Search - EasyDiscuss
جستجو در سرویس های خبری
Search - Contacts
جستجو در اخبار
Search - News Feeds
Search - Web Links
Search - Tags

آزاد
تحلیلی از صنعت پتروشیمی

چه بر سر صنعت شیمیایی می آید؟

در بررسی تکنیکی امروز به سراغ بررسی شاخص این صنعت رفته ‌ایم، چرا که به نظر می ‌رسد افت قیمت در ماه‌ های اخیر در نمادهای زیر مجموعه این گروه، قیمت ‌ها را به سطوحی رسانده است که ....
چه بر سر صنعت شیمیایی می آید؟
دوشنبه | ۱۳۹۵/۰۴/۰۷ - ۱۳:۱۷ |
کد خبر : ۲۰۴ |
تحلیل های رایگان

یکی از صنایع بزرگ اما حاشیه نشین این روزهای بورس تهران، صنعت شیمیایی است. صنعتی که به لحاظ ارزش روز، رتبه ۱ را در بین صنایع بورسی برخوردار است اما در بین ۳۷ صنعت حاضر در بازار،‌ رتبه ۳۰ بازدهی را در یک سال اخیر با بازدهی کمتر از ۳ درصدی به خود اختصاص داده است! در بررسی تکنیکی امروز به سراغ بررسی شاخص این صنعت رفته ‌ایم، چرا که به نظر می ‌رسد افت قیمت در ماه‌ های اخیر در نمادهای زیر مجموعه این گروه، قیمت ‌ها را به سطوحی رسانده است که افت بیشتر قیمت توجیهی نداشته و پتانسیل برگشت را دارند.
اما در بررسی تکنیکی شاخص این گروه شاهد نزدیک شدن عدد شاخص به محدوده حمایتی ۴۵۰۰ الی ۴۶۰۰ واحد هستیم. باند مذکور از ماهیت حمایتی مناسبی برخوردار است. اهمیت این باند را در قالب چند نکته ذکر می‌کنیم:

1. باند حمایتی مذکور بر روی یک خط روند صعودی که با رنگ سبز نشان داده شده است، قرار گرفته است. این خط روند که با اتصال دو کف در نقاط شماره ۱ و ۲ ترسیم شده، به دلیل فاصله بیشتر بین نقطه ۲ و ۳ نسبت به فاصله میان نقاط ۱ و ۲، انتظار ما را نسبت به واکنش مثبت به این محدوده،‌ افزایش داده است.

۲. این باند حمایتی با تراز ۷۸.۶ درصد فیبوناچی اصلاحی تطابق مناسبی دارد.

۳. قیمت در هفته ‌های اخیر در قالب یک کانال نزولی در حرکت بوده است که در این تراز به کف کانال مذکور برخورد خواهد نمود.

۴. قیمت در قالب روند نزولی شکل گرفته با شکست کف ۵۰۶۴ واحد وارد نزول شده است و اگر طول این گام را مدلسازی نماییم، در محدوده ۴۵۰۰ الی ۴۶۰۰ واحد با تکمیل شدن گام دوم رو به رو خواهیم شد که اهمیت حمایتی بالایی داشته و تا زمانی که شکسته نشود، سیگنال فروش جدیدی در نمودار صادر نخواهد شد.

۵. این محدوده با میانگین سقف و کف ۱۰۳ روزه نیز هم ‌پوشانی مناسبی دارد. میانگین سقف و کف ۱۰۳ دوره‌ای در گذشته نقش مقاومت را بازی نموده و هم اکنون در مقام حمایت است.

۶. تراز حمایتی مورد نظر با سنکواسپن B (از ابر ایچیموکو) متناظر با سقف قیمت و سقف چیکواسپن نیز هم پوشانی داشته و اهمیت این محدوده را چندین برابر می‌نماید.

و اما انتظارمان پس از در نظر گرفتن نکات مذکور، بدین شرح است:

الف. در محدوده ۴۵۰۰-۴۶۰۰ واحد باند حمایتی معتبری داریم که می ‌تواند منجر به کف سازی و رشد گروه شیمیایی شود.

ب. مادامیکه این محدوده شکسته نشود، سیگنال فروش جدیدی در نمودار نخواهیم داشت و لذا می ‌توان در انتظار برگشت قیمت بود.

petroshimi342tahlil

telegram

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • اولین نظر را شما بدهید

قیمت انس نقره به دلار

قیمت فلز مس به دلار

قیمت انس طلا به دلار

[Most Recent Quotes from www.kitco.com]

قیمت فلز روی به دلار