Search - EasyDiscuss
جستجو در سرویس های خبری
Search - Contacts
جستجو در اخبار
Search - News Feeds
Search - Web Links
Search - Tags

آزاد

فتاواي عجيب مفتي ها ( حتما بخونید )

از حرام بودن خريدگل و دست زدن زنان به موز و خیار تا حلال بودن گوشت خوك و نوشیدن آبجو
فتاواي عجيب مفتي ها ( حتما بخونید )
شنبه | ۱۳۹۵/۰۴/۱۲ - ۱۴:۵۳ |
کد خبر : ۲۷۴ |
اخبار گوناگون

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگ و جامعه عصر امروز، دامنه فعاليت فرقه ضاله وهابيت در اين چند سال اخير تا حدي پيشرفته كه در مقابل مباني اصلي و اوليه دين اسلام به جبهه گيري پرداخته و با توجيه هاي پوچ و احمقانه حلال هاي خدا را حرام و حرام هاي خداوند را با عقل ناقصشان حلال اعلام مي كنند.

نگارنده اين مطالب در ابتدا تاريخچه ي مختصري از آغاز به وجود آمدن اين فرقه عنوان مي كند و سپس نمونه هايي از فتاواي اخير اين فرقه را كه با نص سريع قرآن و سنت پيامبر اكرم (ص) در تعارض است، بيان مي كند؛

وهابیت دیدگاه جدیدی در مذهب سنی حنبلی است که بنیانگذار آن محمد بن عبدالوهاب از علمای سنی عربستان سعودی است. وی خود پیرو ابن تیمیه بود و با ایدئولوژیهای شیعه و تصوف آن زمان به مخالفت برخاست. وی تنها به حدیث و قرآن اعتقاد داشت و واسطه کردن شخص و بندگان خدا را کفر به خدا و شرک مطلق میدانست.

دامنه ي فتاواي غير اسلامي اين فرقه آن قدر گسترده است كه در اين جا تنها به بخشي از جديدترين فتاواي اين فرقه ضاله اشاره خواهد شد:

* نوشيدن آبجو حلال است
دكتر سعدالدین الهلالی، استاد فقه تطبیقی در دانشگاه اسلامی الازهر مهمترین مرجع علمی اهل تسنن در جهان اعلام كرد: نوشیدن آبجو حتی اگر دارای الکل باشد حلال است.

* واجب نبودن حجاب براي زنان
صادق المهدی در جمع اعضای "حزب جوانان امت سودان گفت: «حجاب بر زنان واجب نیست بلکه فقط زنان پیامبر می بایست حجاب می پوشیدند.»

*حلال بودن گوشت خوك
محمد الزغبی" مفتی مصری در فتوایي گوشت خوک را حلال اعلام كرد.
* دست زدن زنان به موز و خیار حرام است!
يكي از روحانيون القاعده فتوا داده است که زنان حق دست زدن به موز و خیار را ندارند. این مفتی وهابی در فتوای خود در این باره مدعی تحریک زنان توسط این دو میوه شده است. این مفتی در ادامه این فتوای مضحک خود آورده بود که در صورتی که زنان تمایل به خوردن این دو نوع میوه دارند، باید از شخص دیگری، برای مثال یک مرد مانند همسر و یا پدر خود کمک بگیرند و از آنان بخواهند این میوه ها را بریده و در اختیار آنان قرار دهند.

جايز نبودن صحبت كردن دختر با پدر
شیخ "محمد العریفی" چهره سرشناس وهابیت در عربستان سعودی در فتوایی که اخیرا صادر کرد، صحبت کردن دختر با پدرش را تنها در صورتی حلال دانست که مادرش نیز حضور داشته باشد. این مفتی وهابی در ادامه گفت: نشستن دختر نزد پدر و صحبت کردن با وی اگر در حضور مادرش نباشد، شیطان را به میان می کشاند و ممکن است به گناه منجر شود، به ویژه اگر آن دختر لباس های نامناسب پوشیده باشد.

ممنوعیت فعالیت زنان در فروشگاه های مخصوص لباس زنانه!
مفتی عربستان سعودی، شیخ عبدالعزیز آل شیخ مخالفت خویش را با کارکردن زنان در فروشگاه های لباسهای مخصوص زنان (لباس زیر) ابراز داشت. فتوی وی در مخالفت با نظر وزارت کار عربستان در این مورد صادر شده است بعدا از اظهار نظر افراطی این مفتی درمورد کار کردن زنان در فروشگاه های مذکور وی گفته است : زنان امانتی در گردن ما هستند و به همین سبب ایشان را در غیرکارهای که مختص ایشان هست به کار نخواهیم گرفت.

