Search - EasyDiscuss
جستجو در سرویس های خبری
Search - Contacts
جستجو در اخبار
Search - News Feeds
Search - Web Links
Search - Tags

ویژه

از پالایشی ها چه خبر!؟

طی دو روز اخیر چند منبع مختلف خبرداده اند که میزان تخفیف خوراک شرکت های پالایشگاهی از 5درصد به 8 تا 10 درصد افزایش خواهد یافت
از پالایشی ها چه خبر!؟
شنبه | ۱۳۹۵/۰۵/۱۶ - ۰۶:۳۰ |
کد خبر : ۷۴۰ |
اخبار بورسی و اقتصادی

این موضوع هرچند با رفتارهای قبلی وزارت نفت مطابق نیست اما اگر فرض کنیم همه چیز در نمودار خلاصه شده باشد؛ باید بگوییم اهداف قیمتی بالا که تحلیلگران حرفه ای بازار برای پالایشی ها به دست آورده اند فقط با تحقق این موضوع می تواند به نتیجه برسد.

اگر این خبر صحت داشته باشد؛ پارسان به عنوان مالک شراز و شبریز شرایط بهتری خواهد داشت و تاپیکو با تملک پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس( پیش از بهره برداری)؛ آینده بهتری خواهد داشت.

در حال حاضر برخی منابع این اخبار را تایید کرده اند بنابراین پالایشی ها هرچند ممکن است اندکی در این حوالی درجا بزنند اما در صورت تحقق این موضوع میتوان به آینده خوب آنها امیدوار شد.

با توجه به حساسیت موضوع و فرصتی که تا آغاز بازار روز شنبه داریم سعی کردم اطلاعات بیشتری به دست بیاورم بنابراین با 4 گروه مختلف از وزارت نفت و شرکت پالایش وپخش صحبت کردم که جمع بندی کلیه مباحث به شرح زیر است:

1) تخفیف روی خوراک پالایشگاه در بودجه سالانه کشور تعیین می شود بنابراین آنچه در بودجه سال 95 آمده غیر قابل تغییر است اما بخش های مختلف وزارت نفت طی همین ماه برنامه ریزی خود را جهت تهیه بودجه سال 96 کشور آغاز می کنند که در این میان شرکت های پالایشی پس ازانکه نرخ گاز طبیعی برای پتروشیمی ها کاهش یافت؛ به صورت غیر رسمی درخواست هایی داده اند.

2) آنچه تاکنون اتفاق افتاده این است که به صورت غیر رسمی پالایشی ها خواهان تغییر برخی بندهای هزینه ای هستند به نحوی که یک برگشت هزینه پس از وقوع اتفاق خواهد افتاد که جلساتی در این زمینه آغاز شده و این مورد نیازی به رای مجلس ندارد و در اختیار شرکت نفت است اما شرطی گذاشته که شرکت ها بحث کیفی سازی را که 3 سال تمدید شده بود با تمهیدات خاصی در عمل اجرا کنند آنطور که وزارت نفت تعیین خواهد کرد.

3) نحوه محاسبه نرخ نفت و فرآورده ها شفاف نیست و پس از محاسبه نرخ از سوی شرکت پالایش و پخش؛ 3 نهاد از جمله سازمان حسابرسی در قالب بازرس و نماینده سازمان برنامه و بودجه می بایستی بر نحوه محاسبه نرخ ها نظارت کنند که این موضوع رعایت نشده و شرکت های پالایشی خواهان فرمولی شبیه به پتروشیمی ها شده اند که امکان محاسبه آن فراهم باشد.

*این تمام اخباری بود که بنده از وزارت نفتی ها گرفته ام که البته هیچ اطلاعی هم از بازار سرمایه و سهام ندارند. در صورتی که اطلاعات بیشتری به دست بیاید؛ خبررسانی می شود

telegram

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • اولین نظر را شما بدهید

قیمت انس نقره به دلار

قیمت فلز مس به دلار

قیمت انس طلا به دلار

[Most Recent Quotes from www.kitco.com]

قیمت فلز روی به دلار