Search - EasyDiscuss
جستجو در سرویس های خبری
Search - Contacts
جستجو در اخبار
Search - News Feeds
Search - Web Links
Search - Tags

آزاد

تکرار روزهای اوج نفتی ۲۰۱۱ در سپتامبر ۲۰۱۶

در پی افزایش صادرات ایران و اضافه‌شدن عرضه مازاد جهانی، قیمت نفت در معاملات روز سه‌شنبه کاهش یافت؛ این در حالی است که کاهش تولید برنامه‌ریزی شده به محوریت اوپک در ادامه سال جاری کمابیش از قیمت نفت حمایت کرده است
تکرار روزهای اوج نفتی ۲۰۱۱ در سپتامبر ۲۰۱۶
سه شنبه | ۱۳۹۵/۰۷/۱۳ - ۰۸:۵۷ |
کد خبر : ۱۳۵۱ |
اخبار بورسی و اقتصادی

هر بشکه نفت برنت با ۱۸ سنت کاهش نسبت به آخرین جایگاه روز گذشته خود ۵۰ دلار و ۷۰ سنت معامله شد و قیمت هر بشکه نفت وست‌تگزاس اینترمدییت با ۲۵ سنت کاهش به ۴۸ دلار و ۵۶ سنت رسید.

معامله‌گران اعلام کردند با توجه به افزایش فروش نفت خام و میعانات گازی ایران، که در ماه سپتامبر به ۲.۸ میلیون بشکه در روز رسید (تقریبا برابر با اوج سال ۲۰۱۱ و قبل از اعمال تحریم‌های غرب)، قیمت‌ها کاهش یافته است.

با وجود این، برخی تحلیلگران می‌گویند ایران برای تقویت تولید بیشتر و رسیدن به سطوح قبل از تحریم‌ها با مشکلاتی مواجه است و همین موضوع باعث شده تا ایران به نوعی با محدودکردن تولید در کنار دیگر اعضای اوپک، نظیر عربستان‌سعودی، موافقت کند.

این خوش‌بینی وجود دارد که تولیدکنندگان اوپک و همچنین برخی از تولیدکنندگان خارج از این سازمان نظیر روسیه، در ماه نوامبر به یک توافق در خصوص کاهش تولید برسند.

مورگان استنلی در یادداشتی به مشتریانش نوشت: «در حال حاضر، خوش‌بینی به بازار بازگشته و معامله گران در انتظار تایید هرگونه توافقی میان اعضای اوپکی و یا اضافه شدن اعضای غیراوپکی به این توافق هستند.»

بانک آمریکا اعلام کرد که عوامل قیمتی مهمی در هفته‌های آینده باید رصد شوند. یکی از این موارد مذاکرات تولید با اعضای غیراوپکی نظیر روسیه است، همچنین آمار موجودی و واردات نفت آمریکا نیز از اهمیت زیادی برخوردار است.

telegram

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • اولین نظر را شما بدهید

قیمت انس نقره به دلار

قیمت فلز مس به دلار

قیمت انس طلا به دلار

[Most Recent Quotes from www.kitco.com]

قیمت فلز روی به دلار