Search - EasyDiscuss
جستجو در سرویس های خبری
Search - Contacts
جستجو در اخبار
Search - News Feeds
Search - Web Links
Search - Tags

آزاد

اوراق تسهیلات مسکن در مسیر کاهش قیمت

روند کاهشی قیمت اوراق تسهیلات مسکن که از دیروز آغاز شده بود، باز هم کاهش یافت و در جریان معاملات در محدوده قیمتی 931 تا 951 هزار ریال دست به دست شد
اوراق تسهیلات مسکن در مسیر کاهش قیمت
دوشنبه | ۱۳۹۵/۰۵/۱۸ - ۰۴:۱۴ |
کد خبر : ۷۷۵ |
اخبار بورسی و اقتصادی

معاملات فرا بورس نشان می دهد، افزایش قیمت اوراق تسهیلات مسکن که در هفته گذشته از مرز یک میلیون ریال گذشت و اکنون به روند کاهشی تبدیل شده است.
قیمت اوراق تسهیلات مسکن برگه ای 973 تا 993 هزار ریال داد وستد شد و امروز ارزش آن تا برگه ای 931 هزار ریال کاهش یافت.

متقاضیان استفاده کننده از وام مسکن هر برگ پنج میلیون ریالی تسهیلات مسکن را حدود 931 تا 951 هزار ریال خریداری کردند.

کارشناسان هشدار می دهند، افزایش قیمت اوراق می تواند، هزینه دریافت وام مسکن را افزایش داده و در نتیجه تاثیر منفی بر معاملات مسکن داشته باشد.

مسئولان بازار سرمایه در واکنش به افزایش نرخ این اوراق از برنامه ریزی برای تمدید مدت زمان اعتبار این اوراق خبر داده و اعلام کرده اند که قصد دارند مدت استفاده از یکهزار و 500 میلیارد ریال اوراق سر رسیده شده را تا 6 ماه دیگر تمدید کنند.

**خرید و فروش 291 میلیون اوراق بهادار در بازار فرابورس
براساس اطلاع در معاملات امروز فرابورس، 291 میلیون و 690 هزار ورقه بهادار در 28 هزار نوبت دادوستد شد و ارزش آن به بیش از یک هزار و 301 میلیارد ریال خرید و فروش شد.

شاخص کل فرابورس ایران در ابتدای ساعت شروع معاملات در بازار روند صعودی به خود گرفت، اما با افت روبرو شد و در پایان با دو واحد رشد نسبت به دیروز روی عدد 816.97 واحد متوقف شد.

بیشترین حجم معاملات بازار سهام متعلق به نماد پالایش نفت تهران به میزان 49 میلیون سهم بود و بالاترین ارزش معاملات با رقم 152 میلیارد ریال در همان نماد به ثبت رسید.

بازار اول شاهد مبادله ، 75 میلیون و 950 هزار اوراق بهادار به ارزش 119 میلیارد و 330 میلیون ریال بود که طی آن بالاترین حجم معاملات به نام گسترش سرمایه گذاری ایرانیان ثبت شد.

همچنین، 160 میلیون اوراق بهادار در بازار دوم به ارزش 450 میلیارد ریال دادوستد شد و بیشترین افزایش قیمت این بازار مربوط به آتیه داده پرداز بود.

سهام شرکت های روان فن آور، گسترش تجارت و سرمایه ایرانیان و نیرو سرمایه، شاهد بیشترین افزایش قیمت بودند و شرکت های ذوب آهن اصفهان، گسترش سرمایه گذاری ایرانیان و بهمن لیزینگ بالاترین کاهش قیمت را ثبت کردند.

telegram

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • اولین نظر را شما بدهید

قیمت انس نقره به دلار

قیمت فلز مس به دلار

قیمت انس طلا به دلار

[Most Recent Quotes from www.kitco.com]

قیمت فلز روی به دلار