Search - EasyDiscuss
جستجو در سرویس های خبری
Search - Contacts
جستجو در اخبار
Search - News Feeds
Search - Web Links
Search - Tags

آزاد

نرخ مجاز سود سپرده اعلام شد

رییس کل بانک مرکزی گفت: پرونده مربوط به مدیرعامل بانک ملت در مرجع قضایی در دست پیگیری است
نرخ مجاز سود سپرده اعلام شد
یکشنبه | ۱۳۹۵/۰۵/۱۰ - ۰۴:۳۰ |
کد خبر : ۶۵۹ |
اخبار بورسی و اقتصادی

رئیس کل بانک مرکزی تاکید کرد: نرخ مجاز سود سپرده حداکثر ۱۵ درصد و نرخ مجاز سود تسهیلات حداکثر ۱۸ درصد است و بانک مرکزی مواردی را که بانکها از این نرخ ها عدول کرده باشند، رصد و موارد تخلف را پیگیری می کند تا برخورد قانونی لازم با متخلفان صورت گیرد.
ولی الله سیف - رییس کل بانک مرکزی - با بیان اینکه فیش‌های حقوقی مدیران بانکها ربطی به بانک مرکزی ندارد گفت: پرونده مربوط به مدیرعامل بانک ملت در مرجع قضایی در دست پیگیری است، بخش نظارت بانک مرکزی هم آن را بررسی کرده که نتایج بررسی‌ها به مراجع قضایی منعکس می‌شود.
سیف گفت: آمار تسهیلات پرداختی از سوی بانکهای عامل به واحدهای صنعتی در سه ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۴ درصد افزایش داشته که نشان دهنده جهت گیری مثبت اقتصادی است. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، او ادامه داد: ۷۰ درصد این رشد مربوط به بخش کشاورزی و بقیه مربوط به بخش صنعت و معدن است و ۸۳ درصد از تسهیلاتی که در بخش صنعت طی سه ماهه نخست امسال از سوی نظام بانکی پرداخت شده مربوط به تامین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی است که این مساله موید حرکت بانکها براساس ضوابط و سیاستهای ابلاغی است.
وی افزود: فضای پس از برجام و شرایط مثبت بین المللی ایجاد شده در سال جاری نشان می دهد که پیش‌بینی‌ها، تحقق رشد پنج درصدی در اقتصاد را نوید می دهد که امید است تا پایان سال این رشد در عمل به بالاتر از پنج درصد برسد.
وی تاکید کرد: امسال قرار است سیاست ها و برنامه ریزی های مربوط به یکسان سازی نرخ ارز عملیاتی شود، در این مسیر اقداماتی تدریجی در دست انجام است تا بانکها مجاب شوند که با ارز آزاد بتوانند عملیات ارزی انجام دهند.

telegram

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • اولین نظر را شما بدهید

قیمت انس نقره به دلار

قیمت فلز مس به دلار

قیمت انس طلا به دلار

[Most Recent Quotes from www.kitco.com]

قیمت فلز روی به دلار