حلال بودن گوشت جن!
محمد الزغبی در فتوای خود با استناد به اینکه جن در حیواناتی مثل "شتر" نمود عینی پیدا می کند، و با توجه به حلیت خوردن گوشت شتر، خوردن گوشت جن را حلال دانست.

*به وجود آمدن فرزند از طريق كرامت يكي از اولياء !
در يكي ديگر از اين فتاوا آمده است؛ اگر مردى دخترش را كه در شرق جهان با وى زندگى مى كند به همسرى پسرى در آورد كه او در غرب جهان با پدرش زندگى مى كند و هيچگاه آن دو يكديگر را نبينند و از محل زندگى بيرون نروند، سپس شش ماه از ازدواج آنان بگذرد و آن دختر صاحب فرزند شود پدر او همان كسى خواهد بود كه در غرب دنيا زندگى مى كند، اگر چه هيچگاه همسرش را ملاقات نكرده و حتّى نديده باشد.
همچنين اگر كسى را از لحظه عقد ازدواج به مدّت پنج سال زير نظر نگهبانان زندانى كنند، سپس آزاد شود و به منزلش برود و تعدادى فرزند در كنار همسرش ببيند همه آنان فرزندان وى خواهند بود اگر چه فرصت يك لحظه ديدار و ملاقات با همسرش را پس از عقد نداشته است. این امر امکانش دور از واقعیّت نیست، زیرا ممکن است بر اثر کرامت یکى از اولیاء با آنکه مسافت بین زن و شوهر زیاد است آن دو به دیدار یکدیگر رسیده باشند و از این راه فرزندى به وجود آمده باشد.

مردن بر اثر ايدز، شهادت محسوب مي شود
شیخ احمد ابویوسف، رییس مرکز ارشاد مذهبی در وزارت دیانت مصر، در پاسخ به استفتای مردی که پرسیده بود، نظر اسلام در مورد مرد مسلمانی که بر اثر ایدز بمیرد چیست؟ پاسخ داد: هرکسی که به علت بیماری ایدز بمیرد، از نظر اسلام شهید به حساب میآید.شیخ احمد ابویوسف در این زمینه تأکید کرد که ۹۰ در صد بیماران (مسلمان) مبتلا به ایدز، پیش ازمرگ و حضور در برابر الله، توبه میکنند."

جشن ازدواج و سالگرد ازدواج خلاف حق است
شیخ عبدالعزیز آل شیخ اعلام کرد برگزاری جشن به مناسبتهایی از قبیل سالگرد ازدواج و یا جشن تولد باطل است. همچنين مفتی عربستان سعودی، اضافه کرد جشن تولد خلاف حق است. اگر فرزند انسان سالم به دنیا آمد و یا زندگی زناشویی سالها ادامه پیدا کرد مسلمان باید تنها خدا را شکر کند.

*سرو چندین نوع غذا حرام است
مجله خانوادگی "روتانا" چاپ کشور اردن در شماره جدید خود اعلام کرد: «یکی از شیوخ وهابی، استفاده از رستورانهای بوفهباز (سلف سرویس) که در آن چندین نوع غذا سرو می شود را حرام اعلام کرد»! این در حالی است که بیشتر رستورانها و هتلهای عربستان و سایر کشورهای عربی از این نوع رستورانها استفاده میکنند و مردم نیز نوعا به دلیل تنوع غذایی، این نوع رستورانها را ترجیح میدهند.

*میکی ماوس" مرتد و ریختن خون آن را حلال کرده است
یک مفتی وهابی دیگری نیز "میکی ماوس" را مرتد و ریختن خون آن را حلال کرده است!! فارغ از اینکه میکی ماوس یک شخصیت کارتونی بوده و همین موضوع موجب انفجار بمب خنده در خبرگزاریهای غربی و آمریکایی شده و دستمایه طنز طنزپردازان گردیده است.

*نماز خواندن درمسجدی که در آن قبر وجود دارد صحیح نیست
ملازاده مجری شبکه وصال فارسی در برنامه زنده این شبکه، درپاسخ بیننده ای که درباره کیفیت رفتن به مساجدی که در آنها قبر وجود دارد،چنین جواب داد: «نماز خواندن درمسجدی که در آن قبر وجود دارد صحیح نیست و درآن مسجد نباید نماز خواند.»
وی در ادامه افزود: «قبرهای شیعیان امروز از قبرهای مسیحیان و یهودیان بیشتر بدعت داردو بیشتر مخالف شرع است و این نتیجه شرک وانحراف از توحید شیعیان است.»

