Search - EasyDiscuss
جستجو در سرویس های خبری
Search - Contacts
جستجو در اخبار
Search - News Feeds
Search - Web Links
Search - Tags

آزاد

رتبه ایران در تولید طلا چند است؟

از نظر تولید سالانه طلا، چین-استرالیا-روسیه-آمریکا-پرو رتبه‌های اول تا پنجم در دنیا هستند
رتبه ایران در تولید طلا چند است؟
یکشنبه | ۱۳۹۵/۰۴/۰۶ - ۰۷:۴۹ |
کد خبر : ۱۹۵ |
اخبار بورسی و اقتصادی

کرباسیان، معاون وزیر صنعت و مدیرعامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) می گوید:از نظر تولید سالانه طلا، چین-استرالیا-روسیه-آمریکا-پرو رتبه‌های اول تا پنجم در دنیا هستند. در ناحیه خاورمیانه، ترکیه سالانه ٣١ تن طلا، مصر ١٢ تن و عربستان پنج تن طلا تولید می‌کند و ایران با تولید سه تن طلا مشابه تاجیکستان در رتبه آخر است.

به گفته وی در تولید طلا، چین با تولید ٤٦٢ تن نخست آسیاست و بعد از آن اندونزی با ٩٠تن، فیلیپین با ٤٠تن، مغولستان با ٣٢ تن، ترکیه ٣١تن، ژاپن با هفت تن در رتبه‌های بعدی هستند تا نوبت به ایران و عربستان می‌رسد که به ترتیب با سه و پنج تن در سال در رتبه‌های بعدی هستند.
کربسیان اظهار داشت: از نظر تعداد نواحی دارای طلا هم در آسیا طبق اعلام‌های جهانی ٦٩١ ناحیه، کشورهای cis ٤٢٣ ناحیه، آفریقا ٥٩٣ ناحیه، آمریکای شمالی ٤٧٣ناحیه، اقیانوسیه ٣٥٠ناحیه، اروپا١٨ناحیه و آمریکای جنوبی با ٥٤١ ناحیه طلا در جهان ثبت شده‌اند.
او درباره دیپلماسی در حوزه صنایع معدنی نیز گفت: خوشبختانه در حوزه معدن و صنایع معدنی این بخش خیلی پیشرفته‌تر از خودرویی‌هاست، خودرویی‌ها کمی عقب مانده ترند. معدنی‌ها و صنایع معدنی این را داشتیم در سال‌های گذشته این امر را در قراردادها در نظر می‌گرفتیم.
کرباسیان تصریح کرد: در بخش طراحی و مهندسی شرکت‌های زیادی را داریم که با خارجی‌ها کار می‌کنند و حتی شرکت‌هایی را داریم که خودشان رهبر شرکت‌های خارجی هستند. باید بپذیریم انتقال تکنولوژی و به روز شدن یکی از مباحث مهم است. باید بپذیریم در بخش معدن، فناوری، انتقال تکنولوژی و سوخت و محیط‌زیست عقب‌ماندگی تاریخی با دنیا داریم که در تمام قراردادها در نظر گرفتیم. رییس ایمیدرو یادآور شد: همه فکر می‌کنند در حوزه تحریم ما از مسائل مالی مشکل داشتیم این در حالی است که باید بپذیریم در حوزه انتقال تکنولوژی و استفاده از فناوری روز دنیا مشکل داشتیم ما باید بپذیریم که در سال‌های گذشته در بحث انتقال تکنولوژی، صرفه‌جویی انرژی و حفظ محیط‌زیست در بخش‌های مختلف فولاد، مس و... عقب‌ماندگی‌هایی داشتیم و باید در قراردادهای جدید این عقب‌ماندگی را جبران کنیم. یکی از خبرهای خوش این است که در بخش فولاد با مذاکراتی که انجام شد چندین شرکت خارجی کارگاه ساخت ماشین‌آلات‌شان را به ایران آورده‌اند که بسیار مهم است و این سیاستی است که ما زودتر از خودروسازان شروع کردیم و حتی در دوران تحریم به آن توجه کردیم.

وی گفت: پیش‌بینی می‌شود ساریوی اسپانیا و دنیلی که کارخانه ساخت تجهیزات خود را به ایران آورده است در نیمه نخست امسال به بهره‌برداری برسد که باعث انتقال تکنولوژی خواهد شد. در کنار اینها شرکت آلمانی اس‌ام اس هم در اواخر سال ٩٤ انتقال تکنولوژی را با انتقال کارخانه شروع کرده است که امیدواریم در سال ٩٥ بیشتر به نتیجه برسد و این نشان می‌دهد ما زودتر از ماشین‌سازها شروع کردیم آن هم در دوران تحریم نه در دوران برجام.

telegram

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • اولین نظر را شما بدهید

قیمت انس نقره به دلار

قیمت فلز مس به دلار

قیمت انس طلا به دلار

[Most Recent Quotes from www.kitco.com]

قیمت فلز روی به دلار