Search - EasyDiscuss
جستجو در سرویس های خبری
Search - Contacts
جستجو در اخبار
Search - News Feeds
Search - Web Links
Search - Tags

آزاد
مدیر عامل سابق "سیدکو" عنوان کرد:

اعلام تعدیل مثبت سود برآوردی شرکت ها قطعی است/ لزوم از میان برداشتن رقابت منفی سیمانی ها

در شرایط فعلی بسیاری از شرکت های سیمانی پرداخت هزینه های خود نقدینگی کافی ندارند و حتی از عهده پرداخت هزینه های متغیر بر نمی آیند، از این رو می توان گفت به طو قطع اعمال افزایش نرخ فروش سیمان تبعات مثبتی بر وضعیت سودآوری آنها در پی خواهد داشت که البته این موضوع به اجرای دستور افزایش نرخ فروش سیمان از سوی کلیه شرکت ها بستگی دارد.
اعلام تعدیل مثبت سود برآوردی شرکت ها قطعی است/ لزوم از میان برداشتن رقابت منفی سیمانی ها
جمعه | ۱۳۹۵/۰۴/۱۸ - ۲۳:۰۲ |
کد خبر : ۳۷۰ |
اخبار بورسی و اقتصادی

معاون اول رییس جمهور در حالی طی یک شنبه هفته جاری با افزایش قیمت 15 درصدی سیمان موافقت کرد که در پی انتشار این خبر سهام شرکت های سیمانی با افزایش تقاضا و تشکیل صف خرید سهام مواجه شدند.

در همین ارتباط، مدیر عامل سابق شرکت سرمایه گذاری توسعه صنایع سیمان در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز عنوان کرد: در شرایط فعلی بسیاری از شرکت های سیمانی پرداخت هزینه های خود نقدینگی کافی ندارند و حتی از عهده پرداخت هزینه های متغیر بر نمی آیند، از این رو می توان گفت به طو قطع اعمال افزایش نرخ فروش سیمان تبعات مثبتی بر وضعیت سودآوری آنها در پی خواهد داشت که البته این موضوع به اجرای دستور افزایش نرخ فروش سیمان از سوی کلیه شرکت ها بستگی دارد.

محمود موذن چی افزود: شرکت های سیمانی می بایست مصوبه افزایش قیمت سیمان را اجرا کنند و ارزان فروشی نکنند و رقابت منفی میان شرکت های سیمانی برای عرضه محصولات با قیمت های پایین از بین برود. از این رو به نظر می رسد دولت نیز باید همانطور که برای گران فروشی جریمه اعمال می کند برای ارزان فروشی نیز جریمه تعیین نماید.

وی در خصوص احتمال اعلام تعدیل مثبت سود برآوردی شرکت های سیمانی از محل افزایش نرخ فروش محصولات اظهار داشت: به طور قطع وضعیت سودآوری مجموعه های فعال در این گروه رو به بهبودی پیش می رود و به طور حتم با اعمال افزایش نرخ فروش محصولات تعدیل مثبت سود برآوردی را اعلام خواهند کرد که البته این موضوع به نحوه تدوین بودجه برآوردی سال مالی جاری و شرایط سودآوری و عملیاتی آنها بستگی دارد.

این کارشناس صنعت سیمان در خصوص چشم انداز این گروه ابراز داشت: وضعیت صنعت سیمان بر پایه و اساس رشد اقتصادی است و در صورتیکه برنامه های دولت جهت دستیابی به رشد اقتصادی محقق شود، در پی آن روند اجرای پروژه های عمرانی و شرایط اقتصادی نیز بهبود خواهد یافت و در نهایت رشد و پویایی در صنعت سیمان ایجاد خواهد شد.

موذن چی با اشاره به کاهش میزان صادرات سیمان به کشور عراق به دلیل کاهش درآمدهای نفتی این کشور ناشی از افت بهای جهانی نفت و تنش های سیاسی، در این خصوص گفت: در حال حاضر روند اجرای طرح های عمرانی کشور عراق به دلیل مشکلات سیاسی و اقتصادی آن با وقفه مواجه شده و انتظار می رود تا این شرایط با بهبود شرایط اقتصادی و امنیت سیاسی کشور عراق رو به بهبودی پیش برود. این در حالی است که در شرایط فعلی اقداماتی جهت شناسایی بازارهای هدف صادراتی در برخی از کشورها همچون آفریقا و روسیه انجام پذیرفته است تا به عنوان بازار جایگزین در نظر گرفته شود.

مطالب تکمیلی

telegram

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • اولین نظر را شما بدهید

قیمت انس نقره به دلار

قیمت فلز مس به دلار

قیمت انس طلا به دلار

[Most Recent Quotes from www.kitco.com]

قیمت فلز روی به دلار