Search - EasyDiscuss
جستجو در سرویس های خبری
Search - Contacts
جستجو در اخبار
Search - News Feeds
Search - Web Links
Search - Tags

آزاد

بخش خصوصی پشتوانه‌ای برای جذب سرمایه ندارد

نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران با ابراز نارضایتی از محدودیت‌های بخش خصوصی به دلیل نبود پشتوانه مالی برای جذب سرمایه گذار خارجی گفت: بخش خصوصی تنها با استفاده از سرمایه خود در حال فعالیت و جذب سرمایه است
بخش خصوصی پشتوانه‌ای برای جذب سرمایه ندارد
یکشنبه | ۱۳۹۵/۰۷/۲۵ - ۰۵:۵۹ |
کد خبر : ۱۴۲۸ |
اخبار گوناگون

نابرابری دولتی ها با بخش خصوصی برای جذب سرمایه گذاران خارجی/ بخش خصوصی پشتوانه ای برای جذب سرمایه نداردپدرام سلطانی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه اقتصاد در ارتباط با رفت و آمدهای اخیر هیات‌های تجاری به ایران اظهار کرد: توسعه روابط ایران با سایر کشورها اجتناب ناپذیر است همچنین با توجه به تحریم‌های گذشته حجم روابط ایران با جهان کاهش پیدا کرده و با اجرایی شدن برجام انتظار می‌رود فعالیت‌های تجاری کشور در همه زمینه‌ها به بالاترین حجم خود در سال‌های اخیر برسد.

نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران افزود: در حال حاضر مبادلات تجاری ایران مسیر خوبی را در پیش گرفته و با بالا بردن حجم مبادلات، پیشرفت خوبی برای اقتصاد کشور حاصل می‌شود.

سلطانی با اشاره به نقش بخش خصوصی در اقتصاد کشور تصریح کرد: تلاش بخش خصوصی این است که بتواند فرصت‌های سرمایه گذاری در ایران را به کشورهای جهان معرفی کند و روابط اقتصادی کشور را پایدارتر وسودمندتر سازد.

وی با بیان این که در ایران رقابت نابرابری بین بخش خصوصی و دولتی وجود دارد اظهار کرد: در این بین رقابت نابرابری بین بخش خصوصی و دولتی کشور وجود دارد که در بخش سرمایه گذاری مشترک است و دولتی‌ها با استفاده از قدرت ضمانت دولتی و محروم بودن بخش خصوصی از این امکان، می‌توانند بسیار فعال‌تر از سایر بخش‌های کشور باشند.

نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران افزود: نبود پشتیمان قدرتمندی مانند دولت، بخش خصوصی را به این سمت هدایت کرده که در سرمایه گذاری‌های بزرگ با سایر کشورها ورود نکند.

وی ادامه داد: بخش دولتی می‌تواند با امضاء یک قرارداد از مزیت پشتوانه دولتی استفاده کند، در این بین تا وقتی که این تفاوت بین بخش خصوصی و دولتی وجود دارد بخش خصوصی را کندتر و سرمایه گذاری را در این بخش محدود می‌کند.

سلطانی در ارتباط با روش‌هایی که بخش خصوصی برای جذب بهتر سرمایه گذاری می‌تواند انجام دهد گفت: شرکت‌های خصوصی باید با معرفی پروژه‌های جذاب و سودآور برای سرمایه گذاری در کشور به استقبال شرکت‌ها و هیات‌های اعزامی کشورهای جهان بروند.

وی بیان کرد: بخش خصوصی می‌تواند با ارائه روش‌های سرمایه گذاری ساده‌تر و بروکراسی کمتر به جذب سرمایه و تامین مالی از شرکت‌های خارجی بپردازد و با این بخش‌ها قرارداد امضا کند.

telegram

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • اولین نظر را شما بدهید

قیمت انس نقره به دلار

قیمت فلز مس به دلار

قیمت انس طلا به دلار

[Most Recent Quotes from www.kitco.com]

قیمت فلز روی به دلار