Search - EasyDiscuss
جستجو در سرویس های خبری
Search - Contacts
جستجو در اخبار
Search - News Feeds
Search - Web Links
Search - Tags

آزاد

خلاءهای سایپا در بازار !

سایپا اگر نتواند خودرویی قابل رقابت با کوئید را روانه بازار کند، به احتمال زیاد بازی را در بازار خودروهای به اصطلاح ارزان کشور، به ایران خودرو خواهد باخت
خلاءهای سایپا در بازار !
جمعه | ۱۳۹۵/۰۴/۰۴ - ۲۳:۰۵ |
کد خبر : ۱۴۷ |
اخبار بورسی و اقتصادی

دومین خودروساز کشور اگرچه هنوز هم با پراید و تیبا در بازار خودروهای به اصطلاح ارزان کشور، خودنمایی می کند، با این حال سایپایی ها خود نیز خوب می دانند که باید به فکر محصولاتی جدید بوده و به خصوص برای گاو شیرده شان (پراید) جایگزینی مناسب بیابند.

هرچند گفته می شود سایپا به تدریج تیبا را جایگزین پراید خواهد کرد، با این حال ازآنجاکه ظاهرا ایران خودرو قصد تولید کوئید (محصول ارزان قیمت رنو) را دارد، نارنجی های جاده مخصوص باید به فکر عرضه رقیبی قدرتمندتر باشند. 

سایپا اگر نتواند خودرویی قابل رقابت با کوئید را روانه بازار کند، به احتمال زیاد بازی را در بازار خودروهای به اصطلاح ارزان کشور، به ایران خودرو خواهد باخت. به نظر می رسد این شرکت بتواند در مذاکره با خودروسازانی ماند رنو و نیسان، محصولی قابل قبول در بازه قیمتی 20 تا 30 میلیون تومان عرضه کند.
سایپایی ها اما باید برای بازه های قیمتی 30 تا 40 و 40 تا 50 میلیون تومان خود نیز چاره بیندیشند، چه آنکه در حال حاضر بخش اعظم این بازارها در اختیار ایران خودرو و شرکت های چینی قرار دارد.
در این شرایط، سیتروئن که قرار است صاحب نیمی از سهام پارس خودرو (از شرکت های زیر مجموعه سایپا )شود، گزینه مناسبی برای پر کردن خلاء های دومین خودروساز بزرگ ایران به شمار می رود. این خودروساز فرانسوی دارای محصولاتی در رده قیمتی 30 تا 50 میلیون تومان است و اگر سایپا قراردادی محکم برد-برد با این شرکت منعقد کند، می تواند به حضوری قدرتمندتر در بازه های قیمتی 30 تا 40 و 40 تا 50 میلیون تومان امیدوار باشد. البته در کنار سیتروئن، شرکت هایی مانند رنو و نیسان نیز قابلیت کمک به سایپا را در این مورد دارند.

telegram

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • اولین نظر را شما بدهید

قیمت انس نقره به دلار

قیمت فلز مس به دلار

قیمت انس طلا به دلار

[Most Recent Quotes from www.kitco.com]

قیمت فلز روی به دلار