Search - EasyDiscuss
جستجو در سرویس های خبری
Search - Contacts
جستجو در اخبار
Search - News Feeds
Search - Web Links
Search - Tags

آزاد

رئیس سازمان بورس پیگیر رفع مشکلات صنایع باشد

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: رئیس جدید سازمان بورس باید پیگیر رفع مشکلات مختلف صنایع از جمله پرداخت آسان تسهیلات بانکی به بنگاهها باشد
رئیس سازمان بورس پیگیر رفع مشکلات صنایع باشد
سه شنبه | ۱۳۹۵/۰۵/۱۹ - ۰۴:۵۲ |
کد خبر : ۷۹۶ |
اخبار بورسی و اقتصادی

محمد قصری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم گفت: کاهش سود سپرده‌ها و تسهیلات بانکی در بلندمدت می تواند به رونق بازار سرمایه کمک می‌کند.

این کارشناس بازار سرمایه افزود: بر این اساس رئیس جدید سازمان بورس باید پیگیر رفع مشکلات مختلف صنایع از جمله پرداخت آسان تسهیلات بانکی به بنگاهها باشد.

وی در خصوص دلایل رشد این روزهای شاخص بورس اذعان داشت: تغییرات انجام شده در مدیریت سازمان بورس و اوراق بهادار و تاثیرات مثبت روانی آن، موجب واکنش مثبت معامله گران بازار شده که این اتفاق کوتاه مدت است و برای تداوم آن باید رخداد بنیادی مثبتی در اقتصاد رقم بخورد.

این کارشناس بازار سرمایه در خصوص وضعیت بازار در روزهای پیش رو اظهار داشت: نوسات ذات بازار سهام است و نباید منتظر این بود که بورس همیشه مثبت باشد و یا این که افت نکند، با این وجود پیش بینی می شود شاخص بورس و معاملات بازار سرمایه در روزهای آینده با تعادل همراه باشد.

وی ادامه داد: از سوی دیگر رفته رفته با پایان یافتن فصل مجامع شرکتها می توان انتظار رونق نسبی معاملات و گردش نقدینگی در بازار را داشت.

قصری گفت: با توجه به اجرای برجام و شرایط متعادل کنونی در اقتصاد، بازار سهام از پتانسیل خوبی برای رشد برخوردار است که البته این اتفاق در گرو رفع برخی مانع از جمله حل شدن مشکل مراودات بین المللی بانکهاست.

این کارشناس بازار سرمایه افزود: با این وجود پیش بینی می شود بورس در نیمه دوم امسال از رونق بیشتری برخودار باشد؛ چرا که عوامل مختلف از جمله تعادل قیمت جهانی نفت و نیز برخی کالاها یک موضوع اثرگذار بر روند معاملات بورس است.

telegram

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • اولین نظر را شما بدهید

قیمت انس نقره به دلار

قیمت فلز مس به دلار

قیمت انس طلا به دلار

[Most Recent Quotes from www.kitco.com]

قیمت فلز روی به دلار