Search - EasyDiscuss
جستجو در سرویس های خبری
Search - Contacts
جستجو در اخبار
Search - News Feeds
Search - Web Links
Search - Tags

آزاد
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس:

تقسیم سود و پاداش هیات مدیره به اصلاح قانون نیاز دارد/ شیطنت در بازار شکر

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه عده‌ای با شیطنت برای بازار شکر جوسازی می‌کنند، گفت: تقسیم سود و پاداش هیات مدیره به اصلاح قانون نیاز دارد اما هیچ لایحه‌ای به مجلس نیامده است
تقسیم سود و پاداش هیات مدیره به اصلاح قانون نیاز دارد/ شیطنت در بازار شکر
یکشنبه | ۱۳۹۵/۰۵/۱۷ - ۰۵:۰۳ |
کد خبر : ۷۵۸ |
اخبار بورسی و اقتصادی

محمدرضا پورابراهیمی با بیان اینکه تغییر در تقسیم سود و پاداش هیات مدیره شرکت‌ها به اصلاح قانون نیاز دارد به فارس گفت: لایحه دولت در مورد اصلاح دوباره قانون تجارت و یا در قالب ارایه طرح از سوی نمایندگان مجلس بررسی خواهد شد.

وی گفت:در نحوه تخصیص سود برای شرکت‌های سهامی عام باید دانست که بخش خصوصی مسیر قانونی خود را می پیماید اما رویکرد عمده نهادهای عمومی در این بخش که به شکلی با منافع عمومی در ارتباط است، گاهی اوقات سود و پاداش ها با عملکردهای عملیاتی شرکت ها ارتباطی ندارد که این موضوع یکی از چالش‌های اقتصاد امروز ایران است.

این نماینده مجلس در مورد اصلاح دوباره قانون تجارت و قانون بازارسرمایه گفت: چیزی تاکنون در این باره تحت عنوان لایحه یا طرح به مجلس ارایه نشده و تنها پیشنهادهایی برای طرح موضوع در این زمینه عنوان شده است. این در حالی است که مجلس آماده دریافت پیشنهاد برای برنامه ششم در این زمینه است.

پورابراهیمی در مورد عرضه کالاهای اساسی کشاورزی و برخی نگرانی ها در بازار این کالاها از جمله شکر یا مرغ منجمد و گندم گفت: برخی به بهانه انحصار در بازار کالا و خبرسازی های اغوا کننده، شیطنت هایی می کنند تا مانع از شفافیت معاملات از طریق بورس کالا شوند.

وی افزود: مکانیزم عرضه و تقاضای کالاهای اساسی می‌تواند از طریق بورس کالا مدیریت شود و ابزارهایی که در بورس کالا تعریف شده و رویکردهایی که در این بخش آمده نشان دهنده ظرفیت هایی است که می‌تواند به دولت و اصناف کمک کند و آن را بهبود بخشد.

وی ادامه داد: کسانی که دنبال عدم شفافیت هستند، اصرار می‌کنند کالاها در بورس کالا عرضه نشوند و به بهانه‌هایی همچون انحصار در بازار شکر بورس کالا شیطنت می‌کنند که باید به شکلی مدیریت شود.در دنیای امروز که بازارهای مالی مقدمه پیشرفت بازارهای فیزیکی و سنتی شده‌اند، بورس کالا طبق قاعده می‌تواند جایگاه مناسبی برای توسعه بازارهای کالایی کشور داشته باشد.

مطالب تکمیلی

telegram

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • اولین نظر را شما بدهید

قیمت انس نقره به دلار

قیمت فلز مس به دلار

قیمت انس طلا به دلار

[Most Recent Quotes from www.kitco.com]

قیمت فلز روی به دلار