Search - EasyDiscuss
جستجو در سرویس های خبری
Search - Contacts
جستجو در اخبار
Search - News Feeds
Search - Web Links
Search - Tags

آزاد

علت تعدیل مثبت ۲۳۰ درصدی سود یک شرکت در عملکرد سه ماهه + نکته جالب

یک کارشناس بازار سرمایه با بررسی عملکرد سه ماهه معادن بافق، علت تعدیل مثبت 230 درصدی سود هر سهم این شرکت بورسی را همراه با نکته ایی جالب اعلام کرد.
علت تعدیل مثبت 230 درصدی سود یک شرکت در عملکرد سه ماهه + نکته جالب
یکشنبه | ۱۳۹۵/۰۵/۰۳ - ۰۵:۴۲ |
کد خبر : ۵۸۹ |
گزارش ها و مجامع

وحید طباطبایی در گفت وگو با پایگاه خبری بورس پرس، درباره گزارش عملکرد سه ماهه شرکت بورسی معادن بافق که با تعدیل مثبت 230 درصدی و افزایش سود هر سهم از 171 به 564 ریال همراه شده ، اظهار داشت: علت این تعدیل مثبت، افزایش مبلغ فروش و صرفا ناشی از افزایش نرخ فروش و ثابت ماندن بهای تمام شده است.

وی ادامه داد: معمولا برای شرکت هایی که مواد اولیه را از خارج شرکت خریداری می کنند، افزایش نرخ محصولات موجب افزایش نرخ مواد اولیه هم می شود و این شرکت ها فقط به اندازه موجودی انبار مواد اولیه و محصولات و بصورت مقطعی از افزایش نرخ ها بهره مند می شوند اما در خصوص شرکت هایی مثل "کبافق" که مواد اولیه را از معادن متعلق به خود استخراج کرده و فقط هزینه تقریبا ثابت استخراج و حمل پرداخته می کند ، قضیه متفاوت بوده و همگام با افزایش نرخ محصول، سود این شرکتها هم افزایش می بابد.

وی افزود: بنابراین این امر به وضوح در صورت مالی "کبافق" مشهود است که با افزایش نرخ ، بهای تمام شده تقریبا ثابت مانده و سایر اقلام صورت سود و زیان تغییر قابل توجهی نداشته است.

طباطبایی با اشاره به مکته جالب در خصوص صورت های مالی 3 ماهه این شرکت که با تحقق 16 ریال زیان با وجود پیش بینی سود 564 ریالی برای کل سال همراه بوده، ادامه داد: علت تحقق زیان ، عدم فروش محصول طی 3 ماهه اول بوده و به مانند سال گذشته میزان پوشش 3 ماهه فروش صفر درصد است.

وی ادامه داد: علت عدم تحقق فروش هم این است که کل فروش شرکت حدود 18 هزار تن طی سال است و همه آن هم صادر می شود. لذا "کبافق" جهت کاهش هزینه های ثابت از جمله هزینه های حمل و بهینه کردن آن ، محصولات را ابتدا انبار کرده و پس از رسیدن حجم محصول به حد نصاب لازم ، اقدام به فروش آن می کند.

به گفته طباطبایی با این اوصاف این شرکت طی 3 ماهه، فروش محصولی نداشته و زیان تحقق یافته و صرفا بابت هزینه های عمومی و اداری دوره بوده است.

telegram

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • اولین نظر را شما بدهید

قیمت انس نقره به دلار

قیمت فلز مس به دلار

قیمت انس طلا به دلار

[Most Recent Quotes from www.kitco.com]

قیمت فلز روی به دلار