Search - EasyDiscuss
جستجو در سرویس های خبری
Search - Contacts
جستجو در اخبار
Search - News Feeds
Search - Web Links
Search - Tags

آزاد

تخلفات عمده در بيمه پارسيان

گزارش حسابرس مستقل از بیمه پارسایان از تخلفات عمده در این شرکت بورسی در سال مالي 94 حكايت دارد
تخلفات عمده در بيمه پارسيان
شنبه | ۱۳۹۵/۰۵/۱۶ - ۰۵:۳۴ |
کد خبر : ۷۳۵ |
اخبار بورسی و اقتصادی

برابر امار عملکرد مقدماتی بازار بیمه کشور در سال 1394 شركت‌هاي بيمه بيش از ۱۴۴/۳ هزار ميليارد ريال خسارت به بيمه‌گذاران پرداخت كردند كه در مقايسه با سال قبل، ۱۸/۵ درصد رشد نشان مي‌دهد.

طبق آمار عملكرد (مقدماتي) ارسالي شركت‌هاي بيمه در سال ۱۳۹۴، ۵۵/۹ درصد از خسارت هاي بازار بيمه توسط بخش غيردولتي جبران شد و طي اين مدت شركت هاي بيمه ۲۴/۸ ميليون مورد خسارت به بيمه‌گذاران پرداخت ‌كرده اند كه در مقايسه با مدت مشابه سال قبل ۳۱/۴ درصد رشد داشته است.

شركت هاي‌ بيمة ايران، آسيا، البرز، دانا، پارسيان، پاسارگاد، كوثر، معلم و كارآفرين (هر يك داراي سهم بالاتر از ۳ درصد) در مجموع ۸۳/۷ درصد از حق بيمه توليدي بازار را به خود اختصاص داده اند.

در این بین گزارش حسابرس مستقل و بازرس قانونی در رابطه با عملکرد بیمه پارسیان در سال 1394 نشان می دهد که تخلفات عمده ای در این شرکت بورسی صورت گرفته و موارد متعددی وجود دارد که از سوی سهامداران باید مورد توجه قرار گیرد تا با زیان روبرو نشوند.

از جمله موارد متعدد ذکر شده در گزارش حسابرس قانونی می توان به موارد عدم رعایت الزامات سازمان بورس در بیمه پارسیان اشاره کرد.

برابر این گزارش؛ در خصوص الزامات سازمان بورس و اوراق بهادار مقرر در دستور العمل اجرایی افشای اطلاعات شرکت ثبت شده نزد سازمان و دستور العمل های انضباطی ناشران پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران به ترتیب مبنی بر " پیش بینی عملکرد سالانه شرکت اصلی و تلفیقی گروه بر اساس عملکرد واقعی 3 و 6 ماهه حد اکثر 30 روز پس از پایان مقاطع سه ماهه" ، " اطلاعات پرتفوی سرمایه گذاری های دوره سه ماهه دوم شرکت فرعی که فعالیت آن سرمایه گذاری در اوراق بهادار می باشد" ، حد اکثر 30 روز پس از پایان دوره"، " افشای فوری اطلاعات مهم موثر بر قیمت اوراق بهادار ناشر و تصمیم گذاران از قبیل فروش با اهمیت دارایی های ناشر"، .... این موسسه به موارد با اهمیت دیگری که حاکی از عدم رعایت مقررات و ضوابط مربوط باشد برخورد کرده است.

علاوه بر این برابر این گزارش در نبود اطلاعات مربوط به مبانی محاسبه " ذخیره خسارت معوق در رشته های شخص ثالث، بدنه، حوادث سرنشین و درمان " و به تبغ آن " ذخیره ریسکهای منقضی نشده" لحاظ شده در حساب ها، ضرورت یا کفایت ذخایر یاد شده، برای این موسسه احراز نگردیده است.

ضمنا در بخش دیگری از این گزارش آمده است به موجب رسیدگی ها، مطالبات راکد و منقول از سال های گذشته شرکت اصلی از بیمه گذاران، نمایندگان و سایر بدهکاران، علی رغم عدم تهیه جدول تجزیه سنی و عدم تعریف چگونگی بازیافت و تسویه مطالبات مزبور، مشکوک الوصول قلمداد نشده است. در شرایط یاد شده در بالا قابلیت وصول مطالبات مورد بحث در مدت زمان قابل پیش بینی برای این موسسه احراز نگردیده است.

telegram

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • اولین نظر را شما بدهید

قیمت انس نقره به دلار

قیمت فلز مس به دلار

قیمت انس طلا به دلار

[Most Recent Quotes from www.kitco.com]

قیمت فلز روی به دلار