Search - EasyDiscuss
جستجو در سرویس های خبری
Search - Contacts
جستجو در اخبار
Search - News Feeds
Search - Web Links
Search - Tags

آزاد
برای سه ماه اول سال مشخص شدند:

۱۰ کارگزار برتر بورس با سهم ۵.۲ هزارمیلیاردی + ۱۰ کارگزار با سهم صفر درصدی

در پایان سه ماه اول سال که بیش از ۱۵.۵ هزارمیلیارد تومان در بورس معامله شد،۱۰ کارگزار با انجام ۳۴ درصد کل معاملات در گروه برترین ها ایستادند و 10 کارگزار با سهم صفر درصدی در گروه بدترین ها.
10 کارگزار برتر بورس با سهم 5.2 هزارمیلیاردی + 10 کارگزار با سهم صفر درصدی
شنبه | ۱۳۹۵/۰۴/۱۲ - ۰۶:۰۲ |
کد خبر : ۲۶۵ |
اخبار بورسی و اقتصادی

بورس تهران درحالی فصل بهار را با عدم تحقق انتظار سرمایه گذاران به بازدهی مناسب پشت سر گذاشت که در اولین فصل سال جاری نه تنها خبری از رشد متغیرها نبود بلکه اکثر متغیرهای اصلی با کاهش ارقام همراه بود و فعالان حقیقی و حقوقی نتوانستند بهره ای از این بازار پر نوسان ببرند.

به این ترتیب در پی عدم رشد قیمت سهام اکثر شرکت های بزرگ، شاخص بورس با کاهش 7 هزار و 604 واحدی ، خطوط حمایت 80 تا 73 هزار واحدی را از دست داد و در پایان بهار با ثبت عدد 72 هزار و 615 واحدی ، گویای میانگین زیان 9.5 درصدی سرمایه گذاری شد.

براساس این گزارش، در سه ماه اول سال جاری و طی 61 روز کاری ، بیش از 67 میلیارد سهم به ارزش 15.5 هزار میلیارد تومان داد و ستد شد و طی آن 105 کارگزار وابسته به بانک ها و نهادهای مالی و یا خصوصی در تلاش برای انجام معاملات با هم رقابت کردند.

بررسی ها از عملکرد این تعداد کارگزار نشان می دهد 10 کارگزار با انجام 34 درصد کل معاملات یعنی بیش از 5.2 هزار میلیارد در گروه برترین ها ایستاده اند.

در صدر این گروه، کارگزاری مفید قرار دارد که به دلیل ارایه خدمات مخصوصا" آنلاین به مشتریان پر تعداد، قادر به انجام 7.2 درصد از کل معاملات سه ماه اول سال شده است.

در رتبه دوم هم کارگزاری بانک پارسیان با سهم 5 درصدی و در رده سوم هم کارگزاری بانک توسعه صادرات با 4.6 درصدی قرار گرفته اند و کارگزاری بانک پاسارگاد نیز با انجام 3.3 درصد کل معاملات در پله چهارم جا خوش کرده است.

در ادامه هم شرکت های کارگزاری آگاه، شاخص سهام، نهایت نگر ، حافظ ، بانک صادرات و شهر بین از 2.5 تا 2.1 درصد از معاملات را به خود اختصاص داده و در جایگاه های پنجم تا دهم قرار گرفتند.

در انتهای این جدول 105 شرکتی ، 10 کارگزاری مدبر آسیا، ایران سهم، فولاد مپنا، دنیای نوین، آبتین استاک، ارزش آفرین الوند، بهین پویا، جهان سهم، سهم آذين و آريا بورس با سهم صفر و یک دهم درصدی ، بدترین عملکرد را داشته اند.

مطالب تکمیلی

telegram

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • اولین نظر را شما بدهید

قیمت انس نقره به دلار

قیمت فلز مس به دلار

قیمت انس طلا به دلار

[Most Recent Quotes from www.kitco.com]

قیمت فلز روی به دلار