Search - EasyDiscuss
جستجو در سرویس های خبری
Search - Contacts
جستجو در اخبار
Search - News Feeds
Search - Web Links
Search - Tags

آزاد
رویترز برای امروز خبر داد:

قیمت نفت با معقول شدن رفتار فعالان افزایش یافت / ادامه سیر صعودی طلا

قیمت نفت امروز با معقول شدن رفتار فعالان تثبیت شد و هر بشکه نفت برنت با ۳۵ سنت افزایش به ۴۸ دلار و ۷۶ سنت رسید. قیمت هر اونس طلا هم با افزایش کمتر از یک درصدی به بیش از ۱۳۲۶ دلار رسید.
قیمت نفت با معقول شدن رفتار فعالان افزایش یافت / ادامه سیر صعودی طلا
دوشنبه | ۱۳۹۵/۰۴/۰۷ - ۱۲:۵۷ |
کد خبر : ۲۰۲ |
اخبار بورسی و اقتصادی

به گزارش بورسی به نقل از رویترز، فعالان بازار تا حدی شوک ناشی از رفراندوم هفته گذشته جدایی انگلیس از اتحادیه اروپا را هضم کرده اند و پی برده اند نتیجه رفراندوم تاثیر چندانی بر تقاضای جهانی برای سوخت ندارد. به همین دلیل قیمت نفت امروز تثبیت شد و هر بشکه نفت برنت با 35 سنت افزایش به 48 دلار و 76 سنت رسید. نفت خام آمریکا نیز با 18 سنت رشد به 47 دلار و 81 سنت رسید.

هر دو شاخص نفتی روز جمعه با اعلام نتایج رفراندوم جدایی انگلیس و همزمان با سقوط شاخص های بورس در بازارهای جهان افت قیمت حدودا 5 درصدی را تجربه کرده بودند. اما قیمت نفت روز دوشنبه و در حالی که تحلیلگران گفتند خروج انگلیس از اتحادیه اروپا تاثیر چندانی در داد و ستد نفت فیزیکی نخواهد داشت، تثبیت شد.

گلدمن ساکس اعلام کرد:اگر فرض کنیم تولید ناخالص داخلی انگلیس بعد از خروج از اتحادیه اروپا 2 درصد کاهش بیابد که برآوردی حداکثری است، آنگاه تقاضای انگلیس برای نفت یک درصد معادل 16 هزار بشکه در روز کاهش خواهد یافت که موجب کاهش 0.016 درصدی تقاضای جهانی خواهد شد. این رقمی بسیار ناچیز است.

آنچه موجب نگرانی بیشتر بازار نفت شده، افزایش مازاد عرضه فرآورده های نفتی به ویژه در آسیاست.

مورگان استنلی در یادداشتی نوشت:در کوتاه مدت بیشترین نگرانی از مازاد عرضه فرآورده های نفتی، تقاضای چین، چشم انداز کلان اقتصادی و احتمال بازگشت تولید است.

پالایشگاه های چینی در واکنش به مازاد عرضه فرآورده های نفتی در بازار آسیا، مقادیر بی سابقه ای بنزین و گازوئیل به بازارهای منطقه ای صادر کرده اند و این مسئله موجب کاهش حاشیه سود آنها و افزایش میزان ذخایر شده است.

افزایش قیمت طلا

رویترز همچنین اعلام کرده درحالی سرمایه گذاران به دلیل شرایط مبهم اقتصادی و سیاسی بعد از رفراندوم جدایی انگلیس از اتحادیه اروپا به دنبال انتقال سرمایه های خود به بازار طلا به عنوان یک بهشت امن هستند که قیمت فلز زرد امروز افزایش یافت و به نزدیکی بالاترین رقم بیش از 2 سال گذشته رسید.

طلا روز جمعه بعد از مشخص شدن نتیجه رفراندوم جدایی انگلیس از اتحادیه اروپا، افزایش قیمت 4.8 درصدی را تجربه کرد که بیشترین قیمت یک روزه از ژانویه 2009 تاکنون بود. پوند و سهام های آسیایی امروز نیز کاهش ارزش خود را ادامه دادند.

جورج آزبورن وزیر دارایی انگلیس گفت: رای این کشور به جدایی از اتحادیه اروپا احتمالا منجر به آشفتگی بیشتر در بازارهای مالی خواهد شد اما اقتصاد برای مقابله با چالش پیش رو در قوی ترین وضعیت ممکن خواهد بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز تا 1.5 درصد افزایش داشت و به 1335 دلار و 30 سنت رسید، اما بعدا با اندکی ترمیم و افزایش 0.9 درصدی به 1326 دلار و 61 سنت رسید. قیمت طلا روز جمعه تا 8 درصد افزایش یافت و به رقم 1358 دلار و 20 سنت رسید که بالاترین رقم از مارس 2014 تاکنون بود.

قیمت طلای آمریکا نیز برای تحویل در ماه اوت با 0.7 درصد رشد به 1331 دلار و 10 سنت رسید.

دانیل هاینس، استراتژیست کالایی بانک ای ان زد گفت: «ما فکر می کنیم در یکی دو هفته آینده قیمت طلا ممکن است به سمت 1400 دلار حرکت کند.» وی افزود، افت ارزش دلار آمریکا و موضع محتاطانه فدرال رزرو آمریکا درباره افزایش نرخ بهره نیز موجب تقویت قیمت طلا می شود.
تحلیلگران و کارشناسان گفتند، رای انگلیسی ها به جدایی از اتحادیه اروپا موجب خواهد شد که فدرال رزرو بلندپروازی های خود برای دو نوبت افزایش نرخ بهره در سال جاری را فعلا کنترل کند.

مطالب تکمیلی

telegram

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • اولین نظر را شما بدهید

قیمت انس نقره به دلار

قیمت فلز مس به دلار

قیمت انس طلا به دلار

[Most Recent Quotes from www.kitco.com]

قیمت فلز روی به دلار