Search - EasyDiscuss
جستجو در سرویس های خبری
Search - Contacts
جستجو در اخبار
Search - News Feeds
Search - Web Links
Search - Tags

آزاد
بازگشت به معتبرترین نهاد

عضویت بورس ۴۹ ساله تهران در WFE رفع تعلیق شد

مدیرعامل بورس اوراق بهادار تهران از عضویت مجدد این بورس قدیمی و ۴۹ ساله در فدراسیون جهانی بورس ها (WFE) و بازگشت به معتبرترین نهاد بین المللی اوراق بهادار خبر داد.
عضویت بورس ۴۹ ساله تهران در WFE رفع تعلیق شد
یکشنبه | ۱۳۹۵/۰۴/۱۳ - ۰۹:۱۲ |
کد خبر : ۳۰۴ |
اخبار بورسی و اقتصادی

حسن قالیباف اصل با اشاره به پیگیری های متعدد بورس تهران برای رفع تعلیق عضویت در فدراسیون جهانی بورس ها، اظهار داشت: پس از اجرایی شدن برجام و رفع تحریم ها و در جلسه اخیر هیات مدیره WFE، با درخواست عضویت بورس تهران در فدراسیون جهانی بورس ها موافقت شد.

وی ادامه داد: در نامه مدیر عامل WFE عضویت وابسته بورس تهران تایید و اعلام شده پس از احراز عضویت کامل سازمان بورس و اوراق بهادار در سازمان بین المللی کمیسیون های اوراق بهادار (IOSCO) امکان عضویت کامل بورس تهران در این فدراسیون جهانی فراهم است.

این مقام مسئول ، با اعلام اینکه فدراسیون جهانی بورس ها بالاترین نهاد در صنعت اوراق بهادار است، افزود: فدراسیون جهانی بورس ها با حدود 100 عضو، به عنوان بالاترین و معتبرترین نهاد در صنعت اوراق بهادار، تمامی جنبه های داد و ستد اوراق بهادار را از لحاظ فنی، تجاری، حقوقی و اقتصادی مورد توجه قرار می دهد. طی سال های فعالیت WFE، مطالعات گسترده ای بر روی خودانتظامی، نقد شوندگی، تنوع ابزار معاملاتی و روش داد و ستد اوراق بهادار و سایر موارد انجام داده است و نتایج این مطالعات در اختیار اعضا قرار می گیرد.

قالیباف اصل تاکید کرد: با این رویداد مهم، امکان مشاهده و تطبیق اطلاعات و شاخص های بورس تهران با سایر بورس های بین المللی فراهم می شود و سرمایه گذاران بین المللی، به بورس تهران به عنوان یک گزینه رقیب با سایر بورس های بین المللی توجه خواهند کرد.

به گفته وی حضور در نشست های سالانه و کارگروه های مختلف و ارتقا استانداردهای بین المللی از دیگر دستاوردهای این عضویت است.

مطالب تکمیلی

telegram

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • اولین نظر را شما بدهید

قیمت انس نقره به دلار

قیمت فلز مس به دلار

قیمت انس طلا به دلار

[Most Recent Quotes from www.kitco.com]

قیمت فلز روی به دلار