Search - EasyDiscuss
جستجو در سرویس های خبری
Search - Contacts
جستجو در اخبار
Search - News Feeds
Search - Web Links
Search - Tags

آزاد

روزنامه دولت: مرغ گران شد اما دولت قبول ندارد!

روزنامه رسمی دولت درباره گرانی مرغ گزارش داده است:‌ حدود یک ماهی است که قیمت مرغ با خریدارانش سرناسازگاری برداشته است به گونه‌ای که قیمت مرغ از حدود 4هزار و 800 تومان در فروشگاه‌ها که گاهی در میادین عرضه‌کننده پایین‌تر از این قیمت هم یافت می‌شد این روزها از نرخ 8هزارو 600 تومان هم عبور کرده است
روزنامه دولت: مرغ گران شد اما دولت قبول ندارد!
سه شنبه | ۱۳۹۵/۰۵/۰۵ - ۰۶:۱۱ |
کد خبر : ۶۲۶ |
اخبار بورسی و اقتصادی

قیمت مرغ از حدود ۴هزار و ۸۰۰ تومان در فروشگاه‌ها که گاهی در میادین عرضه‌کننده پایین‌تر از این قیمت هم یافت می‌شد این روزها از نرخ ۸هزارو ۶۰۰ تومان هم عبور کرده است.

اواسط خردادماه بود که تولیدکنند گان مرغ از پایین بودن قیمت این محصول صحبت می‌کردند و می‌گفتند میزان عرضه بیش از تقاضا است وهمین امر باعث شده مرغداری‌ها به سمت ورشکستگی بروند.در آن مقطع برخی از فعالان بازار مرغ اظهار داشتند کاهش قیمت مرغ در اوایل تابستان کاملاً طبیعی است و هر ساله چنین اتفاقی می‌افتد.اما در اواسط تابستان به‌ دلیل کاهش جوجه‌ریزی قیمت‌ها افزایش پیدا می‌کند.
حال این روزها پیش‌بینی‌ها درست از آب درآمده است، چرا که قیمت مرغ به قیمتی که تولیدکنندگان می‌خواستند نزدیک شده است.هر چند نگاه آنها رسیدن به قیمت هرکیلو بین 9 تا 10 هزار تومان است ولی از قیمت فعلی هم زیاد ناراضی نیستند.در این میان دولتی‌ها و مردم معتقد به کاهش قیمت مرغ هستند.مردم می‌گویند قیمت مرغ اگر افزایش پیدا کند طبقه پایین جامعه دیگر نمی‌تواند این محصول را سر سفره خود بگذارد.
دولت هم نرخ ایجاد شده را واقعی نمی‌داند و به همین دلیل دستور توزیع 6هزار تن مرغ منجمد در بازار صادر شده است.البته این حجم از مرغ منجمد نتوانسته در کاهش قیمت‌ها اثرگذار باشد ولی از افزایش دوباره قیمت‌ها جلوگیری کرده است.رکورد شکنی قیمت مرغ را فعالان این صنعت در 4 بخش خلاصه کرده اند که عمده آن را افزایش قیمت نهاده می‌دانند و می‌گویند وقتی قیمت ذرت از 600 تومان به 950 تومان رسیده قیمت‌ها در بازار این گونه تغییر کرد. وارد شدن به فصل گرما و کاهش جوجه‌ریزی هم دومین نکته در افزایش قیمت مرغ است.
گران شدن جوجه یک روزه و افزایش قیمت جهانی هم در جهش قیمت‌ها بی‌تأثیر نبوده است. علیرضا ولی، مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام گفت: شرکت پشتیبانی دام برای آنکه از افزایش قیمت‌ها جلوگیری کند و تا حدودی از نوسان بازار بکاهد 6 هزار تن مرغ منجمد را با قیمت 5 هزار و 100 تومان از طریق بورس کالا و میادین میوه و تره بار وارد بازار کرد.لذا رشد قیمت مرغ متوقف می‌شود و پس از آن می‌توان برای کاهش قیمت‌ها برنامه‌ریزی کرد.وی با بیان اینکه افزایش قیمت مرغ تا حدودی قابل قبول است چرا که میزان جوجه‌ریزی کاهش یافته است، تصریح کرد: قیمتی که اکنون مرغ دربازار دارد از سوی دولت قابل قبول نیست و به نظر می‌رسد برخی‌ها تمایل دارند که قیمت‌ها روند افزایشی پیدا کند.

telegram

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • اولین نظر را شما بدهید

قیمت انس نقره به دلار

قیمت فلز مس به دلار

قیمت انس طلا به دلار

[Most Recent Quotes from www.kitco.com]

قیمت فلز روی به دلار