Search - EasyDiscuss
جستجو در سرویس های خبری
Search - Contacts
جستجو در اخبار
Search - News Feeds
Search - Web Links
Search - Tags

آزاد

قیمت جهانی طلا کاهش یافت

در حالی که روز گذشته قیمت طلا ۱۳۳۲ دلار داد و ستد شد امروز این قیمت به ۱۳۵۳ دلار رسیده است
قیمت جهانی طلا کاهش یافت
چهارشنب | ۱۳۹۵/۰۵/۲۰ - ۰۶:۴۶ |
کد خبر : ۸۱۸ |
اخبار بورسی و اقتصادی

به دنبال انتشار آمارهای ناامید کننده اقتصادی در آمریکا، ارزش دلار با کاهش نسبی روبرو شد و این مساله موجب افزایش قیمت جهانی طلا در آغاز مبادلات امروز چهارشنبه شده است. انتشار آمارهای ضعیف اقتصادی در آمریکا موجب شده است تا سرمایه گذاران بین المللی و کارشناسان اقتصادی گمانه زنی های خود نسبت به افزایش نرخ بهره فدرال رزرو را تغییر دهند.

بر اساس این گزارش آمارهای ناامید کننده اقتصادی در آمریکا موجب کاهش ارزش دلار و شاخص سهام شده و این مساله در نهایت به نفع قیمت جهانی طلا بوده است. انتشار گزارش مربوط به کاهش بهره وری در اقتصاد آمریکا طی ماه گذشته تاثیر زیادی بر افزایش نسبی قیمت طلا و کاهش ارزش دلار داشته است. قیمت هر اونس طلا نیز امروز چهارشنبه با ۰.۴ درصد افزایش به بیش از ۱۳۵۳ دلار رسیده است.

قیمت طلا روز سه شنبه نیز با افزایش ۰.۴ درصدی روبرو شده بود. شاخص سهام در بازارهای آسیایی نیز به بالاترین سطح در یک هفته اخیر رسیده است. شاخص ارزش دلار آمریکا نیز در برابر شش ارز معتبر بین المللی با ۰.۴ درصد کاهش روبرو شد و به کمتر از ۹۵.۸۳ واحد رسیده است.

کاهش بهره وری در اقتصاد آمریکا شاید موجب شود تا فدرال رزرو تصمیم احتمالی خود برای افزایش نرخ بهره را به تاخیر بیندازد. برخی مقامهای ارشد فدرال رزرو آمریکا بر این باورند که اقتصاد این کشور هنوز با چالشهای زیادی روبرو است و افزایش زودتر از موعد نرخ بهره می تواند تهدید بزرگی برای رشد اقتصادی باشد. بهره وری نیروی کار در آمریکا برای سومین بار متوالی طی ماه های اخیر با کاهش روبرو شده است. این مساله می تواند در نهایت به ضرر سود شرکتهای آمریکایی شده و در نهایت موجب شود تا رشد دستمزدها با کاهش روبرو شود.

آمارهای اقتصادی در انگلیس نیز نشان می دهد که تولید صنعتی این کشور در سه ماه دوم امسال به سریع ترین نرخ از سال ۱۹۹۹ میلادی رسیده است. بانک مرکزی انگلیس در تازه ترین نشست خود تصمیم گرفته است تا نرخ بهره بانکی را برای نخستین بار از سال ۲۰۰۹ میلادی افزایش دهد. میزان ذخایر طلای صندوق اس پی دی آر نیز با ۰.۱۲ درصد کاهش به کمتر از ۹۷۲ تن رسیده است.
به نظر می رسد قیمت جهانی طلا در کوتاه مدت تحت تاثیر انتشار امارهای مهم اقتصادی آمریکا منطقه یورو و چین قرار خواهد داشت. آمارهای جدید اقتصادی در چین نیز نشان می دهد که وضعیت تجارت خارجی این کشور چندان مطلوب به نظر نمی رسد.

telegram

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • اولین نظر را شما بدهید

قیمت انس نقره به دلار

قیمت فلز مس به دلار

قیمت انس طلا به دلار

[Most Recent Quotes from www.kitco.com]

قیمت فلز روی به دلار