Search - EasyDiscuss
جستجو در سرویس های خبری
Search - Contacts
جستجو در اخبار
Search - News Feeds
Search - Web Links
Search - Tags

آزاد
بورس کالا در هفته گذشته

رشد حجم معامله پلیمرها در بورس کالا

معامله محصولات پتروشیمی و شیمیایی در بورس کالا در هفته گذشته شرایط نسبتاً مطلوبی داشته هرچند که دورنمای مبهم پیش رو بخشی از جذابیت خرید در بورس و بازار را تقلیل داده است
رشد حجم معامله پلیمرها در بورس کالا
شنبه | ۱۳۹۵/۰۴/۰۵ - ۰۸:۱۷ |
کد خبر : ۱۶۸ |
اخبار بورسی و اقتصادی

حجم معامله پلیمرها در بورس کالا در هفته گذشته با چهار درصد معادل 1978 تن رشد رو‌به‌رو شد که در نهایت توانست این حجم را به رقمی نزدیک به 49 هزار و 451 تن افزایش دهد. در همین زمان ( به استثنا معاملات سلف – مچینگ و نقدی – مچینگ) حجم عرضه 41 درصد کاهش داشته ولی حجم تقاضا با 159 درصد مواجه شد.

این وضعیت نشان می‌دهد که هنوز بازار برای جذب عرضه‌ها پتانسیل بسیاری داشته و در صورت افزایش بیشتر حجم عرضه‌ها شاید معاملات بهتری نیز به ثبت برسد. البته باید به این نکته نیز اشاره داشت که هم اکنون پنج هفته پیاپی حجم معامله پلیمرها در بورس کالا در رقمی بالاتر از 40 هزار تن نوسان می‌کند که نشان‌دهنده رونق نسبی در این بازار به شمار آمده و از وضعیت مطلوب معاملات در بورس کالا برای این گروه کالایی حکایت می‌کند.

در بازار محصولات شیمیایی نیز با وجود عقب نشینی 1.7‌درصدی حجم عرضه‌ها، شاهد کاهش 16‌درصدی حجم تقاضا بودیم که در نهایت باعث شد تا حجم معامله محصولات شیمیایی در بورس کالا با 17 درصد کاهش رو‌به‌رو شود. این عقب‌نشینی در حالی به ثبت می‌رسد که بازار از یک سو با توجه به نزدیک بودن به زمان اعلام قیمت‌های پایه جدید در هفته پیش رو برای ثبت خرید مردد بوده و از سوی دیگر با توجه به عرضه‌های گسترده سلف، شاهد کاهش جذابیت خرید هستیم.

در هر حال باید به این نکته اشاره کرد که وضعیت کلی معاملاتی در بازار محصولات شیمیایی هنوز شرایط نسبتاً مطلوبی داشته و حجم معاملات بالای آن نیز نشان‌دهنده این نکته خواهد بود.

با توجه به انتظار برای اعلام قیمت‌های پایه جدید در هفته پیش رو و همچنین فرارسیدن شب‌های احیا چشم‌انداز مبهمی پیش روی بازار قرار دارد هرچند که احتمال افزایش حجم معاملات در بورس کالا و کاهش داد و ستدها در بازار آزاد اهمییت بیشتری دارد.

telegram

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • اولین نظر را شما بدهید

قیمت انس نقره به دلار

قیمت فلز مس به دلار

قیمت انس طلا به دلار

[Most Recent Quotes from www.kitco.com]

قیمت فلز روی به دلار