Search - EasyDiscuss
جستجو در سرویس های خبری
Search - Contacts
جستجو در اخبار
Search - News Feeds
Search - Web Links
Search - Tags

آزاد

بورس کالا برای اجرای قانون و عرضه سنگ آهن در تالار داخلی آماده است

معاون عملیات و نظارت بورس کالا درباره اعلام دبیر انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سنگ آهن مبنی بر عرضه سنگ آهن در رینگ داخلی بورس کالا گفت: این بورس برای عرضه سنگ آهن آمادگی دارد
بورس کالا برای اجرای قانون و عرضه سنگ آهن در تالار داخلی آماده است
دوشنبه | ۱۳۹۵/۰۷/۲۶ - ۱۲:۳۸ |
کد خبر : ۱۴۴۸ |
اخبار بورسی و اقتصادی

علی پناهی درباره اعلام دبیر انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سنگ آهن مبنی بر عرضه سنگ آهن در رینگ داخلی بورس کالا به ایسنا گفت:براساس ماده ۳۷ قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور که از سوی معاون اول رئیس جمهور ابلاغ شده، مواد خام پس از احراز مازاد نیاز داخلی که از طریق عرضه در تالار داخلی بورس کالا مشخص می‌شود، مجوز صادرات می‌گیرند که بورس کالا برای اجرای این قانون در راستای جلوگیری از خام فروشی آمادگی کامل دارد.

وی افزود: مازاد عرضه تنها براساس فرآیند عرضه و تقاضا در رینگ داخلی بورس کالا تعیین می‌شود، به گونه‌ای که اگر پس از عرضه در سه نوبت متوالی به قیمت متناسب، تقاضا وجود نداشته باشد، مازاد عرضه احراز می‌شود. همچنین برای سایر کالاهای مازاد عرضه مبتنی بر تشخیص وزارت صنعت، معدن و تجارت، حسب مورد با کسب نظر وزارت جهاد کشاورزی و اتاق‌های بازرگانی، صنایع معادن و کشاورزی ایران و تعاون مرکزی جمهوری اسلامی ایران خواهد بود.

این مقام مسئول اظهار داشت: طی ماه‌های اخیر نشست‌های مشترکی در خصوص اجرای این قانون در کمیسیون معادن اتاق بازرگانی ایران و انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سنگ آهن برگزار شد که اعضای انجمن سنگ آهن،سیمان و تولیدکنندگان سرب و روی آمادگی خود را برای اجرای قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر اعلام کرده‌اند.

پناهی گفت:کمیسیون معادن اتاق بازرگانی ایران، تعمیم اجرای این قانون برای سایر کالاهای معدنی همچون انواع کنسانتره، گندله و آهن اسفنجی را پیشنهاد داده که این موضوع در دست بررسی قرار گرفت.

وی با بیان اینکه سنگ آهن از کالاهای اصلی صادراتی بورس کالا به شمار می رود گفت: علاوه بر صادرات مستمر سنگ آهن از بورس کالا به بازارهای جهانی، دو شرکت گل گهر و چادرملو از پیشگامان انتشار اوراق سلف موازی سنگ آهن و تامین مالی از بورس کالا بوده‌اند که در صورت عرضه سنگ آهن در تالار داخلی بورس کالا، فرصتی برای جلوگیری از خرید انحصاری این محصول، کشف قیمت عادلانه و همچنین استفاده از معافیت مالیاتی ۱۰ درصدی برای این صنعت به وجود می آید.

پناهی به نحوه قیمت گذاری سنگ آهن در تالار داخلی بورس کالا اشاره کرد و افزود: براساس مذاکرات صورت گرفته، مقرر شد پس از پذیرش تولید کنندگان سنگ آهن و در زمان عرضه، قیمت پایه در قالب توافق انجمن سنگ آهن و بورس کالا در چارچوب قیمت های جهانی انجام گیرد.

وی در پایان گفت: طی نشست‌های مشترک با فعالان صنعت سنگ آهن، نحوه پذیرش شرکت‌ها، کالاها و همچنین چگونگی روند معاملات بورس کالا آموزش داده شد که در صورت نیاز این جلسات تکرار خواهد شد.

telegram

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • اولین نظر را شما بدهید

قیمت انس نقره به دلار

قیمت فلز مس به دلار

قیمت انس طلا به دلار

[Most Recent Quotes from www.kitco.com]

قیمت فلز روی به دلار