Search - EasyDiscuss
جستجو در سرویس های خبری
Search - Contacts
جستجو در اخبار
Search - News Feeds
Search - Web Links
Search - Tags

آزاد
استاندار بوشهر تشریح کرد

اقدامات صدرا برای بازگشت به روزهای اوج

عاون هماهنگ ‌کننده قرارگاه خاتم در شرکت صنایع دریایی ایران (صدرا) از ساخت 10 سکوی این شرکت در بوشهر خبر داد و گفت: هم‌اکنون صدرا رونق گرفته و چند پروژه مهم در این شرکت اجرایی شده است.
اقدامات صدرا برای بازگشت به روزهای اوج
جمعه | ۱۳۹۵/۰۴/۰۴ - ۱۹:۱۸ |
کد خبر : ۱۴۴ |
اخبار بورسی و اقتصادی

مصطفی سالاری در نشست اقتصاد مقاومتی با موضوع بررسی وضعیت شرکت صدرا افزود: انتظار داریم با اجرای پروژه‌های جدید و انجام بازاریابی مناسب برای این مجموعه، تا پایان سال جاری دو هزار نفر نیروی جدید جذب این مجموعه شوند.

وی یادآورشد: امسال از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی به نام سال ' اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل' نامگذاری شده و همه باید در راستای تحقق این مهم گام برداریم.

سالاری اضافه کرد: دولت برای اجرای اقتصاد مقاومتی مصمم است و در استان بوشهر نیز تاکنون اقدام‎های عملی برای تحقق شعار سال و اجرای دقیق اقتصاد مقاومتی انجام شده که برگزاری این نشست نیز دراین ارتباط است.

استاندار بوشهر با اشاره به وضعیت شرکت صدرا بیان کرد: شرکت صدرا در دهه‌ها و سال‌های اخیر، فراز و نشیب‌های بسیار زیادی داشته و همه تلاش ما و مجموعه مدیریت استان نیز برای رونق بخشیدن به این مجموعه و ایجاد اشتغال پایدار در شرکت صدراست.

سالاری اضافه کرد: مشکلات مالکیتی صدرا تا حدود زیادی برطرف و این مجموعه با مدیریت بسیار خوب، به سمت پیشرفت و تعالی حرکت می کند و دستگاههای اجرایی استان بوشهر نیز همکاری بسیار نزدیکی با صدرا انجام داده‌اند که این همکاری‌ها 100درصد می‌شود.

وی با بیان اینکه در قبال صدرا مسئولیت خود را ملی می‌دانیم افزود: اگر صدرا فعال نشود، باعث هدررفت سرمایه ملی می‌شود و ما تمام توان خود را برای حل مشکلات این شرکت به کار بسته‌ایم.

سالاری تاکید کرد: دستگاه‌های ذی ربط ازجمله تامین اجتماعی، امور مالیاتی، گمرک، منطقه ویژه تاکنون همکاری بسیار خوبی برای رفع مشکلات صدرا داشته‌اند که این روند با شتاب بیشتری تداوم دارد و تمام موانع برای تولید بیشتر در این مجموعه را بر خواهیم داشت.

وی خواستار انتقال دفتر ستاد صدرا از تهران به بوشهر شد و افزود: انتظار داریم از نیروهای متخصص بوشهری در این مجموعه استفاده بیشتری شود و حساب‌های بانکی صدرا نیز به استان انتقال یابد و بانکهای استان نیز با صدرا همکاری بیشتری خواهند داشت.

معاون هماهنگ ‌کننده قرارگاه خاتم در شرکت صدرا نیز گفت: مدیریت ارشد استان بوشهر نقش بسیار مهم و ارزشمندی در رونق صدرا داشته و طی سه ماه اخیر شاهد موفقیت‌های بسیار خوب و قابل قبولی بوده‌ایم.

