Search - EasyDiscuss
جستجو در سرویس های خبری
Search - Contacts
جستجو در اخبار
Search - News Feeds
Search - Web Links
Search - Tags

آزاد

آخرین وضعیت طرح افزایش تولید "شبندر" از زبان معاون وزیر نفت

معاون وزیر نفت با اعلام آخرین وضعیت افزایش ظرفیت پالایشگاه بندرعباس از پیش راه اندازی واحد بنزین سازی و واحدهای جانبی این پالایشگاه بورسی خبر داد
آخرین وضعیت طرح افزایش تولید "شبندر" از زبان معاون وزیر نفت
جمعه | ۱۳۹۵/۰۷/۱۶ - ۱۶:۲۸ |
کد خبر : ۱۳۷۰ |
اخبار بورسی و اقتصادی

عباس کاظمی گفت: ظرفیت تولید بنزین پالایشگاه بندرعباس با راه اندازی واحد بنزین سازی و افزایش ٣,٥ میلیون لیتری به ١٢ میلیون لیتر در روز می رسد.

وی افزود: افزون بر افزایش ظرفیت با تکمیل این طرح، 8 میلیون لیتر بنزین یورو ٤ به ظرفیت تولید کشور اضافه می شود. تولیدی پالایشگاه بندرعباس هم از ٢٨ میلیون لیتر فعلی به ٣٦ میلیون لیتر افزایش می یابد.

معاون وزیر نفت به تکمیل زنجیره توزیع بنزین یورو ٤ در هشت کلانشهر اشاره کرد و گفت: بنزین یورو ٤ با بهره برداری از واحد بنزین سازی و واحدهای جانبی (CCR) پالایشگاه نفت بندرعباس به ٨٠ شهر کشور می رسد.

کاظمی گفت: بنزین یورو ٤ با راه اندازی کامل طرح و با افزایش کمیت و کیفیت بنزین تولیدی پالایشگاه بندرعباس به بازار عرضه خواهد شد. طرح افزایش ظرفیت پالایشگاه بندرعباس در نیمه دوم سال به بهره برداری می رسد. این طرح دارای ٩ واحد اصلی است که واحدهای تصفیه نفتای سنگین با ظرفیت ٢٥ هزار بشکه در روز، واحد تصفیه نفتای سبک با ظرفیت ٢١ هزار بشکه در روز، واحد تبدیل کاتالیستی با ظرفیت ٢٥ هزار بشکه در روز واحد تصفیه نفت گاز با ظرفیت ٥٠ هزار بشکه در روز و واحد بازیافت گوگرد با ظرفیت ١٢٠ تن در روز از واحد های مهم این طرح است.

براساس برنامه زمانبندی و پس از راه اندازی واحد بنزین سازی، واحد تصفیه گازوییل نیز که در مراحل پایانی تکمیل مکانیکی قرار دارد، پایان نیمه دوم امسال یا ابتدای سال آینده به بهره برداری می رسد.

telegram

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • اولین نظر را شما بدهید

قیمت انس نقره به دلار

قیمت فلز مس به دلار

قیمت انس طلا به دلار

[Most Recent Quotes from www.kitco.com]

قیمت فلز روی به دلار