Search - EasyDiscuss
جستجو در سرویس های خبری
Search - Contacts
جستجو در اخبار
Search - News Feeds
Search - Web Links
Search - Tags

آزاد

قیمت جهانی نفت افزایش یافت

پس از آنکه مشخص شد کودتای نافرجام در ترکیه تاثیر چندانی بر بازار نداشته است، قیمت نفت در هر دو سوی آتلانتیک امروز با افزایش مواجه بود و رشد قیمت های هفته گذشته را تداوم بخشید
قیمت جهانی نفت افزایش یافت
دوشنبه | ۱۳۹۵/۰۴/۲۸ - ۰۷:۲۶ |
کد خبر : ۵۲۹ |
اخبار بورسی و اقتصادی

در حالی که تجار از ناکامی کودتای روز جمعه در ترکیه مطمئن شده اند و تضعیف ارزش دلار و آمارهای مثبت اقتصادی از آمریکا موجب تقویت قیمت ها شده است، قیمت نفت پس از افزایش های هفته گذشته، امروز نیز در معاملات آسیایی با افزایش همراه بود.
بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت پس از افزایش 24 سنتی در جلسه قبل، امروز 26 سنت دیگر افزایش یافت و به 47 دلار و 87 سنت رسید. قیمت نفت برنت در هفته گذشته حدود 2 درصد افزایش یافته بود.
قیمت نفت خام آمریکا نیز پس از افزایش 27 سنتی در جلسه قبل و رشد بیش از یک درصدی در هفته گذشته، امروز 10 سنت افزایش یافت و به 46 دلار و 5 سنت رسید.
در حالی که سرمایه گذاران تاثیرات ناشی از کودتای نافرجام در ترکیه را ناچیز قلمداد کرده اند، قیمت هر دو شاخص نفتی پس از کاهش در اوایل جلسه امروز، تقویت شده است.
ریک اسپونر، تحلیلگر بازار نفت در این باره گفت: «به نظر می رسد که بازار کودتای ترکیه را پشت سر گذاشته است... هیچ اختلالی در ترانزیت نفت به وجود نیامده است. هیچ اتفاقی از نظر ریسک کوتاه مدت (در عرضه نفت) رخ نداده است.»
تنگه بسفر استانبول، که یک گذرگاه مهم برای ترانزیت حدود 3 درصد از نفت صادراتی جهان است و نفت را از بنادر دریای سیاه و منطقه دریای خزر به بازار جهانی می رساند، روز شنبه پس از چند ساعت تعطیلی به دلیل کوتای نافرجام روز جمعه، بازگشایی شد.
شاخص دلار در برابر سبد ارزهای جهانی در معاملات اولیه روز دوشنبه کاهش یافت. کاهش ارزش دلار موجب پایین آمدن قیمت کالاهای ارزش گذاری شده به ارز آمریکا برای دارندگان سایر ارزها می شود و تقاضا برای نفت را افزایش می دهد.
انتشار آمارهای مثبت از اقتصاد آمریکا و چین در روز جمعه نیز موجب تقویت قیمت نفت شد. این دو کشور بزرگترین مصرف کنندگان نفت جهان هستند.

telegram

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • اولین نظر را شما بدهید

قیمت انس نقره به دلار

قیمت فلز مس به دلار

قیمت انس طلا به دلار

[Most Recent Quotes from www.kitco.com]

قیمت فلز روی به دلار