Search - EasyDiscuss
جستجو در سرویس های خبری
Search - Contacts
جستجو در اخبار
Search - News Feeds
Search - Web Links
Search - Tags

آزاد

جهانگیری مرحله نخست پروژه فولاد کاوه جنوب کیش را افتتاح کرد

معاون اول رئیس جمهور مرحله نخست پروژه فولادسازی شرکت کاوه جنوب کیش با ظرفیت تولید سالانه 1.2 میلیون تن را افتتاح و از پروژه پالایشگاه بندرعباس بازدید کرد
جهانگیری مرحله نخست پروژه فولاد کاوه جنوب کیش را افتتاح کرد
سه شنبه | ۱۳۹۵/۰۷/۲۷ - ۱۴:۱۹ |
کد خبر : ۱۴۶۴ |
اخبار بورسی و اقتصادی

معاون اول رئیس جمهور مرحله نخست پروژه فولادسازی شرکت کاوه جنوب کیش با ظرفیت تولید سالانه 1.2 میلیون تن را افتتاح و از پروژه پالایشگاه بندرعباس بازدید کرد.

صبح امروز مرحله نخست پروژه فولادسازی شرکت کاوه جنوب کیش با ظرفیت تولید سالانه یک میلیون و 200 هزار تن فولاد امروز با حضور معاون اول رئیس جمهوری در بندرعباس آغاز شد.

این شرکت از شهریور 93 با سرمایه اسمی 600 میلیارد تومانی و نماد "کاوه" در بازار دوم معاملات بورس پذیرفته و درج شده است.

محمداتابک مدیرعامل هلدینگ گسترش صنایع معدنی کاوه پارس در این مراسم با ارائه گزارشی اظهار داشت: برای اجرای مرحله نخست در مجموع 9 هزار و 450 میلیارد ریال سرمایه گذاری شده است.

وی از مجتمع فولاد کاوه جنوب کیش بعنوان یکی از بزرگترین سرمایه گذاری های بنیاد مستضعفان در حوزه صنایع مادر نام برد که با هدف محرومیت زدایی و اشتغال زایی در غرب شهر بندرعباس در حال اجرا است.

این مقام مسئول محصولات مرحله نخست فولاد سازی جنوب کیش را تولید انواع شمش (بیلت) با طول 6 تا 12 متر با مقاطع مختلف شامل گروه های فولادی کم کربن، متوسط کربن، کربن بالا و فولادهای مقاوم کم آلیاژی عنوان کرد.مواد اولیه مورد نیاز مرحله نخست 80 درصد آهن اسفنجی و20 درصد قراضه است.

اتابک اظهار داشت: مرحله دوم فولادسازی این مجتمع نیز با ظرفیت سالانه یک میلیون و 200 هزارتن فولاد با 70 درصد پیشرفت فیزیکی درحال نصب تجهیزات است.

وی از مرحله نخست آب شیرین کن با ظرفیت استحصال روزانه 15هزار متر مکعب بعنوان یکی دیگر از پروژه هایی نام برد که با حضور معاون اول رئیس جمهوری به بهره برداری رسید.ظرفیت نهایی پروژه آبشیرین کن مجتمع فولاد کاوه جنوب کیش در مجموع 55 هزار متر مکعب و به منظور تامین آب مورد نیاز مرحله نخست آن با ظرفیت روزانه 15هزار متر مکعب افتتاح شده است.

در ادامه از گندله سازی با ظرفیت 5 میلیون تن در سال بعنوان یکی دیگر از پروژه های در دست اقدام مجتمع عظیم فولاد کاوه جنوب کیش واقع در منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس نام برد که در آینده شاهد بهره برداری از آن خواهیم بود.

بازدید از سایت پالایشگاه و بهره برداری از پروژه واحد تقطیر مرحله نخست پالایشگاه میعانات گازی بندرعباس و اتاق توجیه، بازدید از سکوی تکمیل شده فاز 17 بی پارس جنوبی با هزینه 143 میلیون دلار در مجتمع کشتی سازی فراساحل ایران و بازدید و تحویل دهی شناور اقیانوس پیمای کانتینربر ایران - کاشان با هزینه 35 میلیون یورو از دیگر برنامه های معاون اول رئیس جمهوری در بندرعباس است.

در جریان این سفر یک روزه، وزیر صنعت، معدن و تجارت و وزیر نفت، رئیس بنیاد مستضعفان و فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) ، معاون اول رئیس جمهوری را همراهی می کنند.

telegram

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • اولین نظر را شما بدهید

قیمت انس نقره به دلار

قیمت فلز مس به دلار

قیمت انس طلا به دلار

[Most Recent Quotes from www.kitco.com]

قیمت فلز روی به دلار