Search - EasyDiscuss
جستجو در سرویس های خبری
Search - Contacts
جستجو در اخبار
Search - News Feeds
Search - Web Links
Search - Tags

آزاد

رشد قیمت سنگ آهن سیاسی است!

مدیر امور بین‌الملل انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سنگ‌آهن ایران درباره آینده بازار سنگ‌آهن گفت: پیش‌بینی‌هایی که بانک‌ها و موسسات اعتباری معتبر برای قیمت سنگ‌
رشد قیمت سنگ آهن سیاسی است!
دوشنبه | ۱۳۹۵/۰۵/۱۸ - ۰۷:۲۹ |
کد خبر : ۷۹۱ |
اخبار بورسی و اقتصادی

مدیر امور بین‌الملل انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سنگ‌آهن ایران درباره آینده بازار سنگ‌آهن گفت: پیش‌بینی‌هایی که بانک‌ها و موسسات اعتباری معتبر برای قیمت سنگ‌آهن در سال ۲۰۱۶ میلادی انجام داده بودند نشان داد که سال ۲۰۱۶میلادی وضعیت بازار سنگ‌آهن اندکی از سال ۲۰۱۵میلادی بهتر خواهد شد. با توجه به عملکرد بازار در چند ماه اخیر شاهد بودیم که قیمت‌ها با ۳۰ دلار رشد به ۷۰ دلار رسیدند. این افزایش ناگهانی قیمت‌ها ارتباط مستقیمی با تصمیمات اخیر حزب کمونیست چین پیدا می‌کند. کیوان جعفری‌طهرانی در ادامه گفت: دولت چین در اوایل مارس ۲۰۱۶ میلادی تصمیم گرفت پروژه‌های عمرانی خود را در غرب چین گسترش دهد. این در حالی است که قبل از آن به دلیل کاهش نرخ رشد اقتصاد چین، دولت تصمیم دیگری گرفته بود.

در واقع دولت چین به‌دلیل برخی مشکلات سیاسی در غرب کشورش تصمیم‌های قبلی خود را تغییر داد. وی افزود: شرق چین توسعه‌یافته‌تر از غرب چین است و این موضوع مردم ایالت‌های غربی چین را سرخورده کرده است. این سرخوردگی تفکرات جدایی‌طلبانه را در ساکنان این ایالت‌ها به شدت افزایش داده است. حزب کمونیست چین برای جلوگیری از تکرار اتفاقاتی که در گذشته برای هنگ‌کنگ و ماکائو رخ داده بود تصمیم گرفت تا سیاست‌هایش در غرب کشور را تغییر داده و پروژه‌های عمرانی گسترده‌ای را در این مناطق کلید بزند. این تصمیم‌ها چین را بار دیگر به یک بازار مصرف بزرگ برای فولاد و سنگ‌آهن تبدیل خواهد کرد. از طرفی قیمت سنگ‌آهن در معاملات فیوچر ۱۰ دلار بالای قیمت فعلی بسته شده و از مرز ۷۰ دلار گذشته است. با توجه به قرار دادهای فیوچر نمی‌توانیم انتظار کاهش قیمت‌ها را حداقل تا ۳ ماه آینده داشته باشیم.

مطالب تکمیلی

telegram

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • اولین نظر را شما بدهید

قیمت انس نقره به دلار

قیمت فلز مس به دلار

قیمت انس طلا به دلار

[Most Recent Quotes from www.kitco.com]

قیمت فلز روی به دلار