* به نماز ایستادن زنان پشت سر مردان، تنها یک عادت است
المهدى رهبر حزب " امت " در سودان که به عنوان یک صاحب نظر در مسایل اسلامى و اجتماعى شناخته شده است، "فتواهاى جدیدى" را ارایه کرده که در محافل سودانى و عربى بحث برانگیز شده است.
وى که خواهان همگرایى در جهان عرب است و از سوى دیگر "امام طریقت انصار" شناخته مى شود، مى گوید: زنان مى توانند به عنوان شاهد در مراسم عقد و عروسى حاضر شوند و با شرکت در تشییع جنازه ى اموات ثواب ببرند.
این اسلام شناس افریقایى معتقد است که به نماز ایستادن زنان پشت سر مردان، تنها یک عادت است ودرست تر این است که زنان همدوش یا همردیف مردان بایستند.

* مشاهده مسابقات فوتبال براي زنان جايز نيست
شیخ ابن جبرین يكي ديگر از مفتي هاي وهابي عنوان كرده است كه مشاهده مسابقات برای زنان جایز نیست ، زیرا بازیکنان مردند و غالباً لباسی که بدن آنان را بپوشاند، ندارند و برهنه هستند و قسمتی از ران آشکار است و عورت از پشت لباس نمایان است و این برای زنان اغوا و فتنه انگیری است و اگر کسی قصد سرگرمی داشته باشد، می تواند با ذکر خدا و قرآن و کتب حدیث و فقه و احکام سرگرم شود

*حرام بودن اهداي گل
در فتوای دیگر از مفتیان وهابی اهدای گل به بیماران حرام اعلام شده است. این فتوا در پی افزایش گل فروشیهای اطراف بیمارستانها و اهدای گل از سوی عیادت کنندگان به بیماران، توسط مرکز پژوهشهای علمی و دفتر افتاء عربستان سعودی صادر شده است.این مرکز همچنین با اشاره به دلایل صدور این فتوا تصریح کرد: با توجه به اینکه آیین اهدای گل به بیماران سنتی است که مسلمانان جهان از کشورهای غربی اتخاذ کرده اند، لذا عمل کردن به آن غیر مجاز است.مرکز مذکور همچنین در این بیانیه آورده است: اهدای گل به بیمار علاوه بر اینکه از سنت های بلاد کفار است، هیچ منفعتی برای بیمار نخواهد داشت، لذا اهدای آن امری بیهوده است.

*حرام بودن خريد و فروش سگ و گربه
در فتوای دیگری مفتیان وهابی عربستان سعودی خرید و فروش سگ و گربه در این کشور را حرام اعلام کردند. بر همین اساس مسئولان شورای امر به معروف و نهی از منکر ریاض در عربستان اعلام کردند که فتوای دینی شورای علمای بزرگ مسلمان به عنوان عالیترین مرجع دینی این کشور را در خصوص ممنوعیت فروش سگ و گربه و حمل کردن آنها در خیابان و اماکن عمومی را اجرا میکنند

از ديگر فتواهاي اين فرقه كه به دست مايه تمسخر روزنامه ها و مجلات غربي شده است مي توان به موارد زير اشاره كرد؛

- سفر زن بدون یکی از محارم خود عملی حرام است .
- عقد محرمیت راننده سرویس با خانم معلمها حلال است.
- مرد ها می توانند در محل کار خود با زنان نامحرم محرم شوند،
-مردها می توانند زنان خود را تنها با یک پیامک طلاق دهند.
-دختران مسلمان هرگز نمی توانند در نمایش ها نقش پسران را بازی کنند.
-پوشیدن پیراهن تولید شده باشگاه منچستر یونایتد انگلیس حرام است.
-ورزش یوگا حرام است.

در كنار اين موارد مي توان به به دهها و بلكه صدها موارد ديگر اشاره كرد كه باعث شده آبروي مسلمانان در جوامع جهاني به بازي گرفته شود و كساني كه از اصل دين اسلام باخبر نيستند، اين فتاواي مضحك را باور كرده و چهره اي غيرواقعي از اسلام را مشاهده كنند.

به گزارش عصرامروز، به نظر مي رسد در اين ميان وظيفه علما، ايجاب مي كند اين فتاوا را بشنوند و آن ها را با اسلام تطابق دهند و پاسخ هاي متقن اسلام را در اختيار رسانه ها قرار دهند و اهالي رسانه به مقتضيات زمان آن ها را براي شناساندن حقيقت اسلام منتشر كنند.

telegram

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • اولین نظر را شما بدهید

قیمت انس نقره به دلار

قیمت فلز مس به دلار

قیمت انس طلا به دلار

[Most Recent Quotes from www.kitco.com]

قیمت فلز روی به دلار