Search - EasyDiscuss
جستجو در سرویس های خبری
Search - Contacts
جستجو در اخبار
Search - News Feeds
Search - Web Links
Search - Tags

آزاد

اعتراض سیف به نعمت‌زاده درباره اقدام خودسرانه

محمدرضا نعمت‌زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت در همه عمر ۳۷ ساله نظام جمهوری اسلامی ایران در منصب مدیر ارشد اجرایی از بانك‌ها توقع داشته و دارد كه به صنعت، پتروشیمی، معدن، خودروسازی و... پول بدهند. او هر گاه فرصت پیدا كند كه سخن بگوید و به ویژه در هنگامی كه قصد طرح مسایل و مشكلات صنعت را دارد بانك‌ها را خطاب قرار داده و از مدیریت ارشد بانكداری می‌خواهد تسهیلات ارزان‌تر و بیشتر به صنعت بدهند
اعتراض سیف به نعمت‌زاده درباره اقدام خودسرانه
سه شنبه | ۱۳۹۵/۰۴/۲۲ - ۰۷:۱۵ |
کد خبر : ۴۵۰ |
اخبار گوناگون

او یكی از توانایی‌هایی خود را تحت فشار قرار دادن نظام بانكی می‌داند. از طرف دیگر ولی الله سیف نیز در همه سال‌های پس از انقلاب مدیریت ارشد بانك‌های بزرگ مثل بانك ملی و در ۳ سال اخیر بانك مركزی را دراختیار داشته و از سطح توقعات مدیران صنعت و نیرو و... گله دارد.

وی كه اكنون نیز تحت فشار نعمت‌زاده قرار دارد كه ۱۶ هزار میلیارد تومان منابع فقط برای ۷۵۰۰ بنگاه دارای تنگنا اعتبار دهد و مدعیان می‌خواهند كه او در دستوری به بانك‌ها آنها را موظف كند به فعالیت‌های دیگر اعتبارات دهد و در آخرین حرف‌هایش از نعمت‌زاده گلایه كرد و دستگاه تحت نظارت او را به اقدام ناهماهنگ متهم كرد.

وی در گفت‌وگوی تلویزیونی گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت بدون هماهنگی با بانك مركزی اقدام به راه‌اندازی سامانه ثبت‌نام از واحدهای تولیدی متقاضی دریافت وام كرده است. این اقدام در حالی انجام شده كه برنامه‌ای برای تامین نیاز ثبت‌نام‌كنندگان در این سامانه وجود ندارد. به نظر من ایجاد توقع نابه‌جا به هیچ عنوان مصلحت نیست. بانك مركزی هرگز اعلام نكرده است می‌تواند منابع نامحدود دراختیار واحدهای تولیدی قرار دهد.

این نارضایتی صریح از نعمت‌زاده و همكارانش از طرف رییس كل بانك مركزی با هدف كاهش سطح توقعات هزاران صاحب و مدیر بنگاه‌های صنعتی است و به این ترتیب نعمت‌زاده و دوستانش باید پاسخ دهند كه چرا پیش از تامین منابع اقدام به تاسیس سامانه و ثبت‌نام متقاضیان دریافت اعتبارات كرده‌اند.

به گزارش ساعت ۲۴، نكته جالب این است كه برخی از مقام‌های ارشد نهاد ریاست جمهوری مثل معاون برنامه‌ریزی و حتی معاون اول رییس‌جمهور نیز در این باره وعده داده‌اند كه اكنون نیز باید در شرایط تازه نسبت به آن وعده‌ها صراحت بیشتری نشان دهند.

telegram

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • اولین نظر را شما بدهید

قیمت انس نقره به دلار

قیمت فلز مس به دلار

قیمت انس طلا به دلار

[Most Recent Quotes from www.kitco.com]

قیمت فلز روی به دلار