Search - EasyDiscuss
جستجو در سرویس های خبری
Search - Contacts
جستجو در اخبار
Search - News Feeds
Search - Web Links
Search - Tags

آزاد
با تکیه بر استانداردهای حسابداری و تجربه کشور سوییس اعلام شد:

مواضع مدیرعامل سابق بورس و عضو هیات عامل حسابرسی درباره حقوق مدیران

مدیرعامل سابق بورس و عضو هیات عامل حسابرسی با تکیه بر استانداردهای حسابداری و تجربه کشور سوییس، درباره حقوق مدیران نکاتی را مطرح کردند.
مواضع مدیرعامل سابق بورس و عضو هیات عامل حسابرسی درباره حقوق مدیران
یکشنبه | ۱۳۹۵/۰۴/۲۰ - ۱۰:۵۱ |
کد خبر : ۴۱۲ |
اخبار بورسی و اقتصادی

موسی بزرگ اصل با بیان اینکه حذف افشای حقوق و مزایای مدیران در استاندارد حسابداری ایران در چند سال قبل صورت گرفته و سازمان حسابرسی در آن دخیل نبوده به فارس گفت: گرچه به دلیل قدیمی بودن این استاندارد دلیل حذف افشای حقوق مزایای مدیران در استاندارد های حسابداری مشخص نیست، اما می توان حدس زد که این موضوع با توجه به رژیم اولیه نظام حسابرسی کشور در آن دوره زمانی صورت گرفته باشد.

وی درباره اینکه چرا با وجود تاکید بر رعایت استاندارد های بین المللی حسابداری اما موضوع افشای حقوق و مزایای مدیران و واحد های تجاری از استاندارد های حسابداری حذف شده، اعلام کرد: استانداردهای گزارشگری مالی بین المللی (IFRS)، بطور کلی و یکجا عنوان شده و انچه که در ایران می توان از ان بدست آورد هموراه قابل احصاء نیست.

وی با بیان اینکه اجرای کامل استانداردهای گزارشگری مالی بین المللی (IFRS)، برای سال 95 مورد پذیرش قرار گرفته، گفت: موضوع افشای حقوق و دستمزد مدیران در این استاندارد ها به طور کلی مورد اشاره قرار گرفته و به گونه‌ای نیست که بتوان به طور فرد به فرد آن را اعلام کرد و شامل مقررات دیگری می شود. با این همه اجرای استانداردهای گزارشگری مالی بین المللی (IFRS)، برای همه شرکت های بورسی و در گام اول برای بانک های خصوصی و شاید برای بانک های دولتی در سال جاری اجرا می شود.

نظر مدیرعامل سابق بورس تهران و تجربه کشور سوییس

علی رحمانی مدیرعامل سابق بورس تهران فقدان نظام جبران خدمت را دلیل اصلی بروز فیش‌های حقوقی نجومی و افزایش سوء ظن ها در میان مدیران کشور دانست و گفت: هم اکنون اعتراض ها بر سر حقوق میلیونی برخی مدیران دولتی و خصوصی در حالی بالا گرفته که متاسفانه با وجود آنکه نظام جبران خدمات یا حقوق مزایا به عنوان جزیی از نظام راهبری شرکتی یاد می شود، اما افشای حقوق و دستمزد مدیران جزء الزامات حسابداری نیست.

وی افزود: استاندارد حسابداری شماره 12 که در سال 1386 بازنگری شده اگر در برابر استاندارد بین المللی شماره 24 قرار گیرد، می تواند عدم مطابقت این دو استاندارد در زمینه افشای اشخاص وابسته را نشان دهد. با وجود تاکید بر رعایت استاندارد های حسابداری بین المللی اما معلوم نیست، چرا این موضوع در سازمان حسابرسی حذف شده است؟ در استاندارد حسابداری بین المللی بر افشای حقوق و مزایای مدیران تاکید کرده، اما در استاندارد حسابداری ایران با وجود تاکید بر رعایت استاندارد های بین المللی ، این بند حذف شده است.

