Search - EasyDiscuss
جستجو در سرویس های خبری
Search - Contacts
جستجو در اخبار
Search - News Feeds
Search - Web Links
Search - Tags

آزاد

ضریب نفوذ صنعت بیمه در ایران ۲٫۲ درصد است

دبیرکل سندیکای بیمه گران ایران، ضریب نفوذ بیمه در ایران را ۲٫۲ درصد اعلام کرد و گفت: میانگین ضریب نفوذ جهانی بیمه ۶درصد است و باید در حوزه فروش بیمه بیشتر تلاش کنیم
ضریب نفوذ صنعت بیمه در ایران ۲٫۲ درصد است
جمعه | ۱۳۹۵/۰۵/۱۵ - ۰۶:۲۹ |
کد خبر : ۷۳۱ |
اخبار گوناگون

علی اکبر اولیاء روز پنجشنبه در همایش توسعه توان حرفه ای صنعت بیمه در تبریز اظهارکرد: با وجودی که اصل ۴۴ تصویب شده و سهم بیمه دولتی کاهش پیدا کرده است ولی سایه تصمیم گیری های دولتی بر سر بیمه هست که ادامه کار را با مشکل مواجه می کند.

وی با بیان اینکه وضعیت صنعت بیمه در ایران چندان خوب نیست و به خاطر نرخ های تکلیفی در بیمه خودرو ۲۰ هزار میلیارد ریال خسارت دیدیم، افزود: بخشی از این اتفاق ها به عملکرد ما و بخشی هم به باورهای اجتماعی و شناخت مردم از صنعت بیمه برمی گردد.
دبی کل سندیکای بیمه گران ایران با بیان اینکه دنیای غرب از بیمه ثروت خوبی تحصیل کرده و این صنعت تبدیل به یک دانش و نهادینه شده است، بر ضرورت آشنایی همه فعالان این حوزه به ویژه نمایندگان و کارگزاران شبکه فروش با مفاهیم اولیه بیمه تاکید کرد.
اولیاء با بیان این که صنعت بیمه فضای مناسبی برای کسب و کار ندارد، افزود: باید زنجیره ارتباطی بیمه را گسترش دهیم و وضعیت بیمه رصد و نقد شود.
دبیرکل سندیکای بیمه گران ایران ضریب نفوذ بیمه در آذربایجان شرقی را بیشتر از متوسط کشوری اعلام کرد و گفت: انتظار می رود در بحث نیروی انسانی صنعت بیمه ظرفیت های بیشتری در حوزه آموزشی تعریف شود تا با تعامل با دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی بتوانیم کسری های این صنعت را رفع کنیم.
وی بر ضرورت تاسیس شرکت های بیمه استانی تاکید کرد و گفت: استان ها نباید تنها نماینده شرکت های بیمه مرکز باشند.
وی گفت: باید بازار بیمه را به فراتر از مرزهای کشور گسترش دهیم تا علاوه بر افزایش ضریب نفوذ بیمه، دانش و ارتباطات خود را هم افزایش دهیم.
اولیاء با بیان این که بیمه دانش بین المللی است، ارتباط با موسسه های پژوهشی و شرکت های بین المللی را ضروری دانست و گفت: به خاطر وقفه چهار، پنج ساله برقراری ارتباط با شرکت های معتبر دنیا دچار چالش شده و از دانش روز بیمه اندکی فاصله گرفتیم.
وی با بیان این که اگر صنعت بیمه حداقل سودآوری را نداشته باشد، رشد نخواهد کرد، اظهارکرد: متولیان بیمه باید با مردم، رسانه ها و گروه های اجتماعی تعامل گسترده داشته باشند.
دبیرکل سندیکای بیمه گران ایران خاطرنشان کرد: از سال گذشته قانون جدید بیمه شخص ثالث را پیگیری کردیم که این قانون تصویب شده ولی کاستی های فراوانی دارد و در زمان حاضر در حال تدوین آیین نامه های اجرایی این قانون هستیم.
اولیاء هم چنین گفت: در حال تصویب قانون بیمه پایه مدیریت سوانح هستیم که می تواند بسیاری از مشکلات غیرمترقبه را کاهش دهد.
نخستین همایش یکروزه «توسعه توان حرفه ای صنعت بیمه» به منظور بازاریابی و مشتری مداری، آشنایی و بررسی مباحث مالیاتی مرتبط با شبکه فروش بیمه و رفتار حرفه ای شبکه فروش در تبریز برگزار شد.
۳۰ شرکت بیمه دولتی و خصوصی در عرصه صنعت بیمه کشور فعال هستند.

telegram

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • اولین نظر را شما بدهید

قیمت انس نقره به دلار

قیمت فلز مس به دلار

قیمت انس طلا به دلار

[Most Recent Quotes from www.kitco.com]

قیمت فلز روی به دلار