Search - EasyDiscuss
جستجو در سرویس های خبری
Search - Contacts
جستجو در اخبار
Search - News Feeds
Search - Web Links
Search - Tags

آزاد

پنج کشور گران‌قیمت اینترنت در دنیا

ازبکستان از میان ۱۰۰ کشور در دنیا از نظر قیمت اینترنت پس از اتیوپی، آنگولا، میانمار و ترکمنستان در رده پنجم قرار گرفت
پنج کشور گران‌قیمت اینترنت در دنیا
شنبه | ۱۳۹۵/۰۵/۱۶ - ۰۴:۴۰ |
کد خبر : ۷۳۴ |
اخبار گوناگون

پس از تحقیق کارشناسان بر روی 100 کشور در دنیا از نظر قیمت اینترنت و درآمد ناخالص ملی مشخص شد که ازبکستان در این رده در مقام پنجمین کشور دنیا از نظر قیمت اینترنت می‌باشد.

ازبکستان پس از کشورهای اتیوپی، آنگولا، میانمار و ترکمنستان در رتبه پنجمین کشور با گران‌ترین قیمت اینترنت قرار گرفته است.

بر اساس آمارهای چند شرکتی که در ازبکستان خدمات اینترنتی ارائه می‌دهند هزینه ماهیانه اینترنت در این کشور به طور متوسط تقریبا 80 دلار با سرعت اینترنت محدود می‌باشد.

بنا به این گزارش، این نظر سنجی در 100 کشور بر اساس سرعت اینترنت 10 مگابایت با ترافیک نامحدود در نظر گرفته است در صورتی که شرکت‌های اینترنتی ازبکستان توان ارائه ترافیک نامحدود را ندارند.

گران‌ترین قیمت اینترنت 10 مگابایتی در ثانیه با هزینه ماهیانه تقریبا 198 دلار متعلق به اتیوپی است. اوکراین با 3 دلار و 44 سنت هزینه ماهیانه اینترنتی ارزان‌ترین کشور ارائه دهنده اینترنت شد.

پس از اوکراین ، روسیه از لحاظ ارزانی اینترنت با 10 مگابایت در ثانیه در رتبه دوم قرار دارد که هزینه ماهیانه اینترنت به طور متوسط 5 دلار و 55 سنت است.

در کنار 5 کشور گران‌ترین اینترنت در دنیا پس از اتیوپی ترکمنستان با 169 دلار، آنگولا با 166 دلار، میانمار با 150 دلار و ازبکستان با 144 دلار نیز قرار گرفته اند.

در تمام این کشورها هزینه ماهیانه برای استفاده از اینترنت کابلی با سرعت 10 مگابایت در ثانیه بیش از 100 دلار است.

هم اکنون ازبکستان از لحاظ تعداد کاربران اینترنتی در رده 37 در دنیا قرار دارد. در این کشور بیش از 15 میلیون و 400 هزار شهروند یعنی نزدیک به نصف جمعیت ازبکستان از اینترنت استفاده می‌کنند.

telegram

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • اولین نظر را شما بدهید

قیمت انس نقره به دلار

قیمت فلز مس به دلار

قیمت انس طلا به دلار

[Most Recent Quotes from www.kitco.com]

قیمت فلز روی به دلار