Search - EasyDiscuss
جستجو در سرویس های خبری
Search - Contacts
جستجو در اخبار
Search - News Feeds
Search - Web Links
Search - Tags

آزاد
دعوت رسمی یکه زارع از سهامداران "خودرو"

با دست پر به مجمع خواهیم آمد/ سهامداران نتیجه صبوری خود را خواهند دید

شرکت ایران خودرو نیز یکی از مجموعه هایی است که در این روز پر خبر سهامداران خود را راهی جاده مخصوص خواهد کرد تا کارنامه کاری خود را در حضور صاحبان سهام تشریح کند.
 با دست پر به مجمع خواهیم آمد/ سهامداران نتیجه صبوری خود را خواهند دید
سه شنبه | ۱۳۹۵/۰۴/۲۹ - ۰۵:۰۰ |
کد خبر : ۵۴۸ |
اخبار بورسی و اقتصادی

"آیا بمب خبری در داغ ترین روز برگزاری مجامع شرکت ها، در جاده مخصوص خواهد ترکید؟؟" روزی که پرترافیک ترین زمان از فصل برگزاری مجامع شرکت ها است و بزرگترین مجموعه ها نیز اکثراً در این روز سهامداران خود را به مجمع تقسیم سود فراخوانده اند.

 شرکت ایران خودرو نیز یکی از مجموعه هایی است که در این روز پرخبر سهامداران خود را راهی جاده مخصوص خواهد کرد تا کارنامه کاری خود را در حضور صاحبان سهام تشریح کند.

اما "خودرو" در حالی در آستانه برگزاری مجمع قرار گرفته که سالی پرنوسان را در قیمت سهام آن شاهد بودیم و در این شرایط، بحث افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها نیز به میان آمد تا بازار سرمایه شاهد نوسانات بیشتر تحت تأثیر احتمال به روز شدن ارزش دارایی های این غول خودروسازی باشد. اتفاقی که علی رغم انتظارات فعالان بازار سرمایه نتوانسته تاکنون تحقق یابد.

در همین ارتباط، به گفتگو با هاشم یکه زارع، مدیرعامل شرکت گروه خودروسازی ایران خودرو نشستیم تا دو روز مانده به دیدار سهامداران با مدیران "خودرو" پاسخ مهمترین پرسش های سهامداران را از این مقام مسئول جویا شویم.

یکه زارع پیرامون علت عدم تحقق افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها و با استفاده از معافیت مالیاتی اظهار داشت: از سال گذشته در حالی روزهای پرنوسانی در قیمت سهم رقم خورد و بحث ها پیرامون افزایش سرمایه از این محل بیش از پیش قوت گرفت که علی رغم تلاش ها و پیگیری های ما، متأسفانه به دلیل وجود منع قانونی اجرای این برنامه در سال 1395، نتوانستیم به سرانجام برسانیم.

وی افزود: البته امیدواریم موضوع معافیت مالیاتی بابت افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها مجدد در هیأت دولت مورد بررسی قرار گرفته و در اصلاحیه لایحه قانون برنامه ششم توسعه گنجانده شود. بر این اساس، ما همچنان پیگیر موضوع هستیم تا با مساعدت مسئولین امر بتوانیم از این فرصت برای افزایش ثروت سهامداران استفاده کنیم.

وی در خصوص علت حرکت ايران خودرو در سکوت خبری و عدم اطلاع رسانی موثر پیرامون انعقاد قراردادهای خارجی بعد از اجرای برجام گفت: طی ماه های اخیر ایران خودرو مذاکرات تنگاتنگ و مستمری را نه با یک مجموعه، بلکه با چندین شرکت خودروساز خارجی انجام داده است که اطلاع رسانی در خصوص اینکه این مذاکرات در چه مرحله ای از اجرا بوده و تاکنون چه اقدامات عملی در رابطه با آنها انجام شده است را به روز مجمع عمومی صاحبان سهام موکول می کنیم؛ بطوریکه در روز 31 تیرماه سهامداران می توانند با حضور در جلسه مجمع از جزییات کامل این اقدامات مطلع شوند.

یکه زارع با بیان اینکه ایران خودرو یکی از شرکت هایی بوده که از شرایط پسابرجام بهترین استفاده را داشته، تأکید کرد: اینکه تاکنون تبلیغات گسترده ای در خصوص اجرای برنامه ها صورت نگرفته، دلیل بر این امر نیست که هیچ اقدامی به صورت عملی صورت نگرفته است؛ بلکه تمام برنامه ها در حال پیگیری می باشد و بزودی با تحقق و نهایی شدن هر برنامه به تدریج و مرحله به مرحله در خصوص آنها اطلاع رسانی شفاف و دقیقی صورت خواهد گرفت.

مدیرعامل گروه خودروسازی ایران خودرو افزود: «سهامداران» ايران خودرو در كنار «مشتريان» و «كاركنان» سه گروهي هستند كه ما خود را ملزم و موظف مي دانيم تا منافع آنها را در نظر گرفته و تامين كنيم و تلاش داریم با برآورده کردن خواسته ها و انتظاراتشان، از آنها حمایت کنیم. اما اعتقاد داريم زمانی باید برای سهامدار انتظار ایجاد کنیم که آن انتظارات قابل برآورد کردن باشد که البته امروز به این مهم دست یافته ایم.

وی ادامه داد: در بخش هاي مختلف كاري گروه صنعتي ايران خودرو از حوزه توليد و ‌كيفيت گرفته تا صادرات و همكاري هاي بين الملل، اتفاق هاي خوب و ارزشمندي رخ داده و همچنان در حال پیگیری و انجام است؛ اما ترجيح داديم پاسخ وفاداري سهامداران را با صداقت بدهيم و معتقدیم نتیجه پیگیری های ما باید در عملکرد واقعی "خودرو" خودنمایی کند.

مديرعامل ايران خودرو گفت: ايران خودرو در حوزه همكاري هاي بين المللي اقدامات بسيار خوب و مهمي انجام داده است كه مي شد با انتشار پرطمطراق آنها حوزه هاي مالي را تحريك كرد؛ اما ترجيح داديم بازار سرمايه مسير منطقي خود را برمبنای انتشار گام به گام اخبار و اقدامات طي كند و ما نيز پس از نهايي شدن اقدامات، ‌نسبت به اطلاع رساني آنها اقدام كنيم. اما سکوت ما دلیل بر عدم انجام فعالیت ها و تحقق خواسته های سهامداران نیست.

يكه زارع افزود: در روز برگزاري مجمع در خصوص آخرين اقدامات و دستاوردهاي ايران خودرو با سهامداران سخن خواهیم گفت و برنامه هايي كه براي اصلاح ساختار مالي نيز تدوين شده است، را تشريح خواهيم كرد.

وی از سهامداران ايران خودرو دعوت كرد تا در مجمع روز پنجشنبه هفته جاری حضور پيدا كنند و در پايان سخنان خود اظهار كرد: سهام ايران خودرو آينده اي روشن را پيش رو دارد و سهامداراني كه طی این مدت با سهم وفاداري كرده اند، بزودی نتيجه صبوري و وفاداري خود را خواهند ديد.

مطالب تکمیلی

telegram

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • اولین نظر را شما بدهید

قیمت انس نقره به دلار

قیمت فلز مس به دلار

قیمت انس طلا به دلار

[Most Recent Quotes from www.kitco.com]

قیمت فلز روی به دلار