Search - EasyDiscuss
جستجو در سرویس های خبری
Search - Contacts
جستجو در اخبار
Search - News Feeds
Search - Web Links
Search - Tags

آزاد

واکنش نفتی اهالی تالار در بورس

در معاملات روز جاری گروه پالایشی شاهد یکی از پر حجم ترین و صعودی ترین روزهای خود طی ماه جاری بود امروز باز هم رشد قیمت سهام این گروه از "شبریز" شروع شد، نمادی که این روزها به پر بحث ترین و جنجالی ترین شرکت های فعال بورس تبدیل شده است
واکنش نفتی اهالی تالار در بورس
شنبه | ۱۳۹۵/۰۷/۲۴ - ۱۴:۰۰ |
کد خبر : ۱۴۱۹ |
اخبار بورسی و اقتصادی

با اتمام ساعات معاملات روز شنبه 95.07.24 شاخص بازار اول ( تالار اصلي ) با 271 واحد افزایش به رقم 54689 واحد رسيد. عکس این وضعيت را در شاخص بازار دوم (تالار فرعي) شاهد هستيم بطوريكه شاخص تالار فرعي در اين روز با ثبت 143 واحد کاهش عدد 169215 واحد را تجربه كرد. شاخص قیمت (وزنی – ارزشی) بورس نيز در روز جاري با 82 واحد افزایش به رقم 27649 واحد رسيد.

همچنین در این روز "شپنا" با 56 واحد افزایش شاخص، بیشترین تأثیر مثبت را بر جا گذاشت و در مقابل "شپدیس" با 12واحد کاهش، بیشترین تأثیر منفی را بر روی شاخص داشت.

شاخص فرابورس نیز با 2 واحد افزایش به رقم 825 واحد رسید.

گفتني است ارزش كل معاملات در بازار بورس به رقم 6099 میلیارد ریال و ارزش کل معاملات در بازار فرابورس به رقم 1534 میلیارد ریال رسید.

اولین روز از معاملات آخرین هفته مهر ماه بازار سرمایه با رشد 231 واحدی شاخص کل و نیز افزایش قیمت اغلب سهام شرکت های بورسی همراه بود روندی که اگرچه تعادلی بود اما حرف های بسیاری را در خود جای داده بود و سبب نگرش مثبت اهالی تالار به روزهای آتی بورس شد.

بر اساس گزارش بورس نیوز، در معاملات روز جاری گروه پالایشی شاهد یکی از پر حجم ترین و صعودی ترین روزهای خود طی ماه جاری بود امروز باز هم رشد قیمت سهام این گروه از "شبریز" شروع شد، نمادی که این روزها به پر بحث ترین و جنجالی ترین شرکت های فعال بورس تبدیل شده است چرا که این سهم علی رغم حجم معاملات بالا اما همچنان به روند صعودی خود ادامه می دهد و برای این اتفاق نیز دلایل زیادی مطرح می شود، از سوی دیگر "َشپنا" و "شتران" نیز دیگر نمادهایی بودند که امروز به جمع روند صعودی های گروه پالایشی همراه با حجم معاملات بالا پیوستند، بنظر می رسد روند صعودی قیمت نفت در کنار برخی اتفاقات بنیادین سبب واکنش مثبت اهالی تالار به گروه مذکور شده است، شایان ذکر است که هنوز لیدر گروه مذکور یعنی "َشبندر" عکس العمل خاصی نسبت به اتفاقات اخیر شرکت های همگروه خود نداشته است.

اما در گروه سراسر خبر این روزهای بورس امروز شاهد تغییر جهت دو رقیب گروه نسبت به یکدیگر بودیم چرا که امروز در حالی سهام شرکت ایران خودرو در نوسانات منفی معامله می شد که سایپا توانست جایگاه خود در مدار صعودی را حفظ نماید و نسبت به هفته گذشته نیز با تغییرات مثبت همراه شود.

اهالی تالار همچنان در انتظار وقوع اتفاقی در این دو نماد هستند که منجر به توقف نماد معاملاتی آنها بشود. گفته می شود طی هفته جاری بیشتر از این گروه و خصوصاً دو شرکت یاد شده در بازار سرمایه خواهیم شنید.

از سوی دیگر امروز گروه فلزات اساسی بورس در حالی فولاد مبارکه و فولاد خوزستان را با جامه سبز به میدان فرستاد که اغلب نمادهای فعال این گروه روز نامساعدی را پشت سر گذاشتند گفته می شود در گروه مذکور شانس فولاد خوزستان برای جدایی از روند نزولی گروه و نشان دادن پتانسیل های درونی اش بسیار زیاد است. گفتنی است فعلاً گروه روی با توجه به روند در پیش روی قیمت جهانی حرفی برای گفتن ندارد.

گروه شیرین بورس نیز امروز حال خوبی نداشت یا بهتر بگوییم شیرینی نداشت، در خصوص این گروه باید گفت که پنهان کاری و عدم شفافیت انجمن قند و شکر باعث ایجاد شایعات زیادی شده است تا جاییکه صحبت از آزادسازی رخ در سال آینده بگوش می رسد اما در مجموع بزودی اخبار و اتفاقات زیادی را در این صنعت شاهد خواهیم بود که خود پاسخ تمامی شایعات خواهد بود.

در پایان بنظر می رسد هفته جاری برای اهای تالار هفته پر باری باشد هر چند انتظار داریم هر چه بیشتر پیش می رویم حال بورس تهران بهتر شود. البته هنوز ارزش معاملات چنگی بدل نمی زند، به رقم 600 میلیون تومانی ارزش معاملات امروز دل خوش نکنید چرا که 400 میلیارد تومان آن مربوط به معاملات اوراق مشارکت است اما امیدواریم بزودی به رقم 600 میلیون ارزش معاملات سهام در روز دست پیدا کنیم.

telegram

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • اولین نظر را شما بدهید

قیمت انس نقره به دلار

قیمت فلز مس به دلار

قیمت انس طلا به دلار

[Most Recent Quotes from www.kitco.com]

قیمت فلز روی به دلار