Search - EasyDiscuss
جستجو در سرویس های خبری
Search - Contacts
جستجو در اخبار
Search - News Feeds
Search - Web Links
Search - Tags

آزاد

نوسانات سکه و ارز در روزهای اخیر

بازار سکه و ارز در یک هفته گذشته با نوسانات و تغییراتی در وضعیت نرخ‌ها همراه شد و سکه و پوند انگلستان قیمت‌های جدیدی را در حدود یک سال اخیر به ثبت رساندند
نوسانات سکه و ارز در روزهای اخیر
پنج شنبه | ۱۳۹۵/۰۴/۱۷ - ۱۱:۱۳ |
کد خبر : ۳۶۱ |
اخبار بورسی و اقتصادی

بازار سکه و ارز پس از همه پرسی بریتانیا و خروج انگلستان از اتحادیه اروپا دست خوش نوساناتی شد و همزمان با افت قابل توجه قیمت پوند در بازار، نرخ سکه نیز در جهت افزایش حرکت کرد.

نرخ پوند که دست کم در یک سال اخیر در مرز ۵۰۰۰ تومان قرار داشت یک روز پس از برگزاری همه پرسی در بازار تهران به کمتر از ۴۸۰۰ تومان رسید.

همچنین در یک هفته اخیر نیز نوسان پوند با شیب ملایم‌تری به روند خود ادامه داده است و به نظر می‌رسد هنوز به وضعیت ثبات در بازار نرسیده است. در هشتمین روز تیر ماه هر پوند انگلستان ۴۸۳۷ تومان در بازار عرضه شد و در روزهای بعد این روند به سمت کاهش حرکت کرد و در روزهای ۱۴ و ۱۶ تیر به ترتیب ۴۷۲۳ و ۴۷۱۷ تومان فروخته شد تا در یک هفته اخیر پوند ۱۲۰ نوسان را تجربه کند.

اما بیشتر نوسانات در یک هفته اخیر به بازار سکه اختصاص داشت. سکه تمام طرح جدید از پنجم تیر بود که حرکت افزایشی خود را آغاز کرد و در آن روز از مرز یک میلیون و ۶۰ هزار تومان عبور کرد. روند افزایشی قیمت سکه در بازار ادامه داشت در ۱۲ تیر قیمت این نوع سکه به بیش از یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان برسد.

در روزهای اخیر نیز قیمت سکه همچنان درجهت افزایش پیش رفته است تا در آخرین قیمت خود در روز ۱۵ تیر، یک میلیون و ۱۰ هزار تومان فروخته شود تا این نوع سکه در ۱۲ روز گذشته حدود ۵۰ هزار تومان افزایش قیمت پیدا کرده باشد.

اما دلارهم که در ماه‌های گذشته نوسان و تغییر محسوسی را به خود ندیده بود در روز پنجم تیر بار دیگر در سال ۱۳۹۵ به کانال ۳۵۰۰ تومان وارد شد.

دلار در روز دهم تیر ۳۵۴۲ تومان در بازار عرضه شد تا در سال جاری به بالاترین قیمت خود رسیده باشد اما در آخرین نرخ خود در روز ۱۵ تیر روند کاهشی پیدا کرد و ۳۴۸۲ تومان در بازار عرضه شد تا در مجموع در یک هفته اخیر ۶۰ تومان نوسان را تجربه کند.

telegram

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • اولین نظر را شما بدهید

قیمت انس نقره به دلار

قیمت فلز مس به دلار

قیمت انس طلا به دلار

[Most Recent Quotes from www.kitco.com]

قیمت فلز روی به دلار