اقتصادی به حداقل برسد.

پورابراهیمی با بیان اینکه در صورت حمایت جدی و عملیاتی باک مرکزی به زودی شاهد راه اندازی بازار مشتقه ارزی خواهیم بود، گفت: مجوز خرید و فروش ارز به بانک‌ها در این راستا یک گام به جلو است و مقدمه‌ای برای تاسیس بازار مشتقه ارزی به حساب می‌آید.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس در پایان گفت: بورس کالای ایران آمادگی خود را برای راه اندازی بازار مشتقه ارزی یا به عبارت بهتر ایجاد بازار آتی ارز در این مرحله ، اعلام کرده است که این بورس در زمینه راه اندازی و مدیریت بازار آتی سکه طلا از سال ها پیش تجربیات موفقی دارد.

telegram

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • اولین نظر را شما بدهید

قیمت انس نقره به دلار

قیمت فلز مس به دلار

قیمت انس طلا به دلار

[Most Recent Quotes from www.kitco.com]

قیمت فلز روی به دلار