Search - EasyDiscuss
جستجو در سرویس های خبری
Search - Contacts
جستجو در اخبار
Search - News Feeds
Search - Web Links
Search - Tags

آزاد

پیش‌ بینی مصرف بنزین در عید فطر

مدیرعامل شرکت پخش فرآورده‌های نفتی ایران پیش‌بینی کرد که مصرف روزانه بنزین در ایام تعطیلات عید فطر به بیش از ٩۵ میلیون لیتر می رسد. ناصر سجادی در حالی روز گذشته این اظهار نظر را انجام داد که با به پایان رسیدن ماه رمضان سفر‌های تابستانی در ایران آغاز خواهد شد
پیش‌ بینی مصرف بنزین در عید فطر
دوشنبه | ۱۳۹۵/۰۴/۱۴ - ۰۶:۵۶ |
کد خبر : ۳۱۷ |
اخبار گوناگون

بسیاری از ایرانیان علاقه مند به سفر با خودرو‌های شخصی هستند و این مساله مصرف بنزین در ایران را افزایش داده است. برآورد‌ها نشان می دهد ایرانیان نسبت به سرانه جهانی بنزین بیشتری مصرف می‌کنند. روز گذشته یک مقام مسئول برای تعطیلات عید فطر مصرف ۹۵ میلیون لیتر بنزین را پیش بینی کرد. به گزارش ایلنا، سجادی گفت: با توجه به پایان ماه مبارک رمضان و آغاز سفرهای تابستانی برآورد شرکت پخش فرآورده‌های نفتی ایران این است که در تعطیلات پیش‌رو مصرف بنزین روزانه بیش از ٣۰ درصد افزایش یابد.

او افزود: همه مناطق پخش فرآورده‌های نفتی در کشور آمادگی کامل برای تامین سوخت مسافران از روز پیش از عید فطر را دارند. مدیرعامل شرکت پخش فرآورده‌های نفتی ایران، درباره میزان ذخایر بنزین کشور اعلام کرد: وضع موجودی انبارهای بنزین کشور امسال بسیار بهتر از پارسال است و همه انبارها ذخایر بسیار مناسبی دارند.

او ادامه داد: میانگین مصرف بنزین از ابتدای سال تاکنون یعنی ١۰۴ روز گذشته، نزدیک به روزانه ٧٢ میلیون لیتر بوده ؛ اما پیش‌بینی می‌کنیم پس از پایان ماه رمضان تا چند روز بیش از ٩۵ میلیون لیتر در کشور مصرف شود، یعنی شاهد رشد ٣۰ درصدی مصرف در کشور باشیم. سجادی با بیان این‌که درباره تامین سوخت هیچ مشکلی در کشور وجود ندارد، اظهار کرد: همه مناطق برای تامین سوخت در ایام تعطیلات پس از ماه مبارک رمضان در حالت آماده‌باش به سر می برند و در صورت نیاز در این ایام از جایگاه‌های سیار استفاده خواهیم کرد.

او با اشاره به این‌که در طول سال به طور معمول در چند مقطع حجم مسافرت‌ها زیاد می‌شود که باید شرایط را برای تامین سوخت فراهم کرد، گفت: تامین سوخت کار ذاتی شرکت پخش است اما در شرایط خاص همه مناطق در کل کشور به دنبال تامین به موقع سوخت هستند تا مشکلی در این باره وجود نداشته باشد. مدیرعامل شرکت پخش فرآورده‌های نفتی ایران، اوج مصرف بنزین کشور را ایام عید، فصل تابستان و بین تعطیلی اعلام کرد و افزود: تدابیر بسیار ویژه‌ای برای تامین سوخت در این ایام اندیشیده می‌شود.

به گفته او در ایام عید از ٢۵ اسفند تا ٢۰ فروردین پیک مصرف تقریبا یک‌ماه را داریم ؛ اما در ایام تابستان خصوصا این چندسالی که ماه مبارک رمضان با فصل تابستان تلاقی کرده بعد از پایان ماه رمضان و شروع عید فطر مسافرت‌ها آغاز می‌شود تا پایان شهریورماه و از آن طرف هم تا ١۵ مهر و بازگشایی مدارس در کشور شاهد افزایش مصرف بنزین هستیم. سجادی در پایان یادآور شد: امسال تمهیدات بسیار خوبی از لحاظ تامین بنزین در همه نقاط سیاحتی و زیارتی اندیشیده شده و برای همه انبارها ذخیره بسیار مناسبی از بنزین فراهم کردیم و موجودی انبارها از پارسال شرایط بسیار مطلوب‌تر است.

telegram

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • اولین نظر را شما بدهید

قیمت انس نقره به دلار

قیمت فلز مس به دلار

قیمت انس طلا به دلار

[Most Recent Quotes from www.kitco.com]

قیمت فلز روی به دلار