Search - EasyDiscuss
جستجو در سرویس های خبری
Search - Contacts
جستجو در اخبار
Search - News Feeds
Search - Web Links
Search - Tags

آزاد

آمار معاملات و اخبار تالار شیشه ای

ارزش کل معاملات امروز بورس تهران به بیش از 307 میلیارد تومان رسید که ناشی از دست به دست شدن بیش از یک میلیارد و 236 میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی 89 هزار و 620 نوبت داد و ستد بود
آمار معاملات و اخبار تالار شیشه ای
یکشنبه | ۱۳۹۵/۰۵/۱۷ - ۰۹:۱۶ |
کد خبر : ۷۶۹ |
اخبار بورسی و اقتصادی

در روز یکشنبه شاخص کل فرابورس (آیفکس) با رشد یک واحدی عدد 817 واحد را به نمایش گذاشت. بر اساس این گزارش معاملات سهام در نماد معاملاتی سه شرکت تاپیکو با 90 واحد، گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید با 53 واحد و سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی با 32 واحد افزایش، بیشتری تأثیر مثبت را در برآورد شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند. در مقابل معاملات سهام در نماد معاملاتی سه شرکت پالایش نفت اصفهان با 15 واحد، سرمایه‌گذاری اتی دماوند با 12 واحد و معدنی و صنعتی گلگهر با 11 واحد کاهش بیشتری تاثیر منفی را بر محاسبه این نماگر به دوش کشیدند.

طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های سرمایه‌گذاری مسکن پردیس، سازه پویش و اوراق مشارکت سینما کردستان از سوی ناظر بازار سهام متوقف و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های سرمایه‌گذاری پارس آریان، بیمه کوثر، اوراق مشارکت معدنی و صنعتی گل گهر، پذیره‌نویسی حق تقدم، استفاده نشده فرآوری ذغال سنگ پرورده طبس،‌ سرمایه‌گذاری پارس آریان، بورس کالا، حق تقدم خرید سهام سیمان سپاهان، گروه سرمایه‌گذاری مسکن، توسعه معادن و فلزات و حق تقدم آن، بانک شهر، حق تقدم خرید سهام داروسازی تولید‌دارو و حق تقدم استفاده نشده خرید سهام صنایع فولاد آلیاژی یزد بازگشایی شدند.

امروز 43 میلیون سهم پتروشیمی جم به ارزش بیش از 34 میلیارد تومان میان کدهای درون‌گروهی سهامدار عمده منتقل شد. در بازار پایه نیز 16 میلیون سهم گسترش صنایع انرژی آذراب به ارزش بیش از 4 میلیارد تومان با معاملات درون‌گروهی روبه‌رو بود. در توسعه معادن فلزات اما اندکی بیش از 12 میلیون سهم به ارزش بیش از 1.5 میلیارد تومان کد به کد شد.

معاملات کد به کد سهامدار عمده حقوقی در نماد معاملاتی پتروشیمی مبین نیز به جابه‌جایی کمتر از 10 میلیون سهم به ارزش بیش از 3.5 میلیارد تومان منتهی شد.

بر اساس این گزارش امروز معاملات سهام با پیشرو ش دن هلدینگ‌های سرمایه‌گذاری بزرگ و حقوقی‌های سنتی بازار در حالی به شاخص کل برای پس گرفتن مقاومت‌های از دست رفته یاری داد، که به نظر می‌رسد صداهای آرام معامله‌گران خریدار ریسک که به اصلاح در ادبیات مالی به آنها «سرمایه‌گذاران گاوی» گفته می‌شود شنیده می‌شود. بازاری که این روزها گروه فلزات اساسی و معدنی‌ها را در کنار شرکت‌های سرمایه‌گذاری به عنوان پیشروهای بازار می‌دانند.

امروز محمود بهمنی رئیس کل سابق بانک مرکزی و حجت‌الاسلام حسین‌زاده بحرینی (نماینده مشهد) که دو تن از نمایندگان اصولگرای مجلس دهم به عنوان ناظران شورای عالی بورس انتخاب شدند. در عین حال سازمان بورس در خصوص تنها نماد معاملاتی گروه ابزار پزشکی، اپتیکی و اندازه‌گیری، دست به شفاف‌سازی یک طرفه زد و در این باره از عدم ارائه 4 اطلاعیه مهم از سوی این ناشر پرحاشیه پرداخته است.

این در حالی است که گزارش‌ها حاکی از استقرار حسابرس در این شرکت برای ارائه گزارش عملکرد حسابرسی شده سال مالی 94 از هفته گذشته حکایت دارد و حال آنکه این ناشر هنوز گزارش عملکرد 12 ماهه سال گذشته ارائه نداده و مجمع خود را برگزار نکرده است.

در گروه پتروشیمی‌ها اما آتش‌سوزی‌های پی در پی در برخی شرکت‌های تابعه هلدینگ‌ها باعث شائبه خرابکاری در این شرکت‌ها شده است و حال آنکه عدم توجه به فواصل زمانی اورهال (تعمیر اساسی) و همچنین تمرکز بر تولید کالا با هدف صادرات در فصل مصرف مواد پتروشیمی احتمال بروز خطرات جبران‌ناپذیر را برای این واحدها افزایش داده است.

بازار سهام امروز بازاری شاداب و پرتکاپو بود که به پشتوانه حقوقی‌های بزرگ بر هلدینگ‌های سرمایه‌گذاری شاهد تکاپوی شاخص کل بورس برای پس گرفتن مقاومت‌های از دست رفته بود بازاری که به نظر می‌رسد بزرگان آن تقویت حجم و ارزش معاملات را به عنوان عاملی برای رصد صحت بازار در دستور کار قرار دادند.

telegram

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • اولین نظر را شما بدهید

قیمت انس نقره به دلار

قیمت فلز مس به دلار

قیمت انس طلا به دلار

[Most Recent Quotes from www.kitco.com]

قیمت فلز روی به دلار