Search - EasyDiscuss
جستجو در سرویس های خبری
Search - Contacts
جستجو در اخبار
Search - News Feeds
Search - Web Links
Search - Tags

آزاد

جلسه افزایش قیمت سیمان بی نتیجه ماند

دبیر انجمن سیمان از بی نتیجه ماندن قیمت نهایی سیمان در جلسه مجمع مدیران عامل شرکت ها خبر داد
جلسه افزایش قیمت سیمان بی نتیجه ماند
یکشنبه | ۱۳۹۵/۰۷/۱۸ - ۱۲:۲۵ |
کد خبر : ۱۳۹۷ |
اخبار بورسی و اقتصادی

عبدالرضا شیخان با بیان اینکه با وجود گذشت سه روز از موعد برگزاری مجمع مدیران عامل صنعت سیمان هنوز قیمت نهایی سیمان اعلام نشده به ایسنا گفت: گزارشی که باید از جانب شرکت حساب‌رسی برای انجمن سیمان به عنوان مرجع تصمیم‌گیری قیمت سیمان تهیه‌ می‌شد هنوز تکمیل نشده و در زمان برگزاری مجمع مدیران عامل صنعت سیمان به دست ما نرسید. همین امر باعث شد موضوع قیمت در دستور کار این مجمع قرار نگیرد.

وی تشریح کرد: از موعدی که قرار بود شرکت حسابرس طرف قرارداد انجمن سیمان اقدام به تحویل گزارش مربوط به قیمت‌گذاری این محصول کند، گذشته است و به شکل روزانه درحال پیگیری آن هستیم تا با توجه به بخشی از اطلاعات که از بورس اتخاذ شده که شامل شرکت‌های سیمانی بورس می‌شود و بخشی که مربوط به شرکت های خارج از بورس است بتوانیم به برآوردی مناسب از قیمت سیمان برسیم.

این مقام مسئول با اشاره به محتوای مجمع مدیران عامل گفت: در این جلسه تمرکز روی تعیین سهمیه‌ها و همچنین حذف کامل تخفیف سیمانی بود، چرا که علی‌رغم ابلاغ حذف تخفیف سیمان، هنوز هم برخی شرکت‌ها محصول خود را با اعلام تخفیف ارائه می‌کردند. این موضوع موجب شده بود به شرایطی که به طور ایده‌ال برای رسیدن به قیمت حقیقی سیمان مد نظر ما بود، نرسیم.

شیخان افزود: در مجمع تصمیم بر این شد تا خرید به صورت نقدی صورت گیرد و عادت بازار نسبت به خرید با تخفیف شکسته شود و بتوان قیمت‌ها را به مرز حقیقی شدن نزدیک کرد.

وی در خصوص کاهش سقف تولید کارخانه‌های سیمان که از مدت‌ها پیش در دستور کار این انجمن قرار گرفته بود، گفت: بسیاری از کارخانه‌ها توانسته‌اند سقف تولید خود را کاهش دهند. البته منظور از کاهش سقف تولید، کاهش تولید سیمان است، چرا که تولید کلینکر با همان میزان قبلی در جریان است زیرا روشن و خاموش کردن کوره برای تولیدکننده به صرفه نیست اما در مقابل برای تولید سیمان با کنترل کارکرد آسیاب‌ها سقف تولید این محصول را مورد کنترل قرار داده‌اند.

وی در تشریح وضعیت طرح‌های سیمانی دولت گفت: در حال حاضر بیشتر طرح‌های سیمانی به مشکلات مالی برخوردند و به نظر نمی رسد که بتوانند در زمان مقرر به وضعیت تولید دست پیدا کنند اما حتی در صورت رسیدن آن‌ها به تولید حدود یک میلیون تن سیمان وارد بازار خواهد شد که آن‌ را شامل سهمیه خواهیم کرد و نسبت به پخش آن اقدام خواهد شد که این میزان در مقایسه با ۴۸ میلیون تن امکان توزیعی که وجود دارد، چندان تاثیر خاصی در بازار نخواهد داشت.

telegram

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • اولین نظر را شما بدهید

قیمت انس نقره به دلار

قیمت فلز مس به دلار

قیمت انس طلا به دلار

[Most Recent Quotes from www.kitco.com]

قیمت فلز روی به دلار