عضو هیات علمی دانشگاه الزهرا (س) با بیان اینکه باید نظام جبران خدمات را به عنوان بخشی از نظام حاکمیت شرکتی پذیرفت، ادامه داد: بین مدیران و مالکان شرکت همواره تضاد منافع وجود دارد و باید الگویی طراحی کرد که تضاد منافع به حداقل برسد. در کشورهای غربی به مدیران شرکت‌ها بطور محدود سهام با شرط ایجاد تعهد بلند مدت واگذار می‌کنند تا به برنامه های بلند مدت شرکت آسیبی نرسیده و در عین حال بتوان برای مدیران انگیزه ایجاد کرد.

رحمانی با تاکید بر لزوم ایجاد نظام جبران خدمات در شرکت‌های دولتی و خصوصی، گفت: تعیین سقف 7 برابری نسبت به حقوق پایه برای مدیران ارشد ، اشتباه است که پراکنده شدن نخبگان و استعداد ها از دولت و به تبع آن تضعیف این نهاد را در پی دارد و در عین حال باعث می شود عده ای اهداف مسموم خود را به سرانجام برسانند.

مدیر عامل شرکت مشاور سرمایه گذاری نیکی با اشاره به تجربه کشور سوییس گفت: سال گذشته کشور سوییس برای کاهش حقوق و دستمزد مدیران دولتی، رفراندم برگزار کرد و مردم به آن رای منفی دادند، چرا که اعتقاد داشتند این موضوع به افزایش کارایی نمی انجامد. معتقدم باید حقوق و مزایای مدیران بطور یکجا افشا شود، منتهی باید رقمی باشد که به مدیران برای حرکت بیشتر انگیزه دهد.

رحمانی افزود: بر حسب اتفاق کاهش حقوق فساد را در پی دارد، کما اینکه با کاهش حقوق و دستمزد پزشکان و جراحان پدیده زیر میزی در این بخش به وجود آمد. حقوق پایین باعث می شود که اشخاص با وجود تدین یا انقلابی بودن مابه التفاوت آن را از دیگران و مردم بگیرند. بنابراین کاهش حقوق بدون ضابطه باعث افزایش تحرک مدیران و دلسوزاندن آنها نخواهد شد.

به گفته وی باید به مدیران علاوه بر اینکه سهم داد نسبت به افزایش حقوق بر مبنای عملکرد به شرط تداوم حضور بلند مدت در بنگاهها توجه کرد. مدیر اگر می خواهد دلش بسوزد، باید دید بلند مدت و کوتاه مدت داشته باشد .

رحمانی ادامه داد: کمیته جبران خدمات یکی از اجزای نظام راهبری است. اگر کمیته جبران خدمات داشته باشیم هیچ وقت پاداش از محل سود غیر عملیاتی در شرکت ها تقسیم نخواهد شد. اینکه یک قطعه زمین فروخته شود و سود شناسایی شود، ارتباطی به فعالیت مدیر ندارد و مدیریت شرکت ها باید به صاحبان آن یعنی مردم سپرده شود.

رحمانی تاکید کرد: باید همه استاندارد های حسابداری در کشور به صورت بین المللی تبدیل شود تا دخالت در تدوین استانداردها به وجود نیاید. خلاقیت و نبوغ در مدیریت از ارزش برخوردار است و اگر مدیری ارزش آفرینی می کند، باید درصدی از آن به خود وی بازگردد، اما باید سهم وی دراین ارزش آفرینی مورد سنجش قرار گیرد.

مطالب تکمیلی

telegram

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • اولین نظر را شما بدهید

قیمت انس نقره به دلار

قیمت فلز مس به دلار

قیمت انس طلا به دلار

[Most Recent Quotes from www.kitco.com]

قیمت فلز روی به دلار