سردار محمد رحیم دهقانی با ارائه گزارشی از وضعیت چند ماه اخیر شرکت صدرا افزود: این شرکت بیش از 47 سال سابقه فعالیت دارد و یک برند بزرگ و مهم در کشور به شمار می‌رود که در سال‌های اخیر مشکلاتی داشته و از اسفند ماه سال 94 تاکنون با همکاری و همراهی شبانه‌ روزی استاندار بوشهر شاهد رونق این مجموعه هستیم.

معاون هماهنگ‌ کننده قرارگاه خاتم در شرکت صدرا بیان کرد: موانع موجود در شرکت صدرا که شامل مشکلات بانکی و بدهیهای این شرکت به بانک‌ها، بیمه، مالیات و گمرک و مشکلات مالکیتی بوده با تدابیر مسئولان بتدریج برطرف شده و یا در حال رفع است و این مهم سبب شده که هم‌اکنون شرکت صدرا رونق گرفته و چند پروژه مهم در این شرکت اجرایی شده است.

دهقانی اظهارکرد: بیش از 21 هزار میلیارد ریال بدهی داشتیم که با همکاری مسئولان، 10 هزار میلیارد ریال شامل بخشودگی جرایم شد و مابقی نیز از طریق نقدی و یا تهاتر با بانکها مرتفع می‌شود.

وی یادآور شد: مشکلات بیمه نیز با همکاری تامین اجتماعی برطرف شده و لازم است از مجموعه تامین اجتماعی تقدیر کنیم.

دهقانی گفت: در بحث مالیات و مشکلات گمرک و بندر و مسایل مالکیتی نیز با همکاری دستگاههای ذی ربط به نتایج خوبی رسیده‌ایم.

وی از پرداخت حقوق و سنوات تمام کارکنان صدرا خبر داد و گفت: همه حقوق‌های معوق تا پایان فروردین ماه 95 تصویه کامل شده و سنوات معوق و عیدی نیز پرداخت شده که مدیریت ارشد استان در این زمینه همکاری بسیار خوبی داشته است.

دهقانی گفت: از 7 فروردین ماه امسال تاکنون تعداد کارگران و کارکنان صدرا از 400 نفر به 1100 نفر افزایش یافته و در تابستان امسال به 1600 نفر افزایش می‌یابد.

ساخت 10 سکو در شرکت صدرا
وی از ساخت 10 سکو در شرکت صدرای بوشهر خبر داد و افزود: این تعداد سکو در مدت پنج سال در شرکت صدرا در کارگاه بوشهر ساخته می‌شود که با فعال شدن تمام پروژه‌ها، تعداد شاغلان این مجموعه به بیش از پنج هزار نفر می‌رسد.

دهقانی افزود: قرارگاه خاتم با همه توان و ظرفیت پای کار است و با حمایت‌های استاندار بوشهر و مدیران اجرایی، شاهد رونق صدرا هستیم و امیدواریم این روند تداوم یابد.

بر اساس اعلام روابط عمومی استانداری بوشهر و به گفته دهقانی اکنون 80 درصد ظرفیت صدرا خالی است و با اجرای پروژه‌های جدید، این ظرفیت تکمیل می‌شود و می‌توانیم وضعیت اشتغال استان را متحول کنیم.

وی یادآورشد: برگزاری یکی از جلسات مهم اقتصاد مقاومتی در استان بوشهر با محوریت صدرا که با تلاش استاندار انجام شده، نشانه توجه ویژه مسئولان به این مجموعه عظیم صنعتی دریایی است و با این گونه حمایت‌ها و همراهی‌ها شاهد بهبود وضعیت نیز خواهیم بود.

دهقانی اضافه کرد: بخش عمده‌ای از دفتر ستاد در تهران را به بوشهر انتقال می‌دهیم و ارتباط بیشتری با استان خواهیم داشت و در زمینه بانکی نیز همکاری‌ها افزایش می‌یابد.

مطالب تکمیلی

telegram

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • اولین نظر را شما بدهید

قیمت انس نقره به دلار

قیمت فلز مس به دلار

قیمت انس طلا به دلار

[Most Recent Quotes from www.kitco.com]

قیمت فلز روی به دلار