Search - EasyDiscuss
جستجو در سرویس های خبری
Search - Contacts
جستجو در اخبار
Search - News Feeds
Search - Web Links
Search - Tags

آزاد

خوش‌بینی نسبت به افزایش قیمت طلای جهانی

با وجود ثبت دومین کاهش هفتگی طلای جهانی، نظرسنجی هفتگی کیتکونیوز نشان داد کارشناسان و سرمایه گذاران نظر مشابهی درباره جهت حرکت طلا در هفته جاری دارند و خوش بینی بالایی در هر دو گروه نسبت به افزایش قیمت این فلز ارزشمند وجود دارد
خوش‌بینی نسبت به افزایش قیمت طلای جهانی
یکشنبه | ۱۳۹۵/۰۵/۰۳ - ۰۷:۵۶ |
کد خبر : ۶۰۱ |
اخبار بورسی و اقتصادی

در نظرسنجی هفته جاری از کارشناسان بازار، ۱۹ تحلیلگر و معامله گر شرکت کردند که ۹ نفر یا ۴۷ درصد آنها افزایش قیمت طلا در هفته جاری را پیش بینی کردند در حالیکه هفت نفر یا ۳۷ درصد کاهش قیمت را پیش بینی کردند و سه نفر یا ۱۶ درصد انتظار داشتند قیمت این فلز ثابت بماند.

در این بین در نظرسنجی آنلاین کیتکو برای هفته جاری ۹۱۹ نفر رای دادند که از میان آنها ۴۵۱ نفر یا ۴۹ درصد افزایش و ۳۳۸ نفر یا ۳۷ درصد کاهش قیمت طلا در هفته جاری را پیش بینی کردند در حالیکه ۱۳۰ نفر یا ۱۱ درصد نظری نداشتند. روند اخیر قیمت طلا باعث شده خوش بینی نسبت به حرکت صعودی این فلز ارزشمند محدودتر شود. اگرچه سرمایه گذاران خرد معمولا رای بالاتری می دهند اما برای نخستین بار در سه ماه گذشته بود که میزان خوش بینی کمتر از ۵۰ درصد بود.

در معاملات روز جمعه بازار نیویورک هر اونس طلا برای تحویل در اوت آخرین بار ۷.۶۰ دلار یا ۰.۶ درصد کاهش یافت و در ۱۳۲۳.۴۰ دلار بسته شد و برای کل هفته حدود ۰.۳ درصد کاهش نشان داد. این فلز ارزشمند هفته قبل ۲.۳ درصد ریزش قیمت داشت.

شاخص دلار آمریکا روز جمعه ۰.۵ درصد صعود کرد و بازارهای سهام آمریکا در سطح بالاتری معامله شدند.

این فلز ارزشمند پس از همه پرسی انگلیس برای خروج از اتحادیه اروپا در مدت دو هفته ۱۰۰ دلار افزایش یافت اما با کاهش نگرانیهای سرمایه گذاران نسبت به تبعات تصمیم اقتصادی تصمیم این کشور و صعود بازارهای سهام، تقاضا برای طلا به عنوان دارایی امن محدود شد و قیمت این فلز از بالاترین رکورد امسال عقب نشینی کرد. قیمت طلا از رکورد حدود ۱۳۷۵ دلار که اوایل ماه جاری ثبت کرد حدود چهار درصد کاهش پیدا کرده اما همچنان از ابتدای سال تاکنون حداکثر ۲۴ درصد رشد نشان می‌دهد.

به گفته آدریان دی، مدیرعامل شرکت مدیریت سرمایه آدریان دی، طلا انعطاف پذیری قابل توجهی نشان می دهد. بزودی بازارها به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا معطوف می شوند و تغییر احتمالی سیاستها برای دلار منفی و برای طلا مثبت خواهد بود.

telegram

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • اولین نظر را شما بدهید

قیمت انس نقره به دلار

قیمت فلز مس به دلار

قیمت انس طلا به دلار

[Most Recent Quotes from www.kitco.com]

قیمت فلز روی به دلار