Search - EasyDiscuss
جستجو در سرویس های خبری
Search - Contacts
جستجو در اخبار
Search - News Feeds
Search - Web Links
Search - Tags

آزاد

"آپ" نرسیده حاشیه ساز شد

امروز سهام شرکت "آپ" نیامده حاشیه ساز شد تا همچنان ناکامی های مسئولین و متولیان بازار سرمایه در انجام یک عرضه اولیه شسته و روفته و بدون دردسر ادامه یابد
"آپ" نرسیده حاشیه ساز شد
سه شنبه | ۱۳۹۵/۰۷/۲۷ - ۰۵:۱۴ |
کد خبر : ۱۴۵۱ |
اخبار بورسی و اقتصادی

امروز این نماد تازه وارد از ابتدای ورود و کشف قیمت با تخصیص به آنلاین ها حرف و حدیث داشت و نارضایتی های زیادی را با خود همراه آورد.
با اتمام ساعات معاملات روز دوشنبه 95.07.26 شاخص بازار اول ( تالار اصلي ) با 141 واحد افزایش به رقم 54519 واحد رسيد. همین وضعيت را در شاخص بازار دوم (تالار فرعي) شاهد هستيم بطوريكه شاخص تالار فرعي در اين روز با ثبت 39 واحد افزایش عدد 169092 واحد را تجربه كرد. شاخص قیمت (وزنی – ارزشی) بورس نيز در روز جاري با 48 واحد افزایش به رقم 27570 واحد رسيد.

همچنین در این روز "کگل" با 36 واحد افزایش شاخص، بیشترین تأثیر مثبت را بر جا گذاشت و در مقابل "خساپا" با 14 واحد کاهش، بیشترین تأثیر منفی را بر روی شاخص داشت.

شاخص فرابورس نیز با 0.9 واحد افزایش به رقم 823 واحد رسید.

گفتني است ارزش كل معاملات در بازار بورس به رقم 3796 میلیارد ریال و ارزش کل معاملات در بازار فرابورس به رقم 1010 میلیارد ریال رسید.

شرایط امروز بورس به مراتب بهتر از معاملات روز گذشته بود و همین موضوع سبب شد تا تصور تداوم روند نزولی بازار در ذهن اهالی تالار کمرنگ تر شود و انگیزه ها برای خرید سهام طی رزوهای آتی بیش از پیش تقویت شود.

بر اساس گزارش بورس نیوز، امروز سهام شرکت "آپ" نیامده حاشیه ساز شد تا همچنان ناکامی های مسئولین و متولیان بازار سرمایه در انجام یک عرضه اولیه شسته و روفته و بدون دردسر ادامه یابد. امروز این نماد تازه وارد از ابتدای ورود و کشف قیمت با تخصیص به آنلاین ها حرف و حدیث داشت و نارضایتی های زیادی را با خود همراه آورد. البته در خصوص عرضه این سهم گفتنی ها بصورت انتشار مطلبی جدا بیان شد و حرف تازه ای باقی نمانده است فقط می ماند یک تشکر ویژه از مسئولین و متولیان بازار سرمایه که امروز بخوبی مشکل هسته معاملاتی را با پاک کردن صورت مسئله و واگذار کردن آن به خود شرکت های کارگزاری حل کردند بنظر می رسد اگر اینگونه تدبیرها در بورس پیدا کند ما بزودی دیگر شاهد هیچ مشکلی و معضلی در بورس نخواهیم بود، اهالی تالار معتقدند احتمالاً تدبیر بعدی مسئولین برای حل اندک مشکلات باقی مانده در بازار سرمایه پیشنهاد بستن چشم و ندیدن مشکلات به سهامداران است که این هم راه خوب و سریع الجوابی می باشد.

اما گروه خودرویی بورس امروز توانست مجدداً خود را پیدا کند و به روند تعادلی باز گردد البته در وقوع این اتفاق انتشار یک شایعه تأثیر گذار که این روزها تبدیل به رویای اهالی تالار هم شده بی تأثیر نبود چرا که امروز خبر آمد که معافیت مالیاتی افزایش سرمایه شرکت های تولیدی از محل تجدید ارزیابی دارایی ها تا پایان سال 96 تمدید شده است که همین شایعه منجر به رشد قیمت سهام گروه خودرویی و برخی فلزی ها شد.

اهالی تالار معتقدند با توجه به نظر مساعد دولت و نیز پیگیری های مجلس شورای اسلامی احتمالاً چنین خبری بصورت رسمی رسانه ای خواهد شد، اما نکته ای که در تأثیرات شایعه امروز وجود داشت، اهمیت این موضوع برای بازار سرمایه است که باید مورد توجه ویژه دولت یازدهم قرار گیرد. طبق آخرین پیگیری های انجام گرفته، کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در انتظار درخواست دولت برای تمدید معافیت مالیاتی افزایش سرمایه شرکت ها از محل تجدید ارزیابی به جهت تصویب در صحن می باشد.

در نشست خبری مدیر منطقه خاورمیانه شرکت رنو علاوه بر خبرهای مربوط به همکاری های مشترک، از خبری رونمایی شد که کمتر کسی انتظار آن را داشت. به گفته وی خودروی کویید رنو که یک خودروی پر طرفدار و خوش قیمت می باشد قرار است در ایران خودرو تولید شود نه سایپا که این موضوع می تواند مورد توجه قرار گیرد.

در گروه پالایشی بورس نیز امروز همچون روزهای گذشته روند تعادلی همراه با حجم بالای معاملات ادامه داشت به نظر می رسد بزودی شاهد اخبار قابل توجهی از این گروه بورسی خواهیم بود.

فلزی ها نیز روز خوبی را پشت سر گذاشتند، گفته می شود معدنی ها و فلزی ها گزارشات 6 ماهه قابل قبول و البته همراه با تعدیل سودهای مثبت را روانه کدال خواهند کرد.

در پایان بنظر می رسد اغلب شرکت های بورس در گزارشات 6 ماهه خود شرایط نسبتاً بهتری نسبت به سه ماهه های خود داشته باشند که همین موضوع می تواند روند بورس در نیمه دوم را دستخوش تغییراتی قرار دهد.

telegram

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • اولین نظر را شما بدهید

قیمت انس نقره به دلار

قیمت فلز مس به دلار

قیمت انس طلا به دلار

[Most Recent Quotes from www.kitco.com]

قیمت فلز روی به دلار