Search - EasyDiscuss
جستجو در سرویس های خبری
Search - Contacts
جستجو در اخبار
Search - News Feeds
Search - Web Links
Search - Tags

آزاد
گزارش بازار

شاخص سبز شد

دماسنج بازار سرمایه که دیروز پس از ۱۷ روز کاری افزایش ، افت کرده بود، امروز توانست بار دیگر رشد کند و به رقم ۷۸ هزار و ۳۶۸ واحدی برسد
شاخص سبز شد
سه شنبه | ۱۳۹۵/۰۵/۱۹ - ۱۰:۳۳ |
کد خبر : ۸۰۷ |
اخبار بورسی و اقتصادی

شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران امروز از ابتدای بازشدن معاملات با شیبی تقریبا عمودی شروع به افزایش کرد و تا رقم ۸۷ هزار و ۴۳۷ واحدی بالا رفت، اما از این نقطه به بعد با افت همراه بود به‌طوری که امروز مجموعا نماگر بازار سرمایه ۴۳ واحد رشد کرد و به رقم ۷۸ هزار و ۳۶۸ واحدی رسید.
شاخص کل هم‌وزن در معاملات امروز ۷.۲ واحد رشد کرد و تا عدد ۱۴ هزار و ۳۸۵ واحدی بالا رفت. همچنین شاخص آزاد شناور با ۱۴ واحد رشد رقم ۷۸ هزار و ۷۹۹ واحدی را تجربه کرد.
در چهارمین روز معاملات بازار سرمایه ایران شاخص بازار اول با ۹۸ واحد افزایش به رقم ۵۵ هزار و ۴۸۲ واحدی رسید و شاخص بازار دوم با ۰.۱۸ کاهش تقریبا نسبت به دیروز تغییری نداشت.
نماد معاملاتی شرکت‌های فولاد خوزستان، صنایع مس ایران، فولاد مبارکه اصفهان به ترتیب با ۳۸، ۲۹ و ۲۵ واحد تاثیر مثبت در شاخص بیشترین اثر را در رشد دماسنج تالار شیشه‌ای داشته است.
همچنین شرکت‌های ایران خودرو، فولاد مبارکه اصفهان و نفت و گاز پتروشیمی تامین (تاپیکو) بیشترین تاثیر منفی را در شاخص کل بورس اوراق بهادار گذاشتند.
بیشترین ارزش و حجم معاملات را امروز نماد معاملاتی صنایع شیمیایی ایران به خود اختصاص داد. همچنین نمادهای معاملاتی توسعه معادن و فلزات سایپا و زامیاد بعد از صنایع شیمیایی ایران بیشترین حجم معامله را داشتند.
ارزش معاملات امروز به رقم ۲۲۳ میلیارد و ۳۸۴ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان بالغ شد که این رقم ناشی از دست به دست شدن ۷۷۵ میلیون و ۷۰۸ هزار سهم و اوراق مالی قابل معامله طی بیش از ۶۳ هزار نوبت دادوستد بود.
در پایان معاملات امروز نماد معاملاتی حق تقدم شرکت داروسازی اکسیر به علت پایان مهلت پذیره‌نویسی متوقف شد.
همچنین ۱.۵ درصد از سهام شرکت سرمایه‌گذاری صنایع شیمیایی ایران از طرف شرکت گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند به صورت یکجا و نقدی به قیمت پایه هر سهم ۳۹۰ تومان در نماد شیران ۴ عرضه شد.
همچنین نماد معاملاتی شرکت‌های صنعتی آما، تامین ماسه ریخته‌گری، شرکت شیر پاستوریزه پگاه اصفهان، مجتمع‌های توریستی و رفاهی آبادگران ایران، در معاملات امروز بازگشایی شدند.
آی‌فکس امروز ۳.۱ واحد رشد کرد و به رقم ۸۱۸.۳ رسید. ارزش معاملات فرابورس ایران امروز به عدد ۱۱۵ میلیارد و ۲۱۴ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان بالغ شد که این رقم ناشی از دست به دست شدن ۲۱۸ میلیون و ۶۶۲ هزار سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۲۵ هزار و ۵۳۲ نوبت دادوستد بود.

telegram

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • اولین نظر را شما بدهید

قیمت انس نقره به دلار

قیمت فلز مس به دلار

قیمت انس طلا به دلار

[Most Recent Quotes from www.kitco.com]

قیمت فلز روی به دلار