Search - EasyDiscuss
جستجو در سرویس های خبری
Search - Contacts
جستجو در اخبار
Search - News Feeds
Search - Web Links
Search - Tags

آزاد
رئیس انجمن شیرینی و شکلات:

عرضه شکر انحصاری است

دبیر انجمن شیرینی و شکلات با بیان اینکه عرضه شکر به صورت انحصاری از طریق بورس کالا صورت می گیرد،گفت: مدت تحویل شکر در بورس کالا ۲۱ روز است که زمان طولانی‌ای است و علاوه بر این، حداقل عرضه شکر در بورس خارج از توان خرید کارخانه‌هاست
عرضه شکر انحصاری است
سه شنبه | ۱۳۹۵/۰۵/۱۲ - ۰۵:۱۸ |
کد خبر : ۷۰۲ |
اخبار بورسی و اقتصادی

جمشید مغازه‌ای اظهار داشت: مشکل تأمین شکر برای کارخانه‌ها همچنان وجود دارد و در حال حاضر شکر با قیمت بیش از 3 هزار و 200 تومان به فروش می‌رسد. وی با بیان اینکه هم اکنون عرضه شکر به صورت انحصاری از طریق بورس کالا صورت می‌گیرد، افزود: شکر در بازار آزاد کمیاب شده و قیمت‌ها بسیار بالا است.

وی با تأکید بر اینکه مدت زمان تحویل شکر در بورس کالا طولانی‌ است، گفت: هم اکنون زمان تحویل شکر در بورس کالا 21 روز است، هر چند جلساتی را با مسئولان بورس کالا داشتیم، اما به نتیجه‌ای نرسیدیم و زمان تحویل شکر کمتر نشده است. مغازه‌ای توضیح داد: قبلاً کف عرضه شکر در بورس کالا هزار تن بود که هم‌اکنون به 50 تن رسیده، اما باز هم این عدد برای کارخانه‌ها رقم بالایی است زیرا تولیدکنندگان توان مالی خرید این میزان شکر را به صورت یکجا ندارند و یا اصولاً نیاز کارخانه‌ها به این عدد نمی‌رسد. وی ادامه داد: به همین دلیل، دلالان ورود بیشتری به خرید شکر از بورس کالا داشته‌اند. وی در ادامه با بیان اینکه به دلیل رکود، امکان افزایش قیمت محصول کارخانه‌های شیرینی و شکلات وجود ندارد، گفت: با مسئولان وزارت صنعت و وزارت جهاد کشاورزی جلساتی برای حل مشکلات کارخانه‌ها داشته‌ایم، اما این مشکلات همچنان به قوت خود باقی است و مسئولان می‌گویند که تصمیم دولت بر عرضه شکر از طریق بورس کالا است.

دبیر انجمن شیرینی و شکلات همچنین با اشاره به افزایش قیمت خرید تضمینی شکر از 2300 به 2520 تومان، گفت: دلیل این افزایش قیمت، رشد قیمت جهانی شکر عنوان شده، این در حالی است که اصولاً شکر به اندازه کافی در داخل عرضه نمی‌شود که حال، افزایش یا کاهش قیمت بر آن تأثیرگذار باشد.

telegram

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • اولین نظر را شما بدهید

قیمت انس نقره به دلار

قیمت فلز مس به دلار

قیمت انس طلا به دلار

[Most Recent Quotes from www.kitco.com]

قیمت فلز روی به دلار