Search - EasyDiscuss
جستجو در سرویس های خبری
Search - Contacts
جستجو در اخبار
Search - News Feeds
Search - Web Links
Search - Tags

آزاد
مجری طرح زیتون اعلام کرد

تشکیل کنسرسیوم زیتون با هدف حضور پایدار در بازار و جلوگیری از قاچاق

مجری طرح زیتون کشور هدف های تشکیل کنسرسیوم زیتون را حضور پایدار در بازارهای داخلی و خارجی، جلوگیری از قاچاق، رقابت صحیح با واردات و حذف واسطه ها اعلام کرد.
تشکیل کنسرسیوم زیتون با هدف حضور پایدار در بازار و جلوگیری از قاچاق
سه شنبه | ۱۳۹۵/۰۴/۰۸ - ۱۱:۱۲ |
کد خبر : ۲۳۳ |
اخبار گوناگون

به گزارش وزارت جهاد کشاورزی، «محمد رمضانی ملک رودی» اعلام کرد: کنسرسیوم زیتون با مشارکت تشکل ها و با هدف حضور پایدار برندهای معتبر داخلی این محصول در بازار ایران و سایر کشورها بزودی تشکیل می شود.
رمضانی ملک رودی افزود: با پیشنهاد دفتر زیتون برای تشکیل کنسرسیوم زیتون تاکنون 15 شرکت فرآوری کننده این محصول که دارای برندهای شناخته شده هستند، برای عضویت اعلام آمادگی کرده اند.
مشاور معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: در دو دهه گذشته برندهای خوبی در زمینه فرآوری زیتون ایجاد شده اما به علت کوچک بودن سرمایه و عملکرد جزیره ای، هنوز نتوانسته اند با برندهای خارجی رقابت کنند و در بازار داخل و خارجی حضور دایم داشته باشند.
رمضانی ملک رودی اضافه کرد: با تشکیل کنسرسیوم، شرکت های معتبر فرآوری کننده زیتون می توانند با یکدیگر متحد شوند و به طور مشترک در بازار این محصول فعالیت کنند.
وی افزود: اکنون 80 درصد صادرات و تجارت محصولات کشاورزی در قالب تشکل ها و اتحادیه ها صورت می گیرد و تشکیل کنسرسیوم زیتون به توسعه صادرات این محصول کمک می کند.

** جلوگیری از قاچاق روغن زیتون با تشکیل کنسرسیوم
مشاور معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی جلوگیری از قاچاق روغن زیتون، رقابت صحیح با واردات و کوتاه شدن دست واسطه ها را از دیگر مزیت های تشکیل کنسرسیوم زیتون دانست.
وی افزود: ایجاد کنسرسیوم زیتون موجب می شود هزینه های پس از تولید کاهش یابد و محصولات به طور مستقیم و با کیفیت بالاتر به دست مصرف کنندگان برسد.
به گزارش ایرنا، پارسال نزدیک 100 هزار تن زیتون از باغ های بارور کشور تولید شد و سرانه مصرف روغن زیتون کشور از 20 گرم به 130 گرم در سال رسید.

telegram

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • اولین نظر را شما بدهید

قیمت انس نقره به دلار

قیمت فلز مس به دلار

قیمت انس طلا به دلار

[Most Recent Quotes from www.kitco.com]

قیمت فلز روی